KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dobre praktyki: publiczny rejestr umów w Chorkówce

Gmina Chorkówka będzie prawdopodobnie pierwszym samorządem w Województwie Podkarpackim, który opublikuje swój rejestr umów w Biuletynie Informacji Publicznej. Rejestr powinien być dostępny na stronie najpóźniej 15 sierpnia.

REKLAMA


Według naszych informacji pierwszą instytucją publiczną, która zdecydowała się na publikację rejestru umów na Podkarpaciu jest MPGK w Krośnie (MPGK publikuje rejestr umów).

Urząd Miasta udostępnia takie informacje tylko na wniosek. Dlatego prawdopodobnie pierwszym samorządem, który opublikuje swój rejestr będzie gmina Chorkówka. Decyzje podjęto po wniosku, jaki wpłynął od mieszkańca.

Publikację rejestru umów w BIP zaplanowano w terminie do 15 sierpnia.

Jak dowiedziała się nasza redakcja, w ostatnich 12 miesiącach do gminy Chorkówka wpłynął zaledwie jeden wniosek w sprawie udzielenia informacji dotyczących zawierania umów. Pomimo tego, gmina będzie co miesiąc aktualizować rejestr w BIP. Dzięki temu w razie zainteresowania mieszkańców, urzędnicy nie będą musieli każdorazowo odpisywać na wnioski, tak jak to jest praktykowane w Krośnie.

- Rejestr będzie obejmował wszystkie umowy zawarte w formie pisemnej z wyłączeniem umów o pracę i innych z zakresu spraw kadrowych. Publikacji nie będą podlegały dane adresowe stron zawierających umowę, będących osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej - informuje Bożena Panek, Sekretarz Gminy Chorkówka.

Rejestr umów w Chorkówce będzie publikowany w formie plików PDF.

pd

  • autor: pd

5 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?