KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Będzie bezpieczniej. Nowa droga i rondo w Chorkówce

Będzie bezpieczniej. Nowa droga i rondo w Chorkówce Fot. Powiat Krośnieński

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej Krosno - Kobylany - Toki. W Chorkówce powstało rondo, co znacznie poprawi bezpieczeństwo. Inwestycja była realizowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

REKLAMA


Oficjalne otwarcie drogi nr 1896R odbyło się 9 grudnia. W ramach prowadzonej inwestycji wykonano między innymi nową nawierzchnię na długości 3156 m oraz budowę chodnika wraz z rondem na skrzyżowaniu w Chorkówce.

W Zręcinie przebudowano chodnik, wykonano remont istniejącego odwodnienia oraz remont kanalizacji wzdłuż przebudowywanej drogi.

- Serdecznie dziękuję za zadanie, które było od wielu lat oczekiwane. Efekt widzimy wszyscy. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo, ale również wizerunek siedziby Urzędu Gminy w Chorkówce - mówi w imieniu mieszkańców, wójta oraz rady gminy Chorkówka zastępca wójta, D. Bator.

Wartość zadania wraz z nadzorem inwestorskim stanowi 1 823 776 zł, z czego dofinansowanie z PROW to kwota 1 125 598 zł. Pozostała część to wkład własny powiatu oraz udział finansowy gminy Chorkówka.

mg

 • autor: mg

2 komentarzy

 • Stanisław,

  Dyrektor Starostwa Powiatowego w Krośnie pan Aleksander Mercik obiecał że zrobią chodnik i mieszkańcy i dzieci chodząc do szkoły i kościoła będą czuły się bezpiecznie.

  Zgłoś nadużycie Stanisław, środa, 28, grudzień 2016 11:17 Link do komentarza
 • Gość

  Czy drogę powiatową w Draganowej zrobią bezpieczną - bo płynący wzdłuż potok ją podmywa - a może zrobią chodnik i też będzie bezpiecznie ?

  Zgłoś nadużycie Gość wtorek, 27, grudzień 2016 20:17 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?