Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Trudne warunki na drogach. Zachowajcie ostrożność

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Kierowców czeka bardzo ciężka noc na drogach. Jazdę utrudniać będzie sypiący śnieg i ujemna temperatura. Policjanci apelują o ostrożność.

REKLAMAW niedzielę wieczór i w nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie Podkarpacia warunki do podróżowania samochodem będą niekorzystne. Jazdę utrudniają opady śniegu, śliska, w niektórych miejscach też mokra nawierzchnia.

Synoptycy prognozują opady śniegu, w pierwszej połowie nocy okresami o natężeniu umiarkowanym. Zachmurzenie całkowite. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widoczność słaba i umiarkowana.

Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą powodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków. W takich warunkach widoczność jest ograniczona, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków, a przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednie pole widzenia. Należy pamiętać o oczyszczeniu szyb i lusterek naszego samochodu ze śniegu, lodu i innych zabrudzeń. Zachowajmy szczególną ostrożność na drodze, zwłaszcza po zmroku. Piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy przy niekorzystnych warunkach pogodowych stają się mało widoczni dla kierowców

- informuje KWP Rzeszów.

Policja apeluje również do pieszych. Przypomina o obowiązku używania elementów odblaskowych przez osoby poruszających się drogami poza obszarem zabudowanym. Używanie elementów odblaskowych poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się najpierw upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie. Każdy pieszy powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy

- apeluje podkarpacka Policja.

Zobacz także: Poniedziałek z zanikającymi opadami śniegu. We wtorek wyjrzy słońce, ale rano spory mróz

mg

 • autor: mg

5 komentarzy

 • Zajdel Józef

  "stop......." wybierz się do lekarza bo masz poważny problem...

  Zgłoś nadużycie Zajdel Józef poniedziałek, 22, styczeń 2018 15:26 Link do komentarza
 • stop prezydenturze parweniusza Dyzmy

  Do Dyzmy droga odśnieżona i jego droga wewnętrzna odśnieżona na koszt podatników A dalej narty

  Zgłoś nadużycie stop prezydenturze parweniusza Dyzmy poniedziałek, 22, styczeń 2018 09:13 Link do komentarza
 • obrazekzimowy

  Ta potrzebne, jakby ludzie nie mieli okien coś ostatnio wszystkie media krzyczą, spadnie temperatura do -2 i od razu ostrzegania przed mrozem ludzie wyście mrozu jeszcze nie widzieli zima jest i ma być zimno, styczeń a tu się ostrzega przed śniegiem masakra

  Zgłoś nadużycie obrazekzimowy niedziela, 21, styczeń 2018 19:45 Link do komentarza
 • milenka

  Są trudne to fakt, ledwo dojechałam z lipowicy. A ma być gorzej, bo ma sypać aż do rana.. takie komunikaty i artykułu są potrzebne.

  Zgłoś nadużycie milenka niedziela, 21, styczeń 2018 19:39 Link do komentarza
 • Leśny dziad

  Nawet nie trzeba hebla ciągnąć i się bokiem leci

  Zgłoś nadużycie Leśny dziad niedziela, 21, styczeń 2018 19:18 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj