KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jeszcze tylko dwa miesiące bezpłatnych badań tomografem w kierunku nowotworów płuc

  • autor: aś/red.
  • środa, 26, październik 2016 13:14
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

Niespełna 80 osób z województwa podkarpackiego skorzystało z bezpłatnych badań w Affidea w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, którego zadaniem jest wczesne wykrywanie raka płuc. Jeszcze do 15 grudnia wszyscy mieszkańcy wybranych powiatów województwa podkarpackiego mogą wziąć udział w programie i skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych tomografem komputerowym.

REKLAMA


"Program badań w kierunku wykrywania raka płuca" obejmuje badanie tomografem komputerowym. Bezpłatnemu badaniu w placówce Affidea w Rzeszowie mogą poddać się osoby w wieku od 50 do 70 lat zamieszkałe na terenie wskazanych powiatów oraz czynnie lub biernie palące papierosy bądź inne wyroby tytoniowe.

Zobacz także: Przebadaj się bezpłatnie w kierunku nowotworów płuc w Affidea!

Dodatkowym, lecz niekoniecznym kryterium uczestnictwa w Programie jest pozytywny wywiad rodzinny w kierunku nowotworów (nie tylko nowotworów płuc), a także narażenie na ekspozycję czynników rakotwórczych, m.in. azbestu, radonu, uranu, arszeniku, berylu czy produktów przemiany węgla kamiennego.

Programem objęci są mieszkańcy powiatów: krośnieńskiego, brzozowskiego, lubaczowskiego, leskiego, kolbuszowskiego, jarosławskiego, przeworskiego i sanockiego.

Każda osoba we wskazanym wieku, która zamieszkuje jeden z podanych powiatów, powinna otrzymać od lekarza dowolnej specjalizacji skierowanie na badanie tomografii komputerowej.  Skierowanie to można również otrzymać na miejscu w placówce Affidea od lekarzy specjalistów. Pacjenci, u których zostaną wykryte zmiany w płucach, będą kierowani do dalszej diagnostyki i leczenia w ramach programu.

- Skuteczność leczenia raka płuc to przede wszystkim nowoczesne metody wczesnego wykrywania. Badanie tomografem komputerowym jest bezbolesne, nieinwazyjne i w pełni bezpieczne, a wykrycie choroby we wczesnym stadium niemal w 100% gwarantuje całkowite wyleczenie - mówi dr Andrzej Radkowski, Dyrektor Medyczny ds. Radioterapii. - To już kolejny rok, kiedy pacjenci mogą do nas przyjechać i korzystać z bezpłatnych badań w ramach "Programu badań w kierunku wykrywania raka płuca" w placówkach Affidea.

Bezpłatne badania można wykonać do 15 grudnia 2016 r. w placówce Affidea przy ul. Krakowskiej 16 w Rzeszowie.

Jeśli masz pytania, dzwoń na infolinię Affidea: 22 44 11 111.

aś/red.

  • autor: aś/red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?