KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Sherwood Riders": zwracajcie uwagę na motocyklistów

 • autor: kmp/pd
 • wtorek, 25, kwiecień 2017 00:37
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj
"Sherwood Riders": zwracajcie uwagę na motocyklistów Fot. materiały KMP Krosno

Jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie. O tym w sobotę motocykliści stowarzyszeni w "Sherwood Riders" przypominali kierowcom. W akcji w ramach "Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie" pomagali policjanci.

REKLAMA


"Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie" to ogólnopolska akcja profilaktyczna Polskiego Ruchu Motocyklowego. W sobotnie przedpołudnie mieli okazję wziąć w niej udział podróżni przemierzający ul. Brzozową w Jedliczu.

Kierującym samochodami przypominano o ważnym nawyku, który może uratować zdrowie, a nawet życie osób poruszających się jednośladami. Policjanci oraz członkowie "Sherwood Riders" z Jedlicza przypominali kierowcom "czterech kółek", jak istotne jest uważne patrzenie w lusterka wsteczne przed wykonaniem manewrów.

Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo osób poruszających się motocyklami i uchronić ich przed tragicznymi konsekwencjami, jakie ponieśliby wskutek zderzenia z pojazdem.

- Siadając za kierownicę należy zwracać uwagę na motocyklistów - to pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego. Brak ostrożności na drodze może skończyć się tragicznie.  Przed wykonaniem manewrów spójrzmy w lusterka, nawet jeśli stoimy w "korku" - przypomina asp. Paweł Buczyński, który uczestniczył w akcji wraz z “Sherwood Riders", w której apelowano do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzajemny szacunek.

kmp/pd
Fot. archiwum KMP Krosno

 • autor: kmp/pd

4 komentarzy

 • emigrant

  . Brak ostrożności na drodze może skończyć się tragicznie. Przed wykonaniem manewrów spójrzmy w lusterka, nawet jeśli stoimy w "korku" - przypomina asp. Paweł Buczyński,
  Panie policjancie te słowa powinien skierować do tych nawiedzonych dawców organów, którzy uważają się za nieśmiertelnych królów szos, których przepisy nie obowiązują
  Tak się składa, że obecnie żyję w kraju gdzie wszyscy użytkownicy dróg mają równe prawa i obowiązki nikt nie każe mi kierowcy dwuśladu uważać szczególnie na jakiś wybranych osobników.
  Dla zobrazowania normalności przytoczę sytuację, która jest standardowa
  Prosta sucha droga, widoczność doskonała dopuszczalna prędkość 90km/godz ruch bardzo mały, jadę normalnie ok 90 z podporządkowanej wyjeżdża Pan Motocyklista na ścigaczu, jedzie za mną ok 15 km z podobną do mnie prędkością i korona mu z głowy nie spadła a ja NIE MUSIAŁEM PATRZYĆ W LUSTERKA

  Zgłoś nadużycie emigrant wtorek, 25, kwiecień 2017 17:44 Link do komentarza
 • kierowca

  Chało motocykle mogą być wszędzie mnie rozwala. Mają takie przepisy ruchu drogowego jak wszyscy!!! Nie mogą być więc wszędzie!!! Ja w życiu nie będę uciekał na pobocze bo jakiś kolejny motocyklista śpieszy się żeby oddać narządy do przeszczepu i zapier....

  Zgłoś nadużycie kierowca wtorek, 25, kwiecień 2017 13:17 Link do komentarza
 • bez sensu

  Powodzenia w zauważeniu w małym lusterku motocyklisty który jedzie z prędkością 120 km/h w terenie zabudowanym.
  A to i tak nie jest jeszcze szczyt ich możliwości.
  Ale co można pomyśleć o idiocie na "ścigaczu" który wąską drogą przez wioskę zapieprza ile fabryka dała a później chwali się kolegom że "jechałem 180 km/h ale mógłbym i 200 wyciągnąć..." Jak masz zapędy samobójcze to jedź na odludzie i się z komarami ścigaj a nie pomiędzy ludzi. Bo nie tylko sobie krzywdę zrobisz ale i komuś.
  Szanuję motocyklistów którzy jeżdżą z rozwagą, ale jak widzę takiego "bezmózgowca" to mnie krew zalewa...

  Zgłoś nadużycie bez sensu wtorek, 25, kwiecień 2017 13:00 Link do komentarza
 • cherrish

  Mam kręcić głową dookoła głowy, bo motocyklista może nadjechać z każdej strony z dowolna prędkością? No na litość boską." Siadając za kierownicę należy zwracać uwagę na motocyklistów - to pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego. Brak ostrożności na drodze może skończyć się tragicznie. Przed wykonaniem manewrów spójrzmy w lusterka, nawet jeśli stoimy w "korku" - przypomina asp. Paweł Buczyński - skoro są pełnoprawni to maja takie same prawa jak inni, więc nie mogą być wszędzie, mogą być tylko tam gdzie prawo pozwala. I tego się trzymajmy.

  Zgłoś nadużycie cherrish wtorek, 25, kwiecień 2017 10:25 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?