KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Wprowadzamy zmiany" - Nowy cykl na antenie TVP3 Rzeszów

"Wprowadzamy zmiany" - Nowy cykl na antenie TVP3 Rzeszów Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

28 lipca o godz. 19 na antenie Telewizji Rzeszów ruszył premierowy odcinek programu "Wprowadzamy zmiany". Reporterzy z kamerą będą odwiedzać wsie i małe miasteczka, gdzie z mieszkańcami, rolnikami i władzami samorządowymi porozmawiają o inwestycjach zrealizowanych z wykorzystaniem dotacji unijnych i planach na przyszłość. W programie zobaczycie, jaki potencjał tkwi w obszarach wiejskich na Podkarpaciu. Program jest też okazją do zaprezentowania atrakcji turystycznych i kulturowych tych miejsc.

REKLAMA


Województwo podkarpackie posiada najniższy wskaźnik urbanizacji w Polsce - prawie 60 procent osób mieszka na wsi.

- Ponieważ obszary wiejskie w dzisiejszych czasach stają się coraz bardziej atrakcyjne pod względem pracy, inwestycji i wypoczynku, postanowiliśmy sprawdzić, jak żyje się osobom zamieszkującym wsie i małe miasteczka. Interesować nas będą już zaistniałe, jak również te dopiero planowane zmiany w podkarpackich gminach i powiatach oraz ich wpływ na życie mieszkańców. Zapytamy jak samorządy i rolnicy zamierzają wykorzystać potężne środki dostępne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Specjaliści udzielą informacji na temat dotacji, o które warto się starać - informuje Karolina Słowik z TVP.

W pierwszym odcinku TVP3 Rzeszów odwiedziło wschodnią część województwa podkarpackiego - gminy Lubaczów i Horyniec-Zdrój, gdzie rozpoczyna się podkarpacka część znanego w całej Polsce szlaku rowerowego Green Velo, który słynie z różnorodności krajobrazu i bogactwa kulturowego.

Na trasie szlaku znajdują się m.in. wpisana na listę UNESCO cerkiew w Radrużu, Park Zdrojowy w Horyńcu-Zdroju oraz Kresowa Osada w Baszni Dolnej. TVP dotarło do rolników, którzy prowadzą na tym terenie gospodarstwa i inwestują w ich rozwój.

Program "Wprowadzamy zmiany" to wspólne przedsięwzięcie TVP3 Rzeszów, urzędu marszałkowskiego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz samorządów. Będzie miał swoją kontynuację również jesienią.

ks

  • autor: ks

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?