Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Nowa Poczta w Rymanowie-Zdroju

Nowa Poczta w Rymanowie-Zdroju Fot. Biuro Prasowe Poczta Polska S.A.

Nowoczesna aranżacja, wygodny dojazd, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych - w Rymanowie Zdroju otwarta została nowa placówka Poczty Polskiej.

Uroczystego otwarcia Poczty w Galerii Zdrój znajdującej się przy ul. Zdrojowej 40 dokonano 5 lutego. W nowej placówce, czynnej od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 - 16.00, będzie można skorzystać zarówno z usług pocztowych, bankowych, jak też ubezpieczeniowych.

- Uruchamianie kolejnych placówek, takich jak ta w Rymanowie Zdroju, wpisuje się w strategię Poczty Polskiej, która konsekwentnie dąży do tego, by odpowiadać na zapotrzebowanie klientów. W ciągu ostatnich dwóch lat Poczta otworzyła ponad dwieście nowych placówek w całej Polsce - powiedział Paweł Kopeć, dyrektor zarządzający pionem sprzedaży w Poczcie Polskiej.

- Placówki otwierane w centrach i galeriach handlowych mają spełnić oczekiwania Polaków, którzy robiąc zakupy, mogą skorzystać z usług Poczty Polskiej. W sumie placówek w takich miejscach jest ponad 180, znajdują się zarówno w  miastach wojewódzkich (np. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Krakowie), jak też w mniejszych miejscowościach, takich jak Węgrów, Kędzierzyn Koźle, Tarnowskie Góry, Sochaczew czy Mielec - dodaje Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Poczta zapewnia, że każda decyzja o uruchomieniu placówki pocztowej poprzedzona jest szczegółowymi analizami, pod uwagę bierze się nie tylko udogodnienia dla społeczeństwa, ale również możliwości biznesowe. Spółka, podobnie jak inne podmioty sieciowe stara się lokować swoje punkty sprzedaży w miejscach biznesowo atrakcyjnych. To równie istotne, jak spełnianie obowiązków ustawowych dotyczących gęstości sieci placówek i zapewnienia obywatelom dostępności do bezpiecznych, tanich, profesjonalnych  usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych w mniejszych miejscowościach i na wsiach.

Poczta Polska obecna jest w każdej polskiej gminie, a w skali kraju dysponuje największą siecią sprzedaży liczącą ok. 7 500 placówek. Dzięki swojej rozbudowanej infrastrukturze jest naturalnym partnerem np. dla ZUS czy KRUS do wdrażania rozmaitych programów społecznych.

- Misją Poczty jest, aby placówki stały się lokalnymi centrami usług komunikacyjnych, biznesowych, cyfrowych oraz usług świadczonych przez państwo - podkreśla Justyna Siwek.

red.
Fot. Biuro Prasowe Poczta Polska S.A.

4 komentarzy

 • Andrzej1

  Chyba nikogo nie dziwi fakt, że firmy prywatne przejmują coraz większy rynek w każdej z branży. Politycy działają irracjonalnie i rzadko kiedy płyną z tego korzyści dla nas. Po co kolejna poczta, skoro ludzie i tak korzystają z kurierów poprzez https://furgonetka.pl/ bo to o wiele bardziej opłacalna rzecz. Warto zwrócić na to uwagę i zobaczyć, w którą stronę to wszystko zmierza.

  Zgłoś nadużycie Andrzej1 poniedziałek, 12, luty 2018 08:41 Link do komentarza
 • PE

  Otwarcie placówki pocztowej, która w Rymanowie Zdroju istnieje od dawna to pryszcz... W Warszawie w Sejmie otwarto wystawę z okazji 70 lecia Szkoły Zdrojowej. Chwalono sie osiągnięciami, nie wiem tylko czy wspomniano, że dzis szkoła w porywach ma 150 uczniów, a kiedyś w latach "słusznie minionych" w latach 80-tych miała średnio 660 uczniów, a w okresie letnim ich liczba dochodziła do 900. No ale, jesli juz nie otwarcie nowej szkoły pod nowym kierownictwem to może otwarcie nowego rozdziału w historii tej szkoły. Może przy tej okazji dałoby sie zmienic patrona na bardziej słusznego? Kto bowiem wie kto to była Maria Grzegorzewska... A może by też zlustrować nauczycieli, wszak tylu młodych, wykształconych czeka w kolejce. A co szkoła ma byc lepsza niz wojsko?

  Zgłoś nadużycie PE piątek, 09, luty 2018 10:05 Link do komentarza
 • EP

  Teraz kolej na Komisariat Policji..., filię Straży Miejskiej... można by też w końcu połączyć Rymanów Zdrój bocznicą kolejową ze stacją we Wróbliku... Oj nie, na pewno wczesniej będzie obwodnica wokół Rymanowa, choć własciwie po co, jest juz obwodnica przez Iwonicz Zdrój, Bałuciankę...i jakie piekne widoki po drodze. Ale obwodnica na pewno będzie, w planach kandydatów na burmistrza, wszak zbliżaja sie wybory, a w każdych jest to żelazny punkt. Od niepamiętnych czasów. Ciekawe czy będzie otwarcie uroczyste nowej części cmentarza w Rymanowie, jak znalazł okazja do świetowania przed wyborami. Już widzę tą śmietankę z województwa, z powiatu, z gminy, z sąsiednich parafii z diecezji, kurii i tłum przyszłych użytkowników w charakterze gapiów, przepraszam, przedstawicieli społeczeństwa.

  Zgłoś nadużycie EP piątek, 09, luty 2018 09:04 Link do komentarza
 • Poczmistrz

  Brali medale za likwidację placówek.Teraz wypinają piersi pod odznaczenia za otwieranie nowych. Paranoja.

  Zgłoś nadużycie Poczmistrz czwartek, 08, luty 2018 06:55 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj