KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Niemcy i Polki najlepszymi szachistami do lat 18

Niemcy i Polki najlepszymi szachistami do lat 18 Fot. archiwum

Zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach do lat 18, które przez kilka dni odbywały się w Sanatorium Uzdrowiskowym "Stomil" w Rymanowie-Zdroju. W kategorii "open" triumfowali Niemcy, w kategorii dziewcząt najlepsze były Polki.

REKLAMA


Reprezentacja Polski w składzie Oliwia Kiołbasa i Anna Kubicka zdobyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 18 w kategorii dziewcząt.

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Słowenii II (Monika Rozman, Zala Urh), brązwy medal zaś zdobyła reprezentacja Estonii (Mai Narva, Margareth Olde).

Zacięta walka trwała do ostatniej rundy. Wszystkie 3 drużyny zdobyły 10 punktów, a zwycięzcę wyłoniła punktacja pomocnicza.

Pomysłodawcą zorganizowania Mistrzostw w Rymanowie-Zdroju była Agnieszka Fornal-Urban, wiceprezes Uzdrowiska "Stomil", a zarazem utytułowana szachistka.

Polki przyjechały na Mistrzostwa po medal i ten plan został wykonany. Zarówno Oliwia jak i Anna grają w szachy od dzieciństwa. Trenują nawet po kilka godzin dziennie. "Złoto" zdobyły po raz pierwszy.

Dmitrij Kollars, Thore Perske, Vincent Keymer, Leonid Sawlin i Raphael Lagunow to skład reprezentacji Niemiec, który zdobył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 18 w kategorii Open. Drugie miejsce zajęła drużyna Serbii, na trzecim miejscu podium znalazła się drużyna Chorwacji.

Niemiecka reprezentacja była zachwycona warunkami i organizacją Mistrzostw w Rymanowie-Zdroju. Poziom Mistrzostw też oceniają jako bardzo wysoki.

- Wszystkie drużyny były bardzo silne - mówią zawodnicy. - Drużyna miała dużo szczęścia podczas tych rozgrywek - dodaje trener.

Mistrzostwa rozegrano bez poważnych incydentów, czy protestów. Zasady "fair play" były w pełni przestrzegane.

pd
Fot. Marcin Mikosz, Piotr Dymiński

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?