KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Iwonicz-Zdrój: ruszyła przebudowa basenów

Iwonicz-Zdrój: ruszyła przebudowa basenów Fot. Piotr Dymiński

Przebudowa basenu miejskiego "wraz z pozostałą infrastrukturą turystyczno-rekreacyjną" w Iwoniczu-Zdroju to w sumie dwa zadania. Inwestycja obejmuje również modernizację trasy do Bełkotki i samego otoczenia niezwykłego źródełka.

REKLAMA


W ramach przebudowy istniejącego odkrytego basenu miejskiego planowane jest wykonanie nowej niecki basenowej w obrębie istniejącego basenu oraz zmniejszenie jej głębokości. W obrysie istniejącej niecki basenowej planowane jest również wykonanie stacji uzdatniania wody.

Jak informuje Urząd Gminy, teren basenu zostanie wygrodzony ogrodzeniem panelowym oraz oświetlony. Na teren basenu zaplanowano dwa wejścia, gdzie przy jednym z nich zaprojektowano brodzik do dezynfekcji stóp. Planowane jest również wykonanie utwardzonych dojść i podjazdu.

W ramach zagospodarowania terenu zostanie zamontowana zjeżdżalnia wodna do basenu "anakonda", plac zabaw, poidełko z wodą mineralną, a także altana z drewna struganego zlokalizowana w miejscu starego brodzika basenowego. Przy basenie początek będzie miała ścieżka dydaktyczna prowadząca do Bełkotki.


Drugą częścią inwestycji jest modernizacja ciągu spacerowego do źródła Bełkotka. Przy tej okazji powstanie ścieżka dydaktyczna i ruchowa. Zaplanowano renowację terenu przy źródle i samego Źródła Bełkotka.

Modernizacja ciągu spacerowego obejmuje wymianę wyeksploatowanej nawierzchni z betonowej kostki na nawierzchnię z kostki brukowej wraz wymianą krawężnika i przepustów wodnych. Wzdłuż modernizowanego ciągu swój bieg będzie miała ścieżka edukacyjna która swój początek będzie miała przy basenie, a następnie dalej będzie biegła od basenu przez centrum uzdrowiska do budynku Domu Zdrojowego, gdzie kontynuować będzie swój bieg modernizowanym ciągiem spacerowym (Al. Naftowa i Al. W. Pola) aż do samego źródła Bełkotka. Na planowanej ścieżce edukacyjnej wzdłuż Al. Naftowej i Pola zostaną ustawione kolejne tablice edukacyjne oraz utworzona zostanie ścieżka ruchowa.

W ramach ścieżki ruchowej zamontowanych zostanie 6 urządzeń siłowni zewnętrznej z pylonami. Przy Al. W. Pola zostanie zainstalowana tężnia solankowa o konstrukcji drewnianej z wypełnieniem gałązkami tarniny. Uzupełnieniem modernizacji ciągu spacerowego będzie wymiana oświetlenia ulicznego oraz mała architektura (wymiana ławek, montaż koszy oraz stojak rowerowy). Kontynuacją modernizacji ciągu spacerowego będzie modernizacja placu wokół źródła Bełkotka polegająca na wymianie terenu z płyt chodnikowych i trylinki na nawierzchnię z płyt kamiennych (piaskowiec). Przy źródle Bełkotka planuje się wymianę wiaty drewnianej.

Całość inwestycji zakończy renowacja zabytkowej zabudowy źródła Bełkotka, która polegać będzie na oczyszczeniu i uzupełnieniu okładzin kamiennych oraz spoin, impregnację okładzin kamiennych i wymiana obecnych balustrad na historyczne.

Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na kwiecień przyszłego roku. Wartość projektu to niemal 5 mln złotych, w tym wkład Funduszów Europejskich: 3 303 018,10 zł.

pd
Fot. Piotr Dymiński

 • autor: pd

26 komentarzy

 • moderówka
 • Iwonicz dla rowerów

  WOW ! Iwonicz Zdrój zamontuje STOJAK ROWEROWY. To wręcz niewiarygodne, biorąc pod uwagę ostatnie "osiągnięcia" Iwonicza w dziedzinie turystyki rowerowej a przypomnę tu kilka z nich:
  1. Wycofanie Iwonicza z cyklu rodzinnych zawodów rowerowych FAMILY CUP.
  2. Likwidacja rowerowej trasy Downhilowej przy skoczni narciarskiej i tym samym zaprzestanie organizacji corocznych zawodów na tej trasie.
  3. Pominiecie Iwonicza na rowerowej autostradzie GREEN VELO (to akurat nie jest porażka samego Iwonicza ale całego powiatu krośnieńskiego )
  4. I ostatni "sukces" z tego roku - Iwonicz nie przyłącza się do transgranicznej inicjatywy rowerowej INTER-REG Polska-Słowacja.
  A może ten stojak rowerowy będzie początkiem zmian na lepsze ? Oby tak było, bo jest dużo do nadrobienia, wystarczy popatrzeć na okoliczne gminy Rymanów i Dukla - Ile tam jest dobrze przygotowanych i oznaczonych tras rowerowych, tymczasem w Iwoniczu nie istnieje żadna znakowana trasa rowerowa. Jest dużo miejsc w okolicach Iwonicza na których mogłyby powstać świetne ścieżki rowerowe lub biegowe. Wystarczy tylko trochę bardziej o nie zadbać, wyrównać w paru miejscach zaniedbane leśne ścieżki, osuszyć kilka bagien po drodze.
  Jak to sie stało, że Rymanów porozumiał się ze Słowacją a niepotrafił porozumieć się z sąsiednim Iwoniczem tworząc w tym roku rowerowy szlak Inter-Reg ? Np. droga przez górę Przymiarki pomiędzy Rymanowem a Iwoniczem idealnie wpasowywała by się w ten szlak.
  Do Green-Velo również nie jest za późno aby dołączyć nasz powiat i nasze obydwa uzdrowiska, tworząc w ten sposób południowy koniec tej trasy.

  Zgłoś nadużycie Iwonicz dla rowerów poniedziałek, 16, lipiec 2018 14:22 Link do komentarza
 • przybysz z Torunia

  Ewa polska plnocna
  pojedź proszę do Kwidzyna....i potem pogadamy o ilości rond na mieszkańca ok ;)

  Zgłoś nadużycie przybysz z Torunia piątek, 13, lipiec 2018 16:11 Link do komentarza
 • Ewa Polska Północna

  To,że przebudowano basen,rckp i powstalo cds-tu mam watpliwosci ,co do slusznosci funkcjonowania tego obiektu.To nie znaczy,ze ktos dobrze rządzi miastem.Ups zapomnialam,że mamy jeszcze pseudo ronda.To na francuską modlę?Że niby takie fajne?Fatalnie się jeździ po tym mieście-zaczynając od ul Grodzkiej przy magistracie.Plac wolności to jakaś porażka.To coś sprawia wrażenie ,że faktycznie ktoś probuje chyba utrudnić zyćie mieszkancom.
  Wyjedźcie najlepiej do innych zakątków Polski i spójrzcie jak się żyje ludziom w innych byłych miastach wojewódzkich i jak tam wykorzystano fundusze.Pozdrawiam.

  Zgłoś nadużycie Ewa Polska Północna piątek, 13, lipiec 2018 15:08 Link do komentarza
 • PPPP

  Masz rację Królewicz! Piotr Przytocki wygra wybory, chyba, że pijany przejedzie na pasach zakonnicę w ciąży!

  Zgłoś nadużycie PPPP piątek, 13, lipiec 2018 14:36 Link do komentarza
 • Marcel

  Dlaczego redakcja pozwala obrazac p.Prezydenta Przytockiego przez te same osoby"xl,antychryst,goździk itp być może to ta sama osoba.
  P.Prezydent jest osoba publiczna i ja jako mieszkaniec nie życzę sobie żeby obrażano p.Prezydenta.
  Nawet takie cudeńko jak nowy basen tez sie nie podoba.
  Jedz jeden z drugim na wieś i tam idź na grzyby.

  Zgłoś nadużycie Marcel piątek, 13, lipiec 2018 13:43 Link do komentarza
 • j...

  To nie jest poważna alternatywa dla rządów PiS-u http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15314667851d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg Ich traktować poważnie nie można.

  Zgłoś nadużycie j... piątek, 13, lipiec 2018 10:11 Link do komentarza
 • j...

  Prawdziwku, czy ty mieszkasz w tym samym kraju co ja? Polska na naszych oczach wstaje z kolan. Społeczeństwo się bogaci. Znika bezrobocie. Sądy oczyszczają się z komuchów. Sporo jest jeszcze do zrobienia, ale są powody do zadowolenia.

  Zgłoś nadużycie j... piątek, 13, lipiec 2018 09:39 Link do komentarza
 • Prawdziwy polak

  do xl.
  Technologia wybrana na ul. Wisze pokazuje, że władze chciały zrobić coś na dłużej z uwagi na panujące tam warunki, aby za rok czy dwa nie robić kolejnego generalnego remontu.
  Pogadamy za 10 lat.

  Zgłoś nadużycie Prawdziwy polak piątek, 13, lipiec 2018 00:09 Link do komentarza
 • xl

  Królewicz z pieknego miasta Krosna

  A co powiesz na remont ul. Wisze, znasz temat ?

  Zgłoś nadużycie xl środa, 11, lipiec 2018 19:54 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?