• autor: eb/pd
  • poniedziałek, 31, październik 2016 09:10
  • wielkość czcionki - - + +
Sportowe podsumowanie roku w powiecie Fot. Powiat Krośnieński

Powiat krośnieński podsumował sportowy rok szkolny 2015/2016. Uczniowie szkół powiatu krośnieńskiego zdobyli łącznie 10 medali. Miniony rok uznano za bardzo udany.

W Zespole Szkół w Iwoniczu 12 października spotkali się przedstawiciele władz powiatu krośnieńskiego, radni, członkowie Wojewódzkiego i Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, dyrektorzy szkół, nauczyciele i młodzież, aby dokonać sportowego podsumowania roku szkolnego 2015/2016.

Podczas podsumowania roku szkolnego wyróżniono i nagrodzono najlepsze placówki. Dzięki postawie uczniów, którzy godnie reprezentowali swoje środowiska oraz pracy trenerów i nauczycieli powiat zajął wysokie lokaty w województwie.

Sportowe podsumowanie roku było także okazją do wręczenia dyplomów i podziękowań za współpracę ze Szkolnym Związkiem Sportowym dla starosty Jana Juszczaka, wicestarosty Adolfa Kasprzyka i Grażyny Ostrowskiej ze starostwa powiatowego w Krośnie, które przekazał przewodniczący PSZS, Jerzy Janusz.

W części artystycznej wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Iwoniczu, który był gospodarzem uroczystości .

- Ubiegły rok szkolny dla Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego był bardzo udany. Zrealizowano cały kalendarz zawodów powiatowych - podkreślił Tomasz Staroń.

Odbyło się blisko 50 zawodów, w których uczestniczyło około 2500 dzieci i młodzieży. Łącznie uczniowie powiatu krośnieńskiego zdobyli 10 medali. Cztery złote medale zdobyli uczniowie szkół podstawowych, cztery medale (3 brązowe, 1 srebrny) uczniowie szkół gimnazjalnych oraz dwa medale (jeden srebrny, 1 brązowy) uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Jedliczu. Szkoła reprezentowała powiat w sztafetowych biegach przełajowych chłopców, w mini koszykówce chłopców, czwórboju LA dziewcząt i chłopców, sztafetach narciarskich chłopców i w mini siatkówce chłopców. Łącznie uczniowie zdobyli 322 punkty, co dało 14 miejsce w województwie na 683 sklasyfikowane szkoły.

II miejsce - SP w Posadzie Górnej. Szkoła reprezentowała powiat w mini koszykówce dziewcząt, trójboju lekkoatletycznym dziewcząt, w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców i w konkursie "Baw się z nami". Łącznie uczniowie zdobyli 299 punktów i uplasowali się na 18 miejscu w województwie.

III miejsce - SP w Dukli. Szkoła reprezentowała powiat w tenisie stołowym chłopców oraz startowała w zawodach powiatowych. Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 176 punktów, co dało 55 miejsce w województwie na 683 sklasyfikowane szkoły.

Gimnazjada:
I miejsce - Gimnazjum w Posadzie Górnej. Największe osiągnięcie szkoły to brązowy medal w piłce ręcznej dziewcząt oraz VI miejsce w koszykówce dziewcząt.  Ponadto uczniowie tej szkoły reprezentowali powiat w badmintonie dziewcząt. Łącznie zdobyli ogółem 191 punktów zajmując 45 miejsce w województwie, na 455 sklasyfikowanych szkół.

II miejsce - Gimnazjum w Odrzykoniu. Szkoła reprezentowała powiat w indywidualnych biegach przełajowych, w tenisie stołowym dziewcząt oraz w badmintonie dziewcząt i chłopców. Największym sukcesem szkoły był brązowy medal w tenisie stołowym dziewcząt. Łącznie uczniowie szkoły zdobyli 167 punktów, gwarantując 64 miejsce w województwie na 455 sklasyfikowanych szkół.

III miejsce - Gimnazjum w Jedliczu. Szkoła reprezentowała powiat w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców oraz indywidualnych biegach przełajowych. Największym sukcesem szkoły był brązowy medal w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Łącznie zdobyli 129 punkty, zajmując 89 miejsce w województwie na 455 sklasyfikowane szkoły.

Licealiada:
I miejsce - Zespół Szkół w Iwoniczu. Szkoła reprezentowała powiat w lidze lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców, sztafetowych biegach przełajowych chłopców, w tenisie stołowym dziewcząt, a badmintonie dziewcząt, w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Największe sukcesy tej szkoły to srebrny medal w lidze lekkoatletycznej chłopców oraz brązowy medal w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Na uwagę zasługuje również IV miejsce w piłce ręcznej dziewcząt, V miejsce w piłce ręcznej chłopców oraz V miejsce Bartłomieja Kasprzyckiego w indywidualnych biegach przełajowych. Łącznie uczniowie szkoły zdobyli 470 punktów, co dało 18 miejsce w województwie na 166 sklasyfikowanych szkół.

II miejsce - Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju. Szkoła reprezentowała powiat w tenisie stołowym chłopców, natomiast punkty zdobywała głównie w zawodach powiatowych - sztafetowych biegach przełajowych, piłce nożnej i siatkówce plażowej. Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 154 punkty, co dało 60 miejsce w województwie na 166 sklasyfikowanych szkół.

III miejsce - Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Szkoła reprezentowała powiat w koszykówce chłopców, unihokeju dziewcząt i chłopców, w badmintonie dziewcząt i szachach drużynowych. Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 132 punkty, co dało 68 miejsce w województwie.