KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jedlicze: Burmistrz przegrywa w SKO

 • autor: pd
 • poniedziałek, 13, czerwiec 2016 09:51
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj

Czy gmina Jedlicze ujawni wykształcenie pracowników urzędu? Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło dwie decyzje burmistrza Jedlicza. Kwestią sporną była właśnie informacja o wykształceniu urzędników i przyznawanych w urzędzie nagrodach.

REKLAMA


31 maja SKO stwierdziło nieważność dwóch decyzji wydanych przez burmistrza gminy Jedlicze (jako organu I instancji) i przekazało je do ponownego rozpatrzenia przez ten organ.

Portal zaleze.com wnioskował do urzędu o udostępnienie informacji na temat wykształcenia pracowników urzędu oraz sumy nagród im przyznanych w latach 2010-2016. Urząd uznał, że to informacja przetworzona oraz domagał się "wykazania interesu publicznego". Portal się z tym nie zgodził i skierował sprawę do SKO.

Kolegium uznało nieważność decyzji burmistrza.

- Wobec takiego rozstrzygnięcia spraw, czekamy na rzetelne podejście do naszego wniosku przez burmistrza i udzielenie nam, jako prasie pełnych informacji, byśmy mogli je następnie przekazać naszym czytelnikom - stwierdza Marcin Hałat, redaktor naczelny portalu zaleze.com.

Więcej informacji oraz skany decyzji znajdziecie na stronie zaleze.com: SKO w Krośnie uchyliło w całości dwie decyzje Burmistrz Gminy Jedlicze (nagrody / wykształcenie pracowników).

pd

 • autor: pd

29 komentarzy

 • zaleze.com

  Otrzymaliśmy listę nagrodzonych pracowników Urzędu Gminy Jedlicze w ostatnich ponad 6 latach. W samym roku 2016 nagrody otrzymali m.in.: Sekretarz Gminy Barbara Korzeniowska – 3500 zł, Skarbnik Gminy Helena Biernacka- 3500 zł, były Zastępca Burmistrza Kamil Kurowski – 2000 zł, obecny Zastępca Ryszard Zagórski – 1500 zł, Kierownik Referatu Podatków i Opłat Lokalnych Sabina Wiśniowska – 2000 zł, Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju – Krzysztof Mrozek – 1500 zł, ale już Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej (utajnione nazwisko! – a przecież trzeba się chwalić świetnymi pracownikami) – tylko 300 zł, identycznie Kierownik Referatu ds. Społecznych i Zamówień Publicznych (utajnione nazwisko!) – tylko 300 zł. Tyle samo otrzymali sprzątaczka, kierowca-konserwator Andrzej Chudy, goniec Zofia Kluza ale także i gminny informatyk Tomasz Wajs. Wszystkie kwoty są kwotami brutto. Pozostałe stanowiska, jak i nagrody przyznane pracownikom w poprzednich latach, prezentujemy poniżej.

  http://www.zaleze.com/nagrody-przyznane-pracownikom-urzedu-gminy-jedlicze-w-latach-2010-2016-imiona-nazwiska-kwoty/

  Zgłoś nadużycie zaleze.com środa, 27, lipiec 2016 13:38 Link do komentarza
 • Minä

  saper - aleś Ty głupi ...........

  Zgłoś nadużycie Minä czwartek, 23, czerwiec 2016 17:15 Link do komentarza
 • saper

  Mina to pewnie jakaś niedouczona, ale nagradzana w urzędzie "według regulaminu". Trzeba z tym skończyć :/

  Zgłoś nadużycie saper środa, 22, czerwiec 2016 23:28 Link do komentarza
 • @Mina

  Bohaterowie (nagrodzeni w Urzędzie) zostali tylko numerkami na piśmie pani Burmistrz.

  Zgłoś nadużycie @Mina środa, 22, czerwiec 2016 23:08 Link do komentarza
 • Minä

  No i po co tyle szumu takie zestawienie nagród nic nie mówi, chciałeś zrobić się bohaterem a zrobiłeś się im.......m, a co się tyczy zestawienia wykształcenia to nadal uważam , iż tytuły nie zwiększają ilości rozumu w przeliczeniu na jednostkę osobową -

  Zgłoś nadużycie Minä środa, 22, czerwiec 2016 19:59 Link do komentarza
 • zaleze.com

  Burmistrz Gminy Jedlicze w końcu ujawniła jakiej wysokości nagrody otrzymali pracownicy Urzędu Gminy w latach 2010-2016 (do dnia odpowiedzi na nasz wniosek). Otrzymaliśmy właśnie zestawienie liczby pracowników wraz z kwotami nagród, które otrzymali i bardzo enigmatycznym uzasadnieniem ich przyznania. Jako uzasadnienie przyznania nagród w ostatnich ponad 6 latach wskazano po prostu Regulamin Wynagradzania, co według nas jest uchyleniem się od odpowiedzi na zadane pytanie… W końcu gdy ktoś otrzymuje nagrodę, to zawsze za konkretne działania. W tym przypadku – wielka niewiadoma. A to przecież z naszych publicznych pieniędzy.

  Przypomnijmy, że w marcu br. zawnioskowaliśmy do Urzędu Gminy Jedlicze o udostępnienie nam informacji na temat wysokości nagród / premii wypłaconych w latach 2010-2016 (do dnia odpowiedzi na wniosek) z rozbiciem na poszczególne lata wszystkim pracownikom Urzędu Gminy Jedlicze poprzez podanie: kwoty brutto, oraz uzasadnienia przyznania danemu pracownikowi nagrody. Urząd uznał, że to informacja przetworzona i że musimy przedstawić szczególne powody, po co nam taka informacja. Nie zgodziliśmy się z tym i skierowaliśmy sprawę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krośnie. Niedługo potem wygraliśmy – SKO uchyliło w całości wydaną przez Burmistrz Gminy Jedlicze decyzję odmowną, i przekazało ją do ponownego rozpatrzenia.

  Poniżej prezentujemy otrzymane właśnie z UG Jedlicze zestawienie pracowników (bez imion i nazwisk) Urzędu Gminy wraz z kwotami nagród, które otrzymali.

  http://www.zaleze.com/nagrody-w-urzedzie-gminy-w-jedliczu-burmistrz-ujawnila-dane-po-decyzji-sko-w-krosnie/

  Zgłoś nadużycie zaleze.com środa, 22, czerwiec 2016 13:14 Link do komentarza
 • zaleze.com

  Mamy w końcu informację, którzy z pracowników Urzędu Gminy w Jedliczu, jakie konkretnie ukończyli szkoły/kierunki studiów. Otrzymaliśmy właśnie pełne zestawienie z imionami i nazwiskami urzędników oraz wydziałami, w których pracują. Przypomnijmy, że w marcu br. zawnioskowaliśmy do Urzędu Gminy Jedlicze o udostępnienie nam informacji na temat wykształcenia pracowników urzędu. Urząd uznał, że to informacja przetworzona i że musimy przedstawić szczególne powody, po co nam taka informacja. My się z tym nie zgodziliśmy i skierowaliśmy sprawę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krośnie. Niedługo potem wygraliśmy – SKO uchyliło w całości wydaną przez Burmistrz Gminy Jedlicze decyzję odmowną, i przekazało ją do ponownego rozpatrzenia. Poniżej prezentujemy otrzymane właśnie z UG Jedlicze zestawienie 44 pracowników Urzędu Gminy wraz z ukończonymi przez nich kierunkami studiów. Szkoda tylko, że refleksja Burmistrz przyszła dopiero po wydaniu decyzji w SKO… No ale informacja jest i niniejszym ją Wam przekazujemy. Zapraszamy do lektury!

  http://www.zaleze.com/jakie-szkoly-i-kierunki-studiow-ukonczyli-pracownicy-urzedu-gminy-jedlicze-po-decyzji-sko-mamy-odpowiedz/

  Zgłoś nadużycie zaleze.com środa, 22, czerwiec 2016 13:14 Link do komentarza
 • maksiu

  Mina jest zorientowany bo jest na garnuszku jedlickiego podatnika. Szefowa dobrze wynagradza pieską piszącym po internecie.

  Zgłoś nadużycie maksiu niedziela, 19, czerwiec 2016 21:40 Link do komentarza
 • Do Minä

  Pomijając już spór, który tu toczycie, całkiem zresztą słuszny, bo ostatnie wydarzenia w Jedliczu skłaniają do takich dyskusji, zadam pytanie: jak to jest, że z publicznych pieniędzy w jedlickim ZOZ, utrzymywanych jest dwóch dyrektorów i jeden zastępca? Minä, może Ty odpowiesz? Wydajesz się być zorientowany...

  Zgłoś nadużycie Do Minä niedziela, 19, czerwiec 2016 21:36 Link do komentarza
 • Do Minä

  Nie zarzucaj nikomu posługiwania się prymitywną socjotechniką, bo robisz dokładnie to samo. Sposób w jaki wypowiadasz się o poprzednim burmistrzu - kimkolwiek on nie był - świadczy tylko o tym, że masz jakieś uprzedzenia do tego człowieka i nie pozostajesz bezstronny/a w wydawaniu swoich opinii. Tekst o wręczeniu wypowiedzeń wszystkim pracownikom UG, świadczy tylko o Twoim ślepym zapatrzeniu w obecnie sprawujących władzę w Jedliczu. Prawda jest taka - i nikogo już nie oszukacie - że głosowaliśmy za zmianą, a dostaliśmy to co było, tyle że w jeszcze gorszym wydaniu. Szkoda, bo to stracone dla gminy cztery lata. Dobrze, że tylko cztery.

  Zgłoś nadużycie Do Minä niedziela, 19, czerwiec 2016 21:25 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?