Logo
Wydrukuj tę stronę

Region: Minimalne straty podkarpackich szpitali

  • autor: pd
  • wtorek, 24, kwiecień 2018 17:53
  • wielkość czcionki - - + +
Region: Minimalne straty podkarpackich szpitali Fot. Michał Mielniczuk (biuro prasowe UMWP)

W 2017 roku szpitale podległe władzom województwa odnotowały najniższą stratę w historii. "To historyczna chwila" - mówi Marszałek Władysław Ortyl. Równocześnie szpitale realizowały rekordowo wysoki kontrakt z NFZ.

REKLAMA


Wynik finansowy za 2017 rok wskazuje, że szpitale wojewódzkie odnotowały minimalną stratę - zaledwie 426 tys. zł.

- Jest to najniższa strata finansowa w historii Województwa Podkarpackiego - mówił podczas konferencji prasowej marszałek Władysław Ortyl. Dla porównania w poprzednich latach straty liczono w milionach, a niechlubny rekord padł w 2016 roku:  42 mln złotych.

Zdaniem Marszałka zdecydowana poprawa sytuacji finansowej podkarpackich szpitali to efekt wielu działań Zarządu Wojewódzkiego Podkarpackiego, a także konsolidacji szpitali wojewódzkich w Rzeszowie i w Przemyślu. Efektem połączenia szpitali było obniżenie kosztów funkcjonowania oraz zwiększenie potencjału wcześniej dublujących się oddziałów.
W 2017 roku łączna wartość kontraktów szpitali wojewódzkich z NFZ wyniosła 995 milionów złotych co jest kwotą o blisko 103 mln złotych wyższą niż w 2016 roku. Blisko miliardowy kontrakt z NFZ to także rekord - najwyższa kwota w historii samorządu wojewódzkiego.

- Sukces nas nie usypia. Wręcz przeciwnie, skłania do jeszcze bardziej intensywnej pracy - podsumował konferencję marszałek Władysław Orty.

Zobacz także:
- IV Gala z okazji dnia Pracownika Służby Zdrowia

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021