KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

13 szkół z powiatu walczy o warsztaty kulinarne z udziałem znanego vlogera

www.zyjsmacznieizdrowo.pl www.zyjsmacznieizdrowo.pl

Ogólnopolski program edukacyjny marki WINIARY "Żyj smacznie i zdrowo" jest już na półmetku. Chęć udziału w programie zgłosiło 13 szkół z powiatu krośnieńskiego. W tym roku do akcji włączył się również znany, nastoletni youtuber - Blow. Zgłoszone szkoły powalczą o warsztaty kulinarne z jego udziałem.

REKLAMA


Do tej pory w powiecie krośnieńskim swój udział zgłosiło 13 szkół, a w województwie liczba ta wynosi 211.Oznacza to, że 13 nauczycieli z całego powiatu wyedukuje 516 uczniów, przekazując im wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania. Youtuber być może odwiedzi uczniów powiatu krośnieńskiego.

Skuteczność programu
Po raz szósty nauczyciele, którzy biorą udział w akcji "Żyj smacznie i zdrowo" rozpowszechniają wiedzę na temat właściwego odżywiania, zdrowego gotowania oraz podstawowych zasad, którymi należy kierować się w kuchni. W powiecie krośnieńskim również widać coraz większe zaangażowanie w promocję zdrowego odżywiania.

W tym roku program edukacyjny marki WINIARY "Żyj smacznie i zdrowo" zagości w 13 gimnazjach powiatu krośnieńskiego. W tej edycji, w całej Polsce, do programu zgłosiło się już 2 932 nauczycieli. W sumie, w akcji biorą udział 3 022 szkoły oraz 169 026 uczniów.

Szkoły biorące udział w wydarzeniu:
- Katolickie Gimnazjum (Krosno),
- Zespół Szkół -Szkoła Podstawowa i Gimnazjum (Potok),
- Zespół Szkół im. A. Fredry (Odrzykoń),
- Zespół Szkół (Korczyna),
- Publiczne Gimnazjum (Miejsce Piastowe),
- Gimnazjum (Dukla),
- Zespół Szkół Publicznych - Gimnazjum im. Jana Pawła II (Łęki Dukielskie),
- Zespół Szkół Publicznych (Kopytowa),
- Zespół Szkół Publicznych - Gimnazjum (Jedlicze),
- Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Gałuszki (Przybówka),
- Zespół Szkół Specjalnych (Rymanów-Zdrój),
- Zespół Szkół Publicznych (Posada Górna),
- Zespół Szkół im. Józefa Blizińskiego (Bóbrka).

Blow inspiruje nastolatków
W tegoroczną akcję po raz pierwszy włączył się również, popularny wśród gimnazjalistów, vloger Blow. Nastolatek, na samej platformie YouTube, ma już ponad 1 550 000 subskrybentów. Na oficjalnym fanpage’u akcji "Żyj smacznie i zdrowo" oraz swoich kanałach społecznościowych, ten chętnie oglądany przez gimnazjalistów youtuber, realizuje m.in. starannie opracowane w ramach programu przepisy. Pokazuje tym samym, że przygotowywanie zdrowych posiłków wcale nie musi być trudne. Gotowanie dla Blowa jest również dobrą zabawą i okazją do wspólnego spędzania czasu, dlatego na jego "kulinarnym" vlogu można spotkać go z mamą.

Warsztaty kulinarne i spotkanie z idolem!
Każda szkoła, która bierze udział w programie edukacyjnym marki WINIARY "Żyj smacznie i zdrowo" może walczyć o główną nagrodę, jaką są warsztaty kulinarne z udziałem specjalistów projektu oraz popularnego Blowa. Ponadto, 40 zwycięskich klas otrzyma dla swoich szkół zestawy sprzętów kuchennych.

Dodatkowo, piętnastu najbardziej zaangażowanych nauczycieli, tzw. "ambasadorów" będzie miało okazje wygrać dla swoich szkół laptop. W tym celu należy przeprowadzić m.in. 3 lekcje w klasach z zakresu zdrowego stylu życia i właściwego odżywiania na podstawie scenariuszy z dowolnej edycji programu. Każdy nauczyciel ma szansę zostać wyróżnionym ambasadorem. Wystarczy, że wykaże się ponadprzeciętnym podejściem do tematu i udokumentuje swoje działania w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl.

6 edycja programu edukacyjnego marki WINIARY "Żyj smacznie i zdrowo" została objęta patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia, Rzecznika Praw Dziecka, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Rektora SGGW oraz Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.

mn/red.

  • autor: mn/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?