Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Wprowadzamy zmiany" - Nowy cykl na antenie TVP3 Rzeszów

"Wprowadzamy zmiany" - Nowy cykl na antenie TVP3 Rzeszów Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

28 lipca o godz. 19 na antenie Telewizji Rzeszów ruszył premierowy odcinek programu "Wprowadzamy zmiany". Reporterzy z kamerą będą odwiedzać wsie i małe miasteczka, gdzie z mieszkańcami, rolnikami i władzami samorządowymi porozmawiają o inwestycjach zrealizowanych z wykorzystaniem dotacji unijnych i planach na przyszłość. W programie zobaczycie, jaki potencjał tkwi w obszarach wiejskich na Podkarpaciu. Program jest też okazją do zaprezentowania atrakcji turystycznych i kulturowych tych miejsc.

REKLAMAWojewództwo podkarpackie posiada najniższy wskaźnik urbanizacji w Polsce - prawie 60 procent osób mieszka na wsi.

- Ponieważ obszary wiejskie w dzisiejszych czasach stają się coraz bardziej atrakcyjne pod względem pracy, inwestycji i wypoczynku, postanowiliśmy sprawdzić, jak żyje się osobom zamieszkującym wsie i małe miasteczka. Interesować nas będą już zaistniałe, jak również te dopiero planowane zmiany w podkarpackich gminach i powiatach oraz ich wpływ na życie mieszkańców. Zapytamy jak samorządy i rolnicy zamierzają wykorzystać potężne środki dostępne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Specjaliści udzielą informacji na temat dotacji, o które warto się starać - informuje Karolina Słowik z TVP.

W pierwszym odcinku TVP3 Rzeszów odwiedziło wschodnią część województwa podkarpackiego - gminy Lubaczów i Horyniec-Zdrój, gdzie rozpoczyna się podkarpacka część znanego w całej Polsce szlaku rowerowego Green Velo, który słynie z różnorodności krajobrazu i bogactwa kulturowego.

Na trasie szlaku znajdują się m.in. wpisana na listę UNESCO cerkiew w Radrużu, Park Zdrojowy w Horyńcu-Zdroju oraz Kresowa Osada w Baszni Dolnej. TVP dotarło do rolników, którzy prowadzą na tym terenie gospodarstwa i inwestują w ich rozwój.

Program "Wprowadzamy zmiany" to wspólne przedsięwzięcie TVP3 Rzeszów, urzędu marszałkowskiego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz samorządów. Będzie miał swoją kontynuację również jesienią.

ks

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj