KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Podkarpacie pełne historii!

  • autor: Fundacja Gloci
  • wtorek, 06, październik 2015 10:19
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

1 października 2015 r. - Fundacja Gloci oddała w ręce mieszkańców Podkarpacia aplikację mobilną Gloci wraz początkową regionalną bazą ponad 150 punktów.

REKLAMA


Gloci to bezpłatna aplikacja mobilna, pozwalająca na wykorzystanie potencjału mieszkańców Podkarpacia do archiwizowania i dzielenia się opisami wydarzeń, ciekawostek oraz historii dziejących się lokalnie. Umożliwia ona stworzenie bogatej, ogólnopolskiej bazy danych, która służyć ma mieszkańcom, turystom, fascynatom i naukowcom, pragnącym dowiedzieć się więcej o odwiedzanych miejscach. Wszystko z wykorzystaniem technologii mobilnej, dzięki której historie docierają do odbiorców dokładnie we właściwym czasie i miejscu. [POBERZ GLOCI]

Aplikacja Gloci łączy nowoczesność z historią, tworząc ogólnopolską bazę danych o lokalnych wydarzeniach, budowaną przez użytkowników, którzy mogą nie tylko zamieszczać opowieści oraz czytać te, które już zostały opublikowane, ale również na bieżąco je komentować, prowadzić dyskusje, uzupełniać już wprowadzone dane.

Użytkownicy otrzymują powiadomienie PUSH, gdy znajdują się w pobliżu miejsca związanego z historią. Aplikacja prowadzi ich bezpośrednio do celu i umożliwia zapoznanie się z multimedialną galerią, zwierającą zdjęcia oraz filmy, lekturę powiązanych tekstów. Prezentowane są też linki do źródeł zewnętrznych.

- Oddając mieszkańcom Podkarpacia tę aplikację mamy nadzieję, że przyczyni się ona do stworzenia nowej jakości w dziedzinie poznawania naszego otoczenia: miast, miasteczek i wsi, ich mieszkańców, jak również historii, które miały miejsce dzień, lata, dekady, a nawet całe stulecia temu. Gloci adresowana jest do wszystkich mieszkańców zainteresowanych swoim regionem, do tych, którzy lubią opowiadać historie, przekazywać je innym, jak i do tych, którzy po prostu lubią ich słuchać, by wiedzieć więcej i tym samym lepiej znać i rozumieć rzeczywistość, w jakiej żyjemy. Dla Gloci żadna przygoda i żadna historia nie jest zbyt mała, ani zbyt wielka, by mogła zostać opowiedziana, ale to odbiorcy - użytkownicy aplikacji decydować będą o tym, które opowieści zyskają największą popularność - mówi Maciej Piłat, Wiceprezes Fundacji Gloci.

Celem Fundacji Gloci jest doprowadzenie do tego, by w każdym zakątku Polski po uruchomieniu aplikacji Gloci, jej użytkownicy mieli dostęp do lokalnych historii, poznawali je i dzielili się nimi z innymi użytkownikami. Błyskawiczny postęp technologiczny oraz cyfryzacja otaczającego nas świata dają niespotykane dotychczas możliwości, warto wykorzystać je również do tego, by ocalić od zapomnienia świat, który istnieje już wyłącznie na starych filmach, czy też zdjęciach oraz w opowieściach osób, które nadal o nim pamiętają i z których odejściem może zniknąć bezpowrotnie.

Aplikacja dostępna jest na telefony z systemem Android. Wersja iOS będzie zakończona wkrótce. Aplikację można pobrać z Google Play - tutaj.

 

  • autor: Fundacja Gloci

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?