KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

POWIAT: Kolejna inwestycja finansowana ze "Schetynówki"

  • autor: mg
  • niedziela, 11, październik 2015 13:27
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

Zakończono prace przy przebudowie drogi powiatowej Jedlicze - Dobieszyn - Krosno. Koszt inwestycji to ponad 2 mln złotych.

REKLAMA


To kolejna ważna i przede wszystkim oczekiwana inwestycja przez mieszkańców gminy Jedlicze. - Droga wymagała pilnej modernizacji. Brak poboczy i ciągów dla pieszych zagrażał bezpieczeństwu jej użytkowników. Dodatkowo zawężenia jezdni były przyczyną częstych kolizji - mówi Ewa Bukowiecka, Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Prace rozpoczęły się w kwietniu 2015 roku. Zakres robót obejmował między innymi wykonanie nowej nawierzchni na odcinku całej drogi o łącznej długości 5375 mb, budowę kanalizacji deszczowej blisko 570 mb, budowę chodnika w Dobieszynie na długości 980 mb. Ponadto oczyszczone zostały rowy, zainstalowano bariery energochłonne na długości prawie 700 mb i wykonano oznakowanie pionowe i poziome przejść dla pieszych.

- To już kolejna inwestycja zakończona i oddana do użytku w przeciągu kilkunastu ostatnich dni - mówi Jan Juszczak, Starosta Powiatu Krośnieńskiego. - Można powiedzieć, że Jedlicze jako centrum gminy zostało dobrze skomunikowane z gminą Krosno. Droga stanowi również łącznik z powiatem jasielskim. Zrealizowana inwestycja to powód do satysfakcji i radości, tym bardziej, że osobiście byłem w nią zaangażowany. Za przychylność i wsparcie dziękuję wszystkim, którzy poprali tą koncepcję i przyczynili się do jej pozytywnego zakończenia. Oby takich inwestycji było jak najwięcej - dodał.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 2 mln 424 tys. zł, w tym 1 mln 212 tys. zł stanowi dotacja z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Do zadania 5 tys. zł dołożyła gmina Jedlicze.

Zadanie realizowane było w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?