KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

PiS w Strachocinie: zrównoważony rozwój dla Podkarpacia

PiS w Strachocinie: zrównoważony rozwój dla Podkarpacia Fot. Mariusz Trojak

W niedzielę (28 maja) parlamentarzyści PiS spotkali się w Strachocinie, w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. W uroczystościach i spotkaniu brał też udział Jarosław Kaczyński.

REKLAMA


Św. Andrzej Bobola pochodził ze Strachociny, jest jednym z patronów Polski. Politycy PiS w niedzielę, 28 maja brali udział w uroczystościach religijnych w miejscu urodzenia świętego.

- Chcemy unikać tej sytuacji, która się zdarza, niestety też tutaj, na Podkarpaciu, że stolica [regionu - przy. red.] bierze najwięcej, a inni zyskują mniej - mówił w Strachocinie Jarosław Kaczyński.

Przyjęto też stanowisko w sprawie przyśpieszenia rozwoju Podkarpacia. Za najważniejsze uznano zwiększenie dostępności komunikacyjnej, a także rozwój przemysłu naftowego. Posłowie opowiedzieli się za rozwojem rodzinnych gospodarstw rolnych i turystyki.

Stanowisko klubu parlamentarnego zamieścił na Twitterze marszałek Marek Kuchciński. Zobacz tutaj.

Jednym z autorów stanowiska był poseł Piotr Babinetz z Krosna.

- Celowo podkreśliliśmy, że chodzi o inwestycje drogowe i kolejowe na kierunku północ-południe. Ważne jest skomunikowanie szczególnie południa województwa - mówi poseł Piotr Babinetz. Dodał, że w tym określeniu mieści się też łącznica kolejowa skracająca podróż z Rzeszowa do Krosna (o tym projekcie informowaliśmy szerzej tutaj: Krosno: reaktywacja kolei. W godzinę dojedziemy do Rzeszowa?).

Podkreślił, że bardzo ważny jest też punkt dotyczący przemysłu naftowego i rafineryjnego. - Głównie chodzi o rafinerię w Jedliczu - dodał poseł.

pd
Fot. Mariusz Trojak

 • autor: pd

17 komentarzy

 • PAULA

  A MNIE BRAKUJE TUTAJ TEJ PISOWSKIEJ SZUI -- STASZKA PIOTROWICZA .

  Zgłoś nadużycie PAULA niedziela, 11, czerwiec 2017 08:21 Link do komentarza
 • AAA+

  Zakasać rękawy i do roboty lokalni samorządowcy bo jesteście na cenzurowanym . W przeciwnym wypadku przyjdzie i mocno zawieje" WIATR ZMIAN " i z wielkim hukiem zmiecie Was ze stołków

  Zgłoś nadużycie AAA+ sobota, 10, czerwiec 2017 13:59 Link do komentarza
 • opinia

  A ja jestem za PiS bo jest najbardziej patriotyczną i ludzką formacją na obecnej scenie politycznej. Popełnia błędy ale stara się być przyzwoitym.

  Zgłoś nadużycie opinia sobota, 10, czerwiec 2017 10:24 Link do komentarza
 • sw

  Ja tam jestem za PiS. Bo wreszcie Polskę okradają prawdziwi Polacy, a nie jacyś komuniści. Powinniśmy się cieszyć. A swoją drogą czy kaczy guru wie co oznaczają słowa "zrównoważony rozwój" ?

  Zgłoś nadużycie sw sobota, 10, czerwiec 2017 08:48 Link do komentarza
 • OLO

  Ale oni jada na farmazonie ci ze zdjęć że na wymioty bierze .Bajere to mają byle przy korycie utrzymać i kity ludziską żenić

  Zgłoś nadużycie OLO czwartek, 08, czerwiec 2017 21:55 Link do komentarza
 • nepotyzm Dyzmy

  Dyzma w Krosnie wprowadził kolesiostwo, nepotyzm w Krosnie Dla Dyzmy w Krośnie jest to norma i sposób na rządzenie z przydupasami i komuchami w Krośnie

  Zgłoś nadużycie nepotyzm Dyzmy czwartek, 08, czerwiec 2017 19:15 Link do komentarza
 • Ojciec Rydzyk 20mln zł.

  Oni nic nie mogą zrobić, bo do reform trzeba mieć jaja jak np .Korwin. Gierka już przerabialiśmy, nie dziękuje. Rydzol kosi kase 37tyś na miesiąc ,a reszta jeb.e na to. Pis jak najdalej od Krosna !

  Zgłoś nadużycie Ojciec Rydzyk 20mln zł. czwartek, 08, czerwiec 2017 17:18 Link do komentarza
 • gubuski

  Na południu podkarpacia pod rządami pisu nie ma żadnych nowych inwestycji! Cały czas tylko obiecanki a zero konkretów. Niby najwięcej wyborców pisu na podkarpaciu a traktowane jest najgorzej. Już za czasów PO Krosno otrzymywało znacznie więcej pieniędzy na inwestycje.

  Zgłoś nadużycie gubuski czwartek, 08, czerwiec 2017 16:53 Link do komentarza
 • oszust Dyzma

  ROYAL zona @ gdyby nie pis to przygłup Dyzma nie zlecił by żadnej inwestycji w Krosnie Program z"zrównoważony rozwój dla Podkarpacia " pozwoli na dotacje dużych pieniędzy z budżetu państwa O czym niedawno mówił Morawiecki w rzeszowie Z tego programu skorzysta i krosno. Dzięki takim osoba jak Babinetz pieniądze do krosna płyną. Natomiast dzieki propagandzie K24, Kc i tp podległym Dyzmie Wychodzi na to ze to dyzma z własnych pieniędzy remontuje np. ulice i inwestuje w Krosno. Jak do tej pory to dyzma bazował na tym co mu kapło od posłów. A propaganda krzanowskiego twierdziła, że sam Dyzma załatwił. Na logikę- prawica nie da komuchowi jeśli ktoś z prawicy nie załatwi dla dobra mieszkańców. Mając za nic że komuch Dyzma przywłaszczy sobie czyjeś zasługi. Ale co po komuchu mozna sie spodziewać Nawet do kościółka chodzi by się pokazać

  Zgłoś nadużycie oszust Dyzma czwartek, 08, czerwiec 2017 16:47 Link do komentarza
 • \Sheringham

  A co z PGNiG Technologie firma która ma już 300 000 000 mil .zł strat ( 5 lat działalności) praktycznie już nie istnieje najlepsi fachowcy już odeszli majątek sprzedany za grosze , o problemach wiedzieli wszyscy począwszy od posłów( Babinetz ,Piotrowicz) a skończywszy na Pani Szydło i Panu Kaczyńskim. Nic nie zrobiono każdy miesiąc to kolejne 10 000 000 mil.strat.Firma zarządzana przez panią od parków miejskich,humanistę ,informatyka drogo kosztuje nasze społeczeństwo ale gaz w górę ludziska to pokryją.
  Identyczna sytuacja w PGNiG Exsalo.

  Zgłoś nadużycie \Sheringham czwartek, 08, czerwiec 2017 16:27 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?