KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Korczyna uhonorowana

Korczyna uhonorowana Fot. archiwum gmina Korczyna

Miasto Stropkov na Słowacji uhonorowało gminę Korczyna specjalnym wyróżnieniem za wieloletnią współpracę i wspólne działania na rzecz rozwoju regionu przygranicznego. Słowakom z nikim nie współpracuje się tak dobrze, jak z korczyniakami!

REKLAMA


Specjalną statuetkę odebrał Wójt Gminy Jan Zych z rąk Burmistrza Stropkova Ondreja Brendzę, podczas uroczystej gali w Stropkovskim Domu Kultury. Uroczystość odbyła się 11 marca.

- Wśród wielu samorządów, z którymi współpracujemy gmina Korczyna jest tą, z którą zrealizowaliśmy i realizujemy najwięcej wspólnych projektów finansowanych z Unii Europejskiej - powiedział Burmistrz Stropkova.

- Dziękuję wszystkim, którzy zarówno w Stropkovie, jak i w gminie Korczyna aktywnie od roku 2004 angażowali się w budowanie naszego partnerstwa. Do tej pory przyniosło ono wiele korzyści po obu stronach granicy. Planujemy kolejne wspólne działania i mam nadzieję, że tak jak do tej pory uda nam się uzyskać na nie wsparcie finansowe - dodał wójt Jan Zych.

Podczas uroczystej gali w Stropkowie wójtowi gminy towarzyszyli: zastępca wójta Janusz Pojnar, dyrektor GOK Wojciech Tomkiewicz oraz radny gminy Stanisław Śliwiński.

Wójt gminy Korczyna odbierając wyróżnienie zwrócił uwagę na fakt, iż dzieje się to w pięknej sali widowiskowej Domu Kultury w Stropkowie, która tak jak Dwór Szeptyckich w Korczynie wyremontowana została ze środków UE w ramach wspólnego projektu ze słowackimi partnerami. Uczestnicy gali mieli okazję obejrzeć specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną poświęconą współpracy gminy Korczyna i miasta Stropkov.

pd
Fot. archiwum gmina Korczyna

  • autor: pd

5 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?