KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Iwonicz-Zdrój: nie będzie basenu i parkingu. Dlaczego?

Dwie ważne inwestycje w Iwoniczu-Zdroju wypadły z budżetu. To efekt głosowania radnych z Lubatowej i radnych PiS. Chodzi o projekty, które miały podnieść atrakcyjność uzdrowiska dla turystów.

REKLAMA


26 stycznia odbyła się sesja rady miejskiej w Iwoniczu-Zdroju dotycząca uchwaleniu budżetu. Budżet na 2017 rok został uchwalony, jednak ze zmianami, które burmistrz uważa za niekorzystne.

- Na wniosek jednego z radnych z Lubatowej koncepcja zaproponowana przez Burmistrza i pozytywnie zaopiniowana przez gminne komisje została zmieniona - poinformowano na profilu KWW "Nasza Przyszłość" gminy Iwonicz-Zdrój.

Przedstawiona przez radnego poprawka zakłada rezygnację z budowy parkingu i przystanku autobusowego na przygotowanym w tym celu placu naprzeciwko urzędu gminy.

- Nie będzie więc szans, by w tym roku bezpiecznie i w cywilizowany sposób zaparkować swój samochód, nie wspominając już o bezpiecznym wchodzeniu do autobusu - komentuje "Nasza Przyszłość".

Poprawka obejmuje też rezygnację z rozpoczęcia inwestycji zagospodarowania terenu basenów w Iwoniczu-Zdroju. O tych planach informowaliśmy tutaj: W Iwoniczu-Zdroju powstanie nowy kompleks rekreacyjny. Radni właśnie je skreślili.

Radny zaproponował, by zaoszczędzone kosztem rezygnacji z obu wymienionych inwestycji środki w wysokości 670 tys. zł zaangażować w kontynuację budowy przedszkola w Lubatowej.

Burmistrz przekonywał, że ta suma pozwoli na bardzo nieznaczny postęp prac przy przedszkolu i nijak nie przyspieszy planowanego na 2019 rok oddania obiektu do użytku. Lepiej byłoby odczekać rok i wtedy skierować wszystkie siły i środki, by dokończyć inwestycję.

- W przypadku takich dużych i złożonych przedsięwzięć metoda budowania tak małymi krokami nie sprawdza się, wprost przeciwnie może to być niegospodarność - przekonuje Witold Kocaj.

Wyjaśnienia nie przekonały radnych i zgłoszona poprawka została przegłosowana głosami radnych z Lubatowej oraz klubu radnych PiS z Iwonicza.

Podsumowując, zrezygnowano z dwóch zadań planowanych przez burmistrza:
- modernizacja parkingu gminnego w Iwoniczu-Zdroju - całość zadania: 490 000,00 złotych,
- budowa basenu, I Etap 180 000 złotych. Obejmował całkowity remont budynku przy basenach (przebieralnia, szalety, gastronomia itp.) budynek miał zostać uruchomiony w pierwszej kolejności ze względu na ubikacje i gastronomię. Miał służyć nie tylko korzystającym z basenów, ale wszystkim spacerującym ciągiem pieszym.

pd

 • autor: pd

29 komentarzy

 • WK

  Parking wykonany a basen się buduje. Czy ktoś przeprosił radnych za fałszywą informację? Basen to dużo powiedziane bo lustro wody basenu trochę większe niż fontanna

  Zgłoś nadużycie WK czwartek, 18, październik 2018 02:23 Link do komentarza
 • wilj

  PISiory z Iwonicza do obory

  Zgłoś nadużycie wilj czwartek, 14, czerwiec 2018 11:38 Link do komentarza
 • adi

  Aquapark z prawdziwego zdarzenia taki jak np. Poprad w Iwoniczu czy Rymanowie bylby duza atrakcja w okolicy sa 3 miasta jaslo krosno sanok i okoliczne mniejsze miejscowosci oraz kuracjusze takze chetnych na kapiel by nie brakowalo

  Zgłoś nadużycie adi poniedziałek, 06, luty 2017 18:30 Link do komentarza
 • małopolanin

  I jak zwykle zamiast rzeczowej dyskusji - obrzucanie się inwektywami. Niestety radni zapominają, że Iwonicz Zdrój, lokomotywa regionu, kiedyś odwiedzane uzdrowisko i letnisko przestaje być atrakcyjne. Nie ma ofert ani na lato, ani na zimę. Latem brakuje terenów rekreacyjnych, basenów i boisk, za zimą tras narciarskich zjazdowych i biegowych, porządnego lodowiska czy terenów spacerowych. Można go odwiedzić raz, ale drugi raz to tylko krośnianie, którzy w swoim mieście oprócz w/w nie mają nawet parku. Kto odpoczywał w Iwoniczu i to na nieszczęście z nastoletnimi dziećmi wie o czym mówię. Po prostu NUDA. Al. zawsze łatwiej kłócić się niż dyskutować i podejmować rzeczowe decyzje.

  Zgłoś nadużycie małopolanin sobota, 04, luty 2017 18:33 Link do komentarza
 • Mieszkaniec

  Rozwój Iwonicza Zdroju to praca dla całej Gminy. Szkody, że nie wszyscy są w stanie ogarnąć taka prostą zależność. Popatrzcie ludziska na inne uzdrowiska jak się rozwijają to może coś do was dotrze.

  Zgłoś nadużycie Mieszkaniec sobota, 04, luty 2017 16:04 Link do komentarza
 • bywalec

  Centrum uzdrowiska po rewitalizacji robi ponure wrażenie. Wycięto masę zieleni, która tworzyła klimat, a teraz dominuje beton, z którego ludzie chcą uciekać z miast. Nie ma za bardzo gdzie odpocząć w cieniu. W upalne dni jest okropnie, a zimą wszystko zasypane śniegiem. Brak jest WC i nowoczesnego zaplecza gastronomicznego. Jednym może się taka pustynia podobać innym nie, ale na pewno nie przynosi ta rewitalizacja pożytku mieszkańcom i na pewno nie jest bardziej atrakcyjna dla młodzieży niż np basen, który powinien był powstać już dawno i nie tylko on.

  Zgłoś nadużycie bywalec sobota, 04, luty 2017 09:30 Link do komentarza
 • Tom

  Poprzednik może zadłużył gminę ale efekty w postaci inwestycji to widać a obecni włodarze to przechodzą sami siebie. W ubiegłym roku 3 miliony 200 tysięcy kredytu. Na co? Trudno odpowiedzieć bo żadnych inwestycji nie widać.
  W tym roku planowane 4 miliony 600 tysięcy na co? Na remizę i co więcej? 180 tysięcy na basen. Kto za taką kwotę wybuduje basen? Może brodzik.
  Na koniec roku planowane zadłużenie gminy to prawie 15 milionów. Kto to i kiedy spłaci? Rozumiem brać kredyt na inwestycje unijne z dotacją a tu żadnej dotacji wszystko z kredytu. Przynajmniej nikt się nie chwali projektami.

  Zgłoś nadużycie Tom piątek, 03, luty 2017 22:43 Link do komentarza
 • Gość

  Rewitalizacja CAŁEGO Zabytkowego centrum Iwonicza Zdroju Kosztowała około 7 mln z tego 85% to dofinansowanie z UE. Łatwo obliczyć wkład gminy. Efekt realizacji widoczny i robi wrażenie. Nikt do tej pory w historii Iwonicza Zdroju nie wykonał takiej inwestycji w tak krótkim czasie. Nawet ci co byli przeciwni takiej inwestycji, a byli, zmienili zdanie i dzisiaj umieszczają zdjęcia z rewitalizacji na swoich profilach facebookowych z pozdrowieniami z Iwonicza Zdroju. To też mówi o skali i randze inwestycji.
  Zapraszam do Zdroju na spacery.

  Zgłoś nadużycie Gość piątek, 03, luty 2017 22:24 Link do komentarza
 • Tadeusz

  U nasz w Jedliczu tez "wesoło"

  Zgłoś nadużycie Tadeusz piątek, 03, luty 2017 11:31 Link do komentarza
 • iwostar

  Jestem mieszkańcem Iwonicza Zdroju, ale uważam, że projekt basenu i parkingu są całkowicie chybione, choć same obiekty są jak najbardziej potrzebne. Mam wrażenie, że plany powstały bardziej by cieszyć oko na folderach, niż z troską o sprostanie wymagań jakie musza spełniać.
  Teraz te inwestycje szybko nie powstaną, ale może zostanie jeszcze zweryfikowana koncepcja ich budowy, co da ostatecznie efekt na plus.
  I jeszcze jedno; to że Iwonicz Zdrój jest tak zacofany w infrastrukturze, to przede wszystkim efekt poprzednich rządów i radnych, którzy przez wątpliwą "rewitalizację" uzdrowiska spowodowali zadłużenie Gminy, a tym samym aktualny brak środków na ważne inwestycje. Część tych radnych nadal decyduje o wydatkowaniu funduszy gminnych.

  Zgłoś nadużycie iwostar piątek, 03, luty 2017 09:37 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?