KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Mamo, tato... nie pal" - znamy laureatów konkursu plastycznego

"Mamo, tato... nie pal" - znamy laureatów konkursu plastycznego Fot. Powiat Krośnieński

"Mamo, tato... nie pal" to tytuł ósmej już edycji konkursu plastycznego adresowanego do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna. Jury wyłoniło laureatów w trzech kategoriach wiekowych.

REKLAMA


Na konkurs wpłynęło blisko 200 prac z 50 placówek, z których każda mogła wysłać maksymalnie trzy prace. - Konkurs cieszy się dużą popularnością. Tak liczny udział dzieci i młodzieży bardzo cieszy organizatorów ze względu na ważną problematykę profilaktyki antynikotynowej - mówi Ewa Bukowiecka, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Krośnie.

- Ideą przedsięwzięcia organizowanego przez starostwo i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krośnie jest promocja zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia, uświadomienie dzieciom i ich rodzicom, jakie negatywne skutki wiążą się z paleniem tytoniu oraz kształtowanie już od najmłodszych lat postawy odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych - dodaje Bukowiecka.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 17 listopada w szkole podstawowej w Wojaszówce, w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. Część kulturalną spotkania zapewniły zespół wokalny "Wesołe nutki" oraz zespół taneczny pod kierunkiem Elizy Kłapkowskiej-Szuby.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych:

- dzieci 4 - 6 lat: Jakub Klimkiewicz (Rymanów Zdrój), Maria Zając (Iwonicz), Natalia Pelczar (Iwonicz–Zdrój), Zuzanna Wodzisz (Krościenko Wyżne), Alicja Kozubal (Jedlicze) i Maja Żygłowicz (Krosno).

- uczniowie klas I - III: Antonina Lorenc (Łężany), Iga Chmielowska (Świerzowa Polska), Maja Kijowska (Milcza), Krystian Bieryło (Bratkówka), Piotr Fiałkiewicz (Chorkówka) i Paulina Bałon (Równe).

- uczniowie klas IV - VI: Faustyna Głowacka (Żeglce), Kamila Wiatr (Chorkówka), Wiktoria Feruś (Odrzykoń), Weronika Kosiba (Wojaszówka), Małgorzata Targ (Potok) i Diana Łuksa (Krasna).

Nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy wręczali naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych starostwa, Teresa Kuźnar i państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Krośnie, Ewa Szybieniecka.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?