KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

PiS chce wprowadzić Korczynę na ścieżkę nowoczesnego rozwoju

 • autor: red.
 • piątek, 07, wrzesień 2018 12:36
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj
PiS chce wprowadzić Korczynę na ścieżkę nowoczesnego rozwoju Fot. archiwum

Lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowały swojego kandydata na wójta Gminy Korczyna. Jest nim 44-letni mieszkaniec Korczyny, przedsiębiorca Tadeusz Pelczar.

REKLAMA


Kandydaturę zaprezentowano 28 sierpnia. Na spotkaniu oprócz lokalnych działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, był obecny również poseł na sejm RP Piotr Babinetz oraz gospodarz miejsca spotkania Ryszard Skotniczny.

Poseł Piotr Babinetz życzył obecnym na spotkaniu kandydatom dużo odwagi i odpowiedzialności w pracy na rzecz społeczności lokalnej oraz powodzenia w kampanii wyborczej. - Po tylu latach sprawowania rządów przez ekipę obecnego wójta Gminy Korczyna ludzie muszą na nowo uwierzyć, że władzę naprawdę można zmienić, bo nie jest ona dana raz na zawsze i że można ją sprawować zupełnie inaczej - przekonywał poseł.

Ryszard Skotniczny, właściciel Dworu Kombornia zadeklarował wsparcie podczas kampanii wyborczej.

- Jestem jednym z największych płatników podatku od nieruchomości w tej gminie. Od 10 lat, odkąd przeprowadziłem się tu z Krakowa, bacznie obserwuję sposób zarządzania gminą. Wiele rzeczy mi się tu nie podoba i jest dla mnie niezrozumiałych. Przykładowo już jakiś czas temu zakończyła się inwestycja związana z budową wodociągu w Komborni, a przecież kilka domów w tej miejscowości jest jeszcze bez dostępu bieżącej wody. Jak to możliwe w XXI wieku? Kiedy stawiłem się w tutejszym Urzędzie Gminy z planami odrestaurowania tego miejsca, nie otrzymaliśmy w praktyce żadnego wsparcia w przygotowaniu infrastruktury – co więcej - stwierdzono, że jeśli chcemy mieć wodociąg i kanalizację, to sami musimy pokryć koszty projektowania tej gminnej inwestycji, wykorzystywanej obecnie przez całą wieś. Zrobiliśmy to, bo nam bardzo zależało. Ale tych ludzi bez wody, niestety na to nie stać - mówił Ryszard Skotniczny.

Kandydata na wójta Gminy Korczyna zaprezentowała Renata Trybus, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości - okręg Korczyna oraz radna Gminy Korczyna.

- Tadeusz Pelczar jest osobą, która niezwykle profesjonalnie podchodzi do każdej sfery życia zawodowego czy społecznego. Już dawno nie było u nas tak dobrze przygotowanego kandydata do objęcia tej funkcji. Jestem pewna, że decyzja naszego komitetu o wystawieniu na kandydata człowieka, który osiągnął już sukces zawodowy i teraz chciałby zająć się sprawami gminy i lokalnej społeczności, jest strzałem w dziesiątkę. Korczynie należy się zmiana. Życzę sobie i Państwu, żeby kandydatura Tadeusza Pelczara była gwarancją ciekawych pomysłów, ogromnego potencjału, sumienności, otwartości na ludzi i chęci podjęcia dialogu z mieszkańcami gminy Korczyna - podkreślała Renata Trybus.

Tadeusz Pelczar podziękował obecnym na spotkaniu za obecność i słowa wsparcia. - Czuję na moich barkach ogromną odpowiedzialność, bo wielu ludzi już od dawna oczekuje zmian w sposobie zarządzania gminą. Od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że nasza gmina zatrzymała się w czasie, a jej mieszkańcy stracili wpływ na władze. Nikt nie konsultuje z nimi ważnych decyzji, nikt nie pyta o zdanie nawet w sprawach najbardziej istotnych. Zabrakło chęci do podjęcia współpracy z mieszkańcami i przedsiębiorcami, która wprowadziłaby Korczynę na ścieżkę nowoczesnego, stabilnego rozwoju. To trzeba jak najszybciej zmienić! Już wkrótce mieszkańcy będą mieć okazję poznać nasz program wyborczy. Mam głębokie przekonanie, że będzie on tożsamy z oczekiwaniami mieszkańców naszej gminy - powiedział kandydat.

Życiorys
Tadeusz Stanisław Pelczar, 44 lata, syn Krystyny i Kazimierza, zamieszkały w Korczynie. Ojciec czwórki dzieci: Aleksandry (21 lat) - studentka ekonomii na Uniwersytecie Rzeszowskim, Adrianny (10 lat), Aleksandra (8 lat) - uczniów Szkoły Podstawowej w Korczynie oraz Antoniego (1), które wychowuje wspólnie z Moniką, z zawodu kosmetologiem i właścicielką znanego salonu kosmetycznego w Krośnie.

Po ukończeniu technikum elektromechanicznego rozpoczął studia na Politechnice Rzeszowskiej, na wydziale elektrotechniki, ale z powodów problemów finansowych rodziców, spowodowanych upadkiem zakładu pracy KZS Korczyna, był zmuszony je przerwać. Ukończył kilka kursów zawodowych, między innymi: Zarządzanie Ryzykiem i płynnością, Studium dla Kadry Menadżerskiej, Budowa i zarządzanie zespołami pracowniczymi, Zarządzanie partycypacyjne, Audytor wewnętrzny systemu jakości ISO 9000. Odbył także szkolenia m.in. z systemów finansowo-księgowych, kosztorysujących oraz programów do tworzenia i edycji projektów, dokumentacji z rodziny CAD.

Pracę zawodową rozpoczął w 1996 roku jako sprzedawca w firmie handlowej, a następnie pracownik biurowy w Centrum Medycznym w Rzeszowie. Kolejne miejsca pracy pozwalały mu już zdobywać doświadczenie zgodne z wykształceniem, jako elektryk, główny elektryk i kierownik działu utrzymania ruchu w firmie "Mgr inż. Henryk Bury Sp. z o.o." w Rzeszowie, kierownik działu eksploatacji sieci i instalacji energetycznych w ZPHU "Elektropomiar", kierownik realizacji w TT Soft Sp. z o.o. w Rzeszowie, kierownik realizacji kontraktów, dyrektor marketingu i sprzedaży, dyrektor do spraw rozwoju oraz wiceprezes zarządu i współwłaściciel firmy EUROPEL Sp. z o.o. w Korczynie. W ubiegłym roku sprzedał swoje udziały w spółce EUROPEL i rozpoczął kolejny projekt pod nazwą INPLUG Tadeusz Pelczar. Interesuje się budownictwem, nowymi technologiami, prawem i sportem.

red.
Fot. archiwum

 • autor: red.

33 komentarzy

 • Paweł_S

  Za dużo tych Pelczarów na stołkach.Taki sołtys, tylko jest na stołu.Korczyna potrzebuje we władzach gminy, powiatu, ludzi dbających powierzonych im wyborców.

  Zgłoś nadużycie Paweł_S czwartek, 20, wrzesień 2018 11:22 Link do komentarza
 • Kłorczyna

  Jeszcze tego brakowało by Pelczary opanowały Korczyne.
  ten sołtys to ledwie zipie,
  kolejni pchają się do żłoba.

  Zgłoś nadużycie Kłorczyna wtorek, 11, wrzesień 2018 19:36 Link do komentarza
 • wolf

  Przecież pis to PRL z głębszym podejściem do socjalizmu.

  Zgłoś nadużycie wolf wtorek, 11, wrzesień 2018 08:29 Link do komentarza
 • Rob

  Jakoś nie wierzę w dobrą zmianę. BZDURĄ JEST TAKŻE ,że Korczyna stoi w miejscu. ROZWIJA SIĘ.
  Oczywiście jest dużo do zrobienia.
  Pan kandydat niech spokojnie uporządkuje swoje podwórko,przyjrzy się pracy " złego" WÓJTA , koryguje i pomaga Gminie, i być może w następnych
  wyborach będzie dobrym kandydatem.
  Powtarzam w NASTĘPNYCH wyborach!

  Zgłoś nadużycie Rob wtorek, 11, wrzesień 2018 05:55 Link do komentarza
 • Mieszkaniec pamiętający PRL

  Obserwuję komentarze i dochodzę do wniosku, że jest to bardzo dobry kandydat. Władza rodem z PRL (PZPR i ZSL- a obecnie PSL) paranoicznie boi się jego wygranej. Komentatorzy w kółko powtarzają te same slogany. Metody stricte ubeckie.

  Czekam na program i kibicuję Panu.

  Zgłoś nadużycie Mieszkaniec pamiętający PRL poniedziałek, 10, wrzesień 2018 17:15 Link do komentarza
 • Mieszkaniec pamiętający PRL

  Obserwuję komentarze i dochodzę do wniosku, że jest to bardzo dobry kandydat. Władza rodem z PRL (PZPR i ZSL- a obecnie PSL) paranoicznie boi się jego wygranej. Komentatorzy w kółko powtarzają te same slogany. Metody stricte ubeckie.

  Czekam na program i kibicuję Panu.

  Zgłoś nadużycie Mieszkaniec pamiętający PRL poniedziałek, 10, wrzesień 2018 14:46 Link do komentarza
 • Mieszkaniec Korczyny

  Kandydat bedzie robil to co mu partia bedzie kazala, widac to nawet po tytule artykulu - to pis chce wprowadzic nowoczesnosc, nie kandydat! To pokazuje "niezaleznosc".....

  Zgłoś nadużycie Mieszkaniec Korczyny poniedziałek, 10, wrzesień 2018 11:24 Link do komentarza
 • dyrektor

  Dyrektor bez wyższego...a to ciekawe.

  Zgłoś nadużycie dyrektor poniedziałek, 10, wrzesień 2018 08:48 Link do komentarza
 • Lekki korczyniok

  Kiedys robiłem u tego jegomościa mało mu jeszcze ,że pcha się do polityki a może cały dzień w pracy to za mało?

  Zgłoś nadużycie Lekki korczyniok poniedziałek, 10, wrzesień 2018 08:39 Link do komentarza
 • wolf

  Nowoczesny rozwój w Korczynie, nie wierzę w to co czytam pewnie piotrowicz się w ornat ubrał i ogonem na wybory dzwoni

  Zgłoś nadużycie wolf poniedziałek, 10, wrzesień 2018 08:21 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?