Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Nowy chodnik w Jedliczu. Borek składa podziękowania

Nowy chodnik w Jedliczu. Borek składa podziękowania Fot. archiwum Powiat Krośnieński

Ponad kilometr nowego chodnika wybudowano przy drodze powiatowej w Jedliczu. Oficjalnego odbioru inwestycji dokonano 13 grudnia.

REKLAMAZakończyły się prace przy budowie chodnika położonego przy ulicy Sikorskiego w ciągu drogi powiatowej nr 1947R Jedlicze - Dobieszyn - Krosno w Jedliczu.

Chodnik powstał na długości 1225 metrów. Zakres prac obejmował między innymi odwodnienie, wykonanie 182 metrów muru oporowego, poszerzenie jezdni, wykonanie nawierzchni chodnika, oznakowania, budowę kładki i odbudowę 68 metrów ogrodzeń. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 861 622 złotych, w tym dofinansowanie gminy Jedlicze to kwota 417 733 złotych.

Podsumowując zakres wykonanych prac starosta Jan Juszczak przypomniał jak bardzo była to oczekiwana inwestycja.

Problem budowy chodnika przy drodze powiatowej Krosno - Dobieszyn - Jedlicze po raz pierwszy pojawił się  w 2000 roku. Już wtedy mieszkańcy Dobieszyna i tej części Jedlicza zwracali się pisemnie i osobiście o pomoc w rozwiązaniu problemu. Finał nastąpił w 2017 roku. Należy podkreślić, że samorząd powiatu krośnieńskiego nie podjąłby się realizacji tego zadania, gdyby nie wsparcie finansowe gminy Jedlicze. Jest to ważna inwestycja, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców, ale również wprowadza nową jakość w dzielnicy Borek. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w projekcie, wykonawcy, inspektorowi nadzoru, współpracownikom, Piotrowi Brilowi i Piotrowi Waśko - radnym powiatu krośnieńskiego, a w szczególności Pani Burmistrz oraz Radzie Miejskiej w Jedliczu za zrozumienie, pomoc i wyjście naprzeciw. Pozostaję w nadziei, że nie jest to ostatnia inwestycja realizowana wspólnie z gminą Jedlicze.

Do życzeń i podziękowań dołączyła również burmistrz gminy Jedlicze, Jolanta Urbanik.

W imieniu mieszkańców dzielnicy Borek słowa podziękowania za budowę nowego chodnika na ręce starosty krośnieńskiego i burmistrz gminy oraz Rady Powiatu Krośnieńskiego i Rady Miejskiej w Jedliczu przekazała Wenencja Żychowska, przewodnicząca Zarządu Osiedla Jedlicze - Borek.

eb, red.
Fot. archiwum Powiat Krośnieński

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj