KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Wiosna w regionach" TVP3 Rzeszów zawita do Leska

"Wiosna w regionach" TVP3 Rzeszów zawita do Leska Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

Kiedy wiosna powoli ustępuje latu i pogoda zaczyna sprzyjać podróżom. Telewizja Rzeszów rozpoczyna realizację programów turystycznych. W niedzielę (28 maja) odcinki specjalnego cyklu "Wiosna w regionach" będą nadawane z Leska.

REKLAMA


Plenerowe studio TVP3 Rzeszów stanie na parkingu przy Basenie Aquarius, gdzie odbędzie się coroczna impreza "Dni Leska". Prezenterzy Ilona Małek i Marcin Pawlak przez cały dzień  będą zachęcać do odwiedzenia miasta i okolic, korzystania z tamtejszych atrakcji turystycznych, podziwiania prac lokalnych artystów i smakowania regionalnych potraw. Relacje z Leska w TVP3 i TVP3 Rzeszów o godz. 10.00, 11.50, 16.00, 17.30, 18.15 i 19.00.

Ze względu na malownicze położenie na styku Pogórza Przemyskiego i Bieszczadów, Lesko nazywane jest często "Bramą w Bieszczady". Zabytkami, które bez wątpienia trzeba zobaczyć są Zamek Kmitów (pocz. XVI w.), dawna synagoga (obecnie galeria sztuki), ratusz z końca XIX wieku i cmentarz żydowski (kirkut) z dwoma tysiącami nagrobków.

Lesko to również urzekająca okoliczna przyroda. Miejsca takie, jak Kamień Leski, źródełka mineralne czy rezerwat Góra Sobień oczarowują i pozwalają na chwilę wytchnienia na szlaku. Kamery pokażą także raj dla szybowników w Bezmiechowej, a prezenterzy na własnej skórze poznają uroki wędkowania w Sanie.

Przez cały dzień Telewizja Rzeszów będzie pokazywać również, jak mieszkańcy i turyści obchodzą święto miasta. W programie tegorocznych "Dni Leska" m.in. VII Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich, zawody sportowe i występy lokalnych zespołów.

Uczestnicy imprezy będą mogli odwiedzić stoisko promocyjne TVP3 Rzeszów, zobaczyć, jak realizuje się program "na żywo", wziąć udział w zabawach i konkursach, a także porozmawiać ze znanymi prezenterami i poznać tajniki makijażu telewizyjnego.

Odcinki programu "Wiosna w regionach" z Leska i okolic będzie można oglądać nie tylko na ekranach telewizorów, ale także przez aplikację TVP Stream, w tabletach i smartfonach, na stronie www.rzeszow.tvp.pl, w serwisach społecznościowych TVP3 Rzeszów i w serwisie TVP Bieszczady na Platformie Hybrydowej TVP.

mm

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?