KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W niedzielę dzień otwarty w TVP Rzeszów

  • autor: red.
  • czwartek, 09, czerwiec 2016 10:38
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
W niedzielę dzień otwarty w TVP Rzeszów Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

Chcesz zobaczyć jak pracuje telewizja? Wybierz się do Rzeszowa. W niedzielę (12 czerwca) organizowany jest Dzień Otwarty TVP Rzeszów. Telewizja Polska przygotowała szczególną atrakcję dla wszystkich, którzy chcieliby poznać pracę telewizji "z drugiej strony ekranu".

REKLAMA


W niedzielę (12 czerwca), w godzinach od 10 do 14, znani z anteny dziennikarze i prezenterzy oprowadzą widzów po niedostępnych zazwyczaj miejscach, takich jak studio czy reżyserka i opowiedzą o pracy newsroomu.

Realizatorzy wizji i dźwięku pokażą, jak przebiega praca przy realizacji programów studyjnych. - Będzie można zobaczyć i samemu spróbować, jak czyta się informacje z tzw. promptera i jak tworzona jest prognoza pogody. Pracownicy archiwum programowego pokażą, jak katalogowane i przechowywane są materiały filmowe. Opowiedzą też na czym polega digitalizacja zbiorów. Będzie się można także sporo dowiedzieć o wykorzystaniu w telewizji nowych technologii, między innymi aplikacji hybrydowej. Inżynierowie przybliżą pracę wozu transmisyjnego - mówi Jacek Szarek z Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Rzeszowie.

Dodatkowe atrakcje, które towarzyszyć będą dniu otwartemu przygotują strażacy, policjanci, pogranicznicy i leśnicy. Nie zabraknie zabaw dla najmłodszych oraz konkursów, quizów i nagród.

Podczas wydarzenia przewidziano także degustacje potraw regionalnych przygotowanych przez Lokalne Grupy Działania z województwa podkarpackiego.
 
Dzień Otwarty TVP3 Rzeszów
12 czerwca 2016 r.
godz. od 10.00 do 14.00
Rzeszów, ul. Kopisto 6.

red.
Fot. TVP3 Rzeszów

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?