Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Korczyna uhonorowana

Korczyna uhonorowana Fot. archiwum gmina Korczyna

Miasto Stropkov na Słowacji uhonorowało gminę Korczyna specjalnym wyróżnieniem za wieloletnią współpracę i wspólne działania na rzecz rozwoju regionu przygranicznego. Słowakom z nikim nie współpracuje się tak dobrze, jak z korczyniakami!

REKLAMASpecjalną statuetkę odebrał Wójt Gminy Jan Zych z rąk Burmistrza Stropkova Ondreja Brendzę, podczas uroczystej gali w Stropkovskim Domu Kultury. Uroczystość odbyła się 11 marca.

- Wśród wielu samorządów, z którymi współpracujemy gmina Korczyna jest tą, z którą zrealizowaliśmy i realizujemy najwięcej wspólnych projektów finansowanych z Unii Europejskiej - powiedział Burmistrz Stropkova.

- Dziękuję wszystkim, którzy zarówno w Stropkovie, jak i w gminie Korczyna aktywnie od roku 2004 angażowali się w budowanie naszego partnerstwa. Do tej pory przyniosło ono wiele korzyści po obu stronach granicy. Planujemy kolejne wspólne działania i mam nadzieję, że tak jak do tej pory uda nam się uzyskać na nie wsparcie finansowe - dodał wójt Jan Zych.

Podczas uroczystej gali w Stropkowie wójtowi gminy towarzyszyli: zastępca wójta Janusz Pojnar, dyrektor GOK Wojciech Tomkiewicz oraz radny gminy Stanisław Śliwiński.

Wójt gminy Korczyna odbierając wyróżnienie zwrócił uwagę na fakt, iż dzieje się to w pięknej sali widowiskowej Domu Kultury w Stropkowie, która tak jak Dwór Szeptyckich w Korczynie wyremontowana została ze środków UE w ramach wspólnego projektu ze słowackimi partnerami. Uczestnicy gali mieli okazję obejrzeć specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną poświęconą współpracy gminy Korczyna i miasta Stropkov.

pd
Fot. archiwum gmina Korczyna

5 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj