KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Lato w regionach" TVP3 startuje z Podkarpacia

"Lato w regionach" TVP3 startuje z Podkarpacia Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

Na ogólnopolskiej antenie TVP3  rusza wakacyjny program - "Lato w regionach". Dziennikarze z oddziałów TVP będą pokazywać najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca w Polsce i relacjonować najciekawsze imprezy plenerowe. Inauguracyjny program, emitowany 18 czerwca, przygotowuje TVP3 Rzeszów.

REKLAMA


Programy z cyklu "Lato w regionach" emitowane będą w wakacyjne soboty i niedziele. Kilka razy dziennie widzowie będą mogli obejrzeć relacje "na żywo" lub wcześniej przygotowane programy z rożnych miejsc Polski. Na początek, 18 czerwca, w trzech "wejściach" o godz. 12:35, 13:20 i 16:30 promowane będzie Podkarpacie.

- Z naszymi gośćmi będziemy rozmawiać o tym,  w jaki sposób można dotrzeć na Podkarpacie, co warto zwiedzić, gdzie spędzić urlop w aktywny sposób, jakie imprezy i koncerty koniecznie trzeba zobaczyć i gdzie można popróbować regionalnego jadła - mówi Marcin Pawlak, autor podkarpackich odcinków "Lata w regionach".
 
W niedzielę (19 czerwca) "Lato w regionach" pozostanie w południowo-wschodniej Polsce i odwiedzi Duklę - historyczne miasteczko, malowniczo położone u podnóża Cergowej w Beskidzie Niskim. Na dukielskim rynku, gdzie odbywać się będzie impreza sobótkowa, stanie także miasteczko telewizyjne z wozami transmisyjnymi i namiotami promocyjnymi.

Zaproszeni do plenerowego studia goście opowiedzą o historii, kulturze i tradycjach miasta oraz jego okolic. Pokażemy miejsca związane z kultem św. Jana z Dukli i przypomnimy, że Dukla przed wiekami była jedną z najwspanialszych rezydencji magnackich w Polsce. Odwiedzimy pobliską Dolinę Śmierci, gdzie podczas II Wojny Światowej doszło do jednej z największych bitew pancernych i zajrzymy do Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej. Dowiemy się także, jak aktywnie spędzić czas na beskidzkich szlakach rowerowych, jakie atrakcje przyrodnicze czekają na turystów i jakich potraw regionalnych można tu posmakować.

Relacje z Dukli w ogólnopolskim paśmie TVP3 i na regionalnej antenie TVP3 Rzeszów w niedzielę (19 czerwca), o godz. 9:45, 11:50, 12:40, 19.40, 20.30 i 21.00.

W sobotę o godzinie 10.50 i 19.00 zostanie także wyemitowany film "DUKLA - WROTA KARPAT".

Kolejne programy z cyklu "Lato w regionach" realizowane będą m.in. na lotnisku w Jasionce, w czasie pokazów lotniczych, na zamku w Łańcucie, w Ustrzykach Dolnych, podczas "Karpackiego Jarmarku Turystycznego", w Arłamowie, a także w Zarszynie, gdzie odbędą się Beskidzkie Spotkania Lokalnych Grup Działania.  Planowane są również relacje z "Festiwalu Kultur i Kresowego Jadła" w Baszni, z Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa oblicza" w Karpackiej Troi w Trzcinicy i z "Dnia Żubra" w Lutowiskach. Pod koniec lipca kamery TVP3 Rzeszów zawitają do najciekawszych przyrodniczo i historycznie miejsc na Pogórzu Strzyżowskim, w okolicach Frysztaka i Wiśniowej, a lato żegnać będzie w Rudawce Rymanowskiej.

- Dzięki temu, że nasze programy będą emitowane w ogólnopolskim paśmie TVP3, widzowie z całego kraju będą mogli zobaczyć, jak wiele atrakcyjnych miejsc jest w województwie podkarpackim. Mamy nadzieję, że przynajmniej część przekona się, że warto spędzić tu urlop - mówi Józef Matusz, dyrektor i redaktor naczelny TVP3 Rzeszów. Dodaje - przy okazji naszych transmisji chcemy także przybliżyć widzom pracę dziennikarzy i ekip technicznych. Podczas większych imprez obok wozów transmisyjnych staną namioty promocyjne Telewizji Rzeszów. Będzie można porozmawiać z twórcami programów, dowiedzieć się jak pracuje telewizja i poznać nowe technologie. Dla widzów, którzy nas odwiedzą przygotowaliśmy upominki.
 
Programy "Lato w regionach" będą pokazywane i omawiane nie tylko na antenie telewizyjnej, ale także na stronie internetowej, w serwisach społecznościowych oraz w serwisie "TVP Bieszczady" na Platformie Hybrydowej TVP. Realizacja podkarpackiej części "Lata w regionach" jest możliwa dzięki wsparciu samorządu województwa, samorządów lokalnych, Lasów Państwowych, podkarpackich przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych.

mm
Fot. TVP3 Rzeszów

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?