KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zamkną most w Jedliczu. Kierowców i pieszych czekają utrudnienia

Od 2 czerwca most w Jedliczu nad rzeką Jasiołką zostanie wyłączony z ruchu. Powodem utrudnień będą prowadzone prace związane z jego przebudową. Planowany objazd będzie skierowany przez miejscowości Żarnowiec i Długie. Zakończenie inwestycji planowane jest na 15 grudnia 2014 r.

REKLAMA


Nie tylko kierowców, ale i pieszych czekają utrudnienia. W celu zapewnienia bezpiecznego przejścia, zamontowana zostanie tymczasowa kładka dla pieszych obok remontowanego obiektu.

Przebudowa drewnianego mostu położonego w ciągu drogi powiatowej Szebnie - Tarnowiec - Jedlicze - Potok jest jedną z największych inwestycji zaplanowanych do realizacji w mijającej kadencji. Od wielu lat Zarząd Powiatu czynił starania o pozyskanie środków na jego modernizację. Nie było to łatwe z uwagi na rozmiar i koszt zadania. Blisko rok trwało kompletowanie dokumentacji technicznej wraz ze stosownymi pozwoleniami wodno - prawnymi i uzyskaniem decyzji środowiskowej. W tegorocznym budżecie zabezpieczona została odpowiednia kwota na sfinansowanie tej inwestycji, dzięki temu prace związane z przebudową obiektu mogły rozpocząć się już w maju.

Zakres robót obejmuje między innymi: całkowitą rozbiórkę przęseł mostu, przebudowę obiektu wraz z dojazdami, wymianę pomostu drewnianego na nowy stalowo - betonowy, poszerzenie korpusu drogowego, umocnienie koryta rzeki, budowę kanalizacji deszczowej i rowów.

- Wszystkich mieszkańców i użytkowników remontowanej drogi przepraszamy za czasowe utrudnienia, prosimy o wyrozumiałość, zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące zmiany w organizacji ruchu - mówi starosta krośnieński Jan Juszczak.

Po przebudowie zmienią się parametry techniczne obiektu. Zwiększona zostanie nośność z 6 do 30 ton, zmianie ulegnie szerokość z 7,28 m do 11,68 m. Nieznacznie zwiększy się także długość z 87 m do 87,37 m. Jest to bardzo ważny ciąg komunikacyjny, który łączy dwie gminy Jedlicze i Tarnowiec oraz dwa powiaty krośnieński i jasielski.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 4 mln 394 tys. zł, przewidywane dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju z rezerwy subwencji ogólnej w kwocie 2 mln 538 tys. zł.

Wykonawcą prac wyłonionym w drodze przetargu jest firma z Nowego Sącza. Zakończenie inwestycji planowane jest na 15 grudnia 2014 r.

eb

 • autor: eb

5 komentarzy

 • matka

  Most rozbierają, a przeprawy przynajmniej dla dzieci nie ma !!!!! Niech się ktoś tym zainteresuje.

  Zgłoś nadużycie matka wtorek, 03, czerwiec 2014 08:39 Link do komentarza
 • aro

  Jest łatwy objazd i nie ma sensu ponosić dodatkowych sporych kosztów na budowę przeprawy. myśl trochę azot i nie bądź złośliwy

  Zgłoś nadużycie aro poniedziałek, 02, czerwiec 2014 11:29 Link do komentarza
 • porażka

  czy to prawda,że most ma nawierzchnię asfaltową a dziury łatano deskami???? widać tona zdjęciu!

  Zgłoś nadużycie porażka sobota, 31, maj 2014 21:30 Link do komentarza
 • zmartwiony

  dlaczego tak długo czekano z budową tego mostu? przecież widać w jakim jest stanie w każdej chwili mogło dojść do tragedii

  Zgłoś nadużycie zmartwiony sobota, 31, maj 2014 20:03 Link do komentarza
 • azor

  Znów obca firma ma to wykonywać. A kompromitacja jest to że nie ma tymczasowej przeprawy dla samochodów. W świecie cywilizowanym jest to nie dopuszczalne

  Zgłoś nadużycie azor piątek, 30, maj 2014 21:57 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?