Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Region: Minimalne straty podkarpackich szpitali

Region: Minimalne straty podkarpackich szpitali Fot. Michał Mielniczuk (biuro prasowe UMWP)

W 2017 roku szpitale podległe władzom województwa odnotowały najniższą stratę w historii. "To historyczna chwila" - mówi Marszałek Władysław Ortyl. Równocześnie szpitale realizowały rekordowo wysoki kontrakt z NFZ.

REKLAMAWynik finansowy za 2017 rok wskazuje, że szpitale wojewódzkie odnotowały minimalną stratę - zaledwie 426 tys. zł.

- Jest to najniższa strata finansowa w historii Województwa Podkarpackiego - mówił podczas konferencji prasowej marszałek Władysław Ortyl. Dla porównania w poprzednich latach straty liczono w milionach, a niechlubny rekord padł w 2016 roku:  42 mln złotych.

Zdaniem Marszałka zdecydowana poprawa sytuacji finansowej podkarpackich szpitali to efekt wielu działań Zarządu Wojewódzkiego Podkarpackiego, a także konsolidacji szpitali wojewódzkich w Rzeszowie i w Przemyślu. Efektem połączenia szpitali było obniżenie kosztów funkcjonowania oraz zwiększenie potencjału wcześniej dublujących się oddziałów.
W 2017 roku łączna wartość kontraktów szpitali wojewódzkich z NFZ wyniosła 995 milionów złotych co jest kwotą o blisko 103 mln złotych wyższą niż w 2016 roku. Blisko miliardowy kontrakt z NFZ to także rekord - najwyższa kwota w historii samorządu wojewódzkiego.

- Sukces nas nie usypia. Wręcz przeciwnie, skłania do jeszcze bardziej intensywnej pracy - podsumował konferencję marszałek Władysław Orty.

Zobacz także:
- IV Gala z okazji dnia Pracownika Służby Zdrowia

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • Pacjent czy klient. Misją jest służć choremu

    Może i straty minimalne, ale ja od piątku chcę się dostać do poradni ortopedycznej (pierwsza wizyta) po założeniu gipsu i skierowaniu z SOR i 3 razy odsyłany z kwitkiem do domu. dzisiaj byłem 11 a rejestrują 10. Pierwsi Szaleńcy przychodzą do kolek już przed 3 w nocy, racz nie racz jutro zaczynam od 4-tej bo nie chem (nie chcę) już gipsu na nodze

    Zgłoś nadużycie Pacjent czy klient. Misją jest służć choremu wtorek, 24, kwiecień 2018 18:08 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj