KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wzrosną ceny paliw?

Bogdan Rzońca (PiS) Bogdan Rzońca (PiS) Źródło: iTV Sejm - transmisje

W sejmie trwa debata nad poselskim projektem "ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych". Fundusz ma powstać w oparciu o opłatę pobieraną w cenie paliwa. Miałaby ona wynosić 20 gr + VAT na litrze. Gorącym orędownikiem pomysłu jest poseł z Jasła - Bogdan Rzońca (PiS).

REKLAMA


Pod projektem nałożenia kolejnej opłaty na paliwo podpisał się między innymi poseł z naszego okręgu, Bogdan Rzońca (PiS). 12 lipca z sejmowej mównicy przekonywał, że opłata posłuży remontowaniu dróg podległych samorządom, a dzięki temu obniżone zostaną koszty spowodowane "zdarzeniami drogowymi". W żywiołowym wystąpieniu wymachiwał przed opozycją kartką z kosztami takich zdarzeń, wycenionymi na 48 miliardów złotych.

Opozycja chce odrzucenia projektu.

pd

 • autor: pd

25 komentarzy

 • kazek

  Zapisał się do partii bo bronił programu.Dobre ! Tak bronił programu,że w nagrodę został sekretarzem PZPR w potężnej instytucji propagandowej PRL-u,nadzorowanej bezpośrednio przez KC.A kiedy zorientował się,że wiatr historii zmienia kierunek,w porę przesiadł się do nowego pociągu.

  Zgłoś nadużycie kazek poniedziałek, 17, lipiec 2017 10:14 Link do komentarza
 • j

  Marcin Wolski nigdy nie krył, że zapisał się do partii bo żal mu było programu "60 minut na godzinę". Piotrowicz, to postać z innej bajki. Kończąc jałową dyskusję dedykuję ci piosenkę z tekstem Jana Pietrzaka https://www.youtube.com/watch?v=RoidjHh1W2w Chcąc napluć tym ludziom w twarz, (myślę o Wolskim i Pietrzaku) musiałbyś wyposażyć się w wysoką drabinę.

  Zgłoś nadużycie j niedziela, 16, lipiec 2017 15:02 Link do komentarza
 • cynik

  Kaźmierz przestań pie.dolić farmazony bo już mi się odbija wigilijnymi pierogami.

  Zgłoś nadużycie cynik niedziela, 16, lipiec 2017 12:04 Link do komentarza
 • kazek

  Jasne ! On zawsze był po właściwej stronie,a nie tylko od lat czterdziestu.Podobnie jak Pietrzak,Piotrowicz i wielu innych.

  Zgłoś nadużycie kazek sobota, 15, lipiec 2017 22:07 Link do komentarza
 • j

  kazek, nie kompromituj się. Zasługi Marcina Wolskiego w walce z komuną są niepodważalne i nie można ich przecenić. Od prawie 40 lat lat jest po właściwej stronie. Podobnie jak Pietrzak i wielu innych.

  Zgłoś nadużycie j sobota, 15, lipiec 2017 21:09 Link do komentarza
 • kazek

  A ja przytaczam tylko jeden komentarz pod wywiadem z panem Wolskim:

  "Może się ludzie dowiedzieli, ze Pan Wolski to były aparatczyk PZPR, tylko obecnie "swój", lub jak to się podobno mówi "nawrócony komuch" na "dobrą zmianę".

  Zgłoś nadużycie kazek sobota, 15, lipiec 2017 20:36 Link do komentarza
 • j
 • kazek

  Cena paliwa dochodziła do 6 zł.kiedy ceny ropy na światowych giełdach przekraczały 100 dol. za baryłkę.Teraz cena ropy wynosi około 50 dol.Ale prosty człek nie odróżnia zmian cen wywoływanych przez wahania cen surowców na giełdach światowych,od wzrostów cen spowodowanych wzrostem podatków i propaganda partyjna może ludziom wciskać ciemnotę.
  Niedługo ceny ropy pójdą pewnie ostro w górę,bo ceny te najbardziej zależą od USA,które są obecnie jednym z największych producentów ropy i gazu,ale mogą sobie pozwolić na znaczne ograniczenie wydobycia,bo dla nich to marginalne źródło dochodu i zobaczymy co będzie się działo wtedy z cenami w Polsce.Do tej pory Ameryka zwiększała wydobycie,aby ograniczyć dochody islamistów.Teraz są oni już prawie pokonani i będzie można ceny ropy podnosić.Właśnie Tramp który ostatnio tak dosładzał Polakom, dogaduje się w tej sprawie z Putinem,dla którego z kolei ceny ropy to sprawa życia i śmierci.Ci panowie świetnie się rozumieją,a Polska jest tylko pionkiem w ich grze.Za ustępstwa Putina w sprawie Syrii MUSI ON BYĆ SOWICIE WYNAGRODZONY.

  Zgłoś nadużycie kazek sobota, 15, lipiec 2017 11:28 Link do komentarza
 • obserwator

  Niektórzy pseudopatrioci zapomnieli, że za rządów PO cena etyliny 95 i ON dochodziła prawie do 6 zetów.
  Choćby PiSiory faktycznie podnieśli cenę paliw o 25 gr to i tak nie będzie to magiczna 6-tka.
  A ceny żywności i tak rosną czy paliwa tanieją czy drożeją.
  Prosty przykład: kostka masła przy cenie paliwa sięgającej 6 zł. kosztowała 2,80 obecnie cena paliwa oscyluje w granicach 4,36 do 4,60 a kostka średniej jakości kostki masła kosztuje 3,80 zł. lepszego około 4.50 zł. Dlaczego masło nie potaniało skoro potaniało paliwo? To jest może zły przykład, ale tak jest ze wszystkim. Pozdrawiam wszystkich optymistów i pesymistów.(:(:(:

  Zgłoś nadużycie obserwator piątek, 14, lipiec 2017 23:31 Link do komentarza
 • j

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?