Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Żłobek w Łężanach już otwarty

Opustoszały budynek dawnej szkoły w Łężanach (gm. Miejsce Piastowe) został przekształcony w nowoczesny żłobek dla dzieci od jednego roku do trzech lat. To pierwsza tego typu publiczna placówka prowadzona przez gminę wiejską w powiecie krośnieńskim. Nabór dzieci ciągle trwa.

REKLAMAGminny Żłobek im. Matki Anny Kaworek otwarto 28 grudnia 2015  roku. - Dla osób chcących bliżej poznać naszą placówkę w pierwszym tygodniu nowego roku zorganizowaliśmy dni otwarte. Miały one na celu rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z oddaniem dziecka pod opiekę personelu żłobka - tłumaczy dyrektorka placówki Agnieszka Jastrzębska. - Dni otwarte cieszyły się dużym zainteresowaniem. Odwiedziło nas wiele dzieci wraz z całymi rodzinami. Goście nie szczędzili pozytywnych opinii na temat wizerunku i funkcjonowania placówki. Zachwycały przestronne, wyposażone w piękne zabawki sale, a także korzystne położenie budynku, dzięki czemu panuje cisza i spokój. Mamy nadzieję, że już niebawem Gminny Żłobek zapełni się mnóstwem uśmiechniętych dzieci, a zadowoleni rodzice będą jego najlepszą reklamą - dodaje.

Żłobek w Łężanach to pierwsza tego typu publiczna placówka prowadzona przez gminę wiejską w powiecie krośnieńskim. Powstał dzięki dotacji z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach programu "Maluch". - Na utworzenie 30 miejsc w żłobku otrzymaliśmy ponad 1 mln zł dofinansowania - wyjaśnia Marek Klara, wójt gminy Miejsce Piastowe. Utworzenie placówki kosztowało 1 255 000 złotych.

W żłobku znajdują się 3 sale, kuchnia, zmywalnia, magazyny, sanitariaty dostosowane do potrzeb dzieci, szatnie, duży hol i wiatrołap. Budynek został pozbawiony barier architektonicznych oraz przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne, w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich. Projektowany jest także plac zabaw.

Godziny otwarcia żłobka będą dostosowane do potrzeb rodziców. Na jednego opiekuna planowo ma przypadać ośmioro dzieci. Jeśli jednak w grupie będzie jedno dziecko niepełnosprawne, wówczas pod opieką jednej osoby może być co najwyżej pięcioro dzieci.

Nabór do żłobka ciągle trwa. Wszelkie informacje dostępne są na stronie gminy Miejsce Piastowe www.miejscepiastowe.pl. Uroczyste otwarcie żłobka odbędzie się 16 stycznia 2016 r.

ip

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj