KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowa fabryka - nowe możliwości. Rośnie inwestycja Grupy Nowy Styl na Podkarpaciu!

 • autor: kz/ns
 • piątek, 27, czerwiec 2014 10:41
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj

Kilka miesięcy wcześniej niż pierwotnie zakładano zakończy się inwestycja Grupy Nowy Styl na Podkarpaciu. W budowanej w Jaśle fabryce mebli rozpoczęto właśnie testy produkcyjne. Sama produkcja ma wystartować jesienią.

REKLAMA


Realizując ten unikalny w skali europejskiej projekt Grupa Nowy Styl korzysta z wiedzy uznanych ekspertów oraz dostawców, którzy są liderami w swoich branżach. W inwestycji uruchomione zostaną ultranowoczesne linie produkcyjne, zaprojektowane tak, aby umożliwić pełną elastyczność produkcji i minimalne czasy przezbrojenia. Produkcja nie będzie prowadzona w oparciu o partie (serie) materiału, ale wyłącznie w oparciu o zamówienia klientów. A wyprodukowanie 1 sztuki lub 100 sztuk produktu odbywać się będzie z jednakową wydajnością.

- Wprowadzany w nowej fabryce mebli biurowych zaawansowany system zarządzania produkcją przełoży się na lepsze zorganizowanie całego procesu produkcyjnego, wpłynie na wzrost kontroli nad każdym elementem wytwarzanym pod konkretne zamówienie. Dzięki temu każdy komponent będzie na bieżąco monitorowany - mówi Maria Lasek, kierownik projektu.

W ramach projektu Grupa Nowy Styl , jako jeden z pierwszych producentów mebli biurowych na świecie, wdroży innowacyjną technologię okleinowania elementów krzywoliniowych za pomocą lasera. Technologia ta pozwala uzyskać rewelacyjne rezultaty jakościowe oraz wytrzymałościowe w zakresie łączenia płyt z obrzeżem. O ile zastosowanie jej w oklejaniu prostoliniowym jest znane na rynku od kilku lat, o tyle technologia ta dla elementów krzywoliniowych jest światową nowością.

Stopień zaawansowania technologicznego, jaki prezentować będzie nowa fabryka mebli to szansa na rozwój kompetencji naszych pracowników, a przez to podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych i zwiększanie szans na rynku pracy. Już teraz pracują oni wspólnie z niemieckimi ekspertami przy wdrożeniach systemów informatycznych i testach maszyn.

Nowa inwestycja na Podkarpaciu to również nowe miejsca pracy. W sumie w ramach projektu zatrudnienie znajdzie 90 osób. Ogłoszenia rekrutacyjne publikowane są cały czas, a szukać ich można na stronie www.nowystylgroup.pl.

Projekt budowy nowej Fabryki Mebli Biurowych w Jaśle realizowany jest w ramach PO IG 2007-2013. Wartość inwestycji to ponad 110 mln PLN, natomiast dofinansowanie z EFRR w ramach Dotacji na innowacje planowane jest na ok. 40 mln PLN.

kz/ns

 • autor: kz/ns

2 komentarzy

 • ???

  W Krośnie wyrastają tylko "Biedronki" i Szmateksy ," Nowy Styl" mógł być w Krośnie tylko władza musiała być inna, lub z innym podejściem do przedsiębiorczości . Liczy się tylko CDS i szklane badziewie poutykane w różnych miejscach "miasta".To badziewie miało być hitem a jest kitem,"TO" przy ul.Walslebena wygląda jakby kto kij wetknął w G.. ..Jak skończą Hutę to zostanie tylko "Muzeum Miasto Krosno".

  Zgłoś nadużycie ??? piątek, 27, czerwiec 2014 19:22 Link do komentarza
 • 123456

  GRATULACJE dla NS, co by nie powiedzieć to firma rozwinęła się niesamowicie :)))

  Szkoda tylko, że nie w Krośnie, jak i wiele innych wywodzących się z Krosna firm jak choćby ostatnio podobno WIETPOL do Tarnowa. Bez cienia złośliwości, pytanie DLACZEGO nie w Krośnie jest podstawowym tematem do przemyśleń dla naszych Włodarzy, dużo ważniejszym jak CDS, promocja miasta, turystyka, czy nawet remont Rynku. Szukajmy rozwiązań na przyszłość ...

  Zgłoś nadużycie 123456 piątek, 27, czerwiec 2014 12:31 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?