KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Nie podejmujcie decyzji pod wpływem wyborów"

 • autor: pd
 • poniedziałek, 01, październik 2018 11:59
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj
"Nie podejmujcie decyzji pod wpływem wyborów" Fot. archiwum

Kandydaci PiS na wójtów Krościenka Wyżnego i Miejsca Piastowego apelują do włodarzy swoich gmin i Krosna, by pochopnie nie podejmowali decyzji w sprawie zmiany granic miasta. W briefingu prasowym, 1 października uczestniczyli też kandydaci na radnych gmin i powiatu.

REKLAMA


Spotkanie z mediami w sprawie "lotniska w Targowiskach" zorganizowali kandydaci na wójtów Miejsca Piastowego - Dorota Chilik oraz Krościenka Wyżnego - Mateusz Liput.

- Spotykamy się na szczególnym miejscu. Na jak to nazywam, "straconych ziemiach" - mówiła Dorota Chilik.

Andrzej Guzik, radny powiatu krośnieńskiego podkreślił, że teren, na którym znajduje się stadion Partyzanta Targowiska jest bardzo istotny nie tylko ze sportowego punktu widzenia. Zaznaczył religijne znaczenie lotniska, jako miejsca, gdzie wylądował i rozpoczął swoją pielgrzymkę po ziemi krośnieńskiej Jan Paweł II. Podkreślił przede wszystkim gospodarcze znaczenie ponad 100 hektarów terenów w pobliżu planowanej drogi Via Carpathia.

- W tej ziemi tkwi ogromny potencjał rozwojowy gminy Krościenko Wyżne i Miejsce Piastowe - mówił Andrzej Guzik.

Uczestnicy briefingu są zaniepokojeni doniesieniami o przygotowywanym porozumieniu między prezydentem Krosna, a wójtami gmin.

- Do opinii publicznej nie wypłynęły szczegóły tego porozumienia - podkreślał Andrzej Guzik.

Teren lotniska od ponad roku jest obszarem spornym między gminami, a Krosnem. Andrzej Guzik podkreślał, że porozumienie nie powinno być zawierane pod presją wyborów, pod presją potrzeby sukcesu wyborczego.

Mateusz Liput mówił, że mieszkańcy gminy Krościenko Wyżne masowo wypowiedzieli się przeciwko zmianom granic gminy. Jego zdaniem, podejmując jakiekolwiek kroki należy uwzględnić zdanie mieszkańców.

Dorota Chilik stwierdziła, że na tym terenie może się wydarzyć wiele dobrego dla mieszkańców gmin. Apelowała, aby nie podejmować wiążących decyzji pod presją kampanii wyborczej.

Zobacz także: Nie dla zmiany granic Krosna. Gminy i powiat są przeciw

pd
Fot. archiwum

 • autor: pd

80 komentarzy

 • konfident

  Ja proponuję, by redakcja zainteresowała się adresem IP komentującego... styl pisania, język, wypowiedzi świadczą o jednej osobie. Kompromitujące dla gościa, który siedzi po drugiej stronie ekranu i pisze te komentarzyki :)

  Zgłoś nadużycie konfident piątek, 11, grudzień 2020 02:15 Link do komentarza
 • Ara

  Ta Pani w Rogach miała bardzo mało głosów, zresztą nie bez powodu! Zróbmy to referendum!

  Zgłoś nadużycie Ara piątek, 11, grudzień 2020 00:45 Link do komentarza
 • Zbigniew

  Mam wielu znajomych, którzy mieszkaja w Rogach i znają Panią Wójt. Wiele mi o niej opowiedzieli... Myślę, że wszyscy mieszkańcy żałują swojego wyboru! Z kim człowiek nie porozmawia, slyszy tylko negatywne opinie na temat tej Pani Wójt.

  Zgłoś nadużycie Zbigniew czwartek, 10, grudzień 2020 20:28 Link do komentarza
 • Sprawiedliwy

  Wyborcy na pewno przejrzeli na oczy, nikt już nie popiera tej Pani.

  Zgłoś nadużycie Sprawiedliwy czwartek, 10, grudzień 2020 19:07 Link do komentarza
 • Hubert

  Poprzedni Wójt dbał o oświatę oraz o nasze dzieci.

  Zgłoś nadużycie Hubert czwartek, 10, grudzień 2020 18:59 Link do komentarza
 • Ponownie Krzysiek

  Dlaczego zmieniono Panią Dyrektor w rogowskiej szkole? Jaki był powód takiej decyzji, proszę uchylić rąbka tajemnicy, gdyż docieraja do mnie bardzo ciekawe rewelacje. Ostatnio ktoś również napisał na innym portalu krośnieńskim, że za obecnej władzy nasza gmina została zadłużona na 16 milionów złotych, nieźle, w 2 lata doprowadzić do takiego stanu... Co to bedzie za kolejne 3 lata... Szkoda tylko że pewnie jeszcze nawet nasze dzieci będą musiały spłacać ten dług publiczny, no ale kto by się tym przejmował. To "tylko" 16 milionów zł na ten moment...

  Zgłoś nadużycie Ponownie Krzysiek czwartek, 10, grudzień 2020 16:15 Link do komentarza
 • Krzysiek!

  Dotarły do mnie pewne informacje, jakoby grupa mieszkańców naszej gminy szykowala się na powołanie referendum, podobno są to osoby bardzo waleczne i zdeterminowane, które w żaden sposób nie odpuszcza i będą dążyć do obranego oraz wyznaczonego przez siebie celu.

  Zgłoś nadużycie Krzysiek! czwartek, 10, grudzień 2020 16:10 Link do komentarza
 • Gosia - mieszkanka gminy

  Mieszkańcy mają dość, nikt nie powinien łączyć klas, tym bardziej w okresie pandemii. Uczniom naszym kochanym dzieciom, należy zapewnić, jak najlepszy rozwój, zrobimy wszystko, poruszymy niebo i Ziemię, by nasze pociechy były najszczęśliwsze na świecie . Co do stołówek - według mnie to był absurdalny pomysł, totalny strzał w kolano. Dzieci muszą zdrowo się odżywiać. Poza tym żywienie na stołówkach jest tanie dla rodziców! Zróbmy referemdum.

  Zgłoś nadużycie Gosia - mieszkanka gminy czwartek, 10, grudzień 2020 13:04 Link do komentarza
 • Tomek___

  Ta kobieta według mnie już jest skończona w polityce i na pewno nie wygra w kolejnych wyborach samorządowych. Za dużo incydentów. Nikt jej zapewne nawet nie będzie nawet chciał wystawić w jakichś wyborach. Afera ze stołówkami , łączeniem klas, mieszanie w oświacie, niespełnianie obietnic odnośnie stadionu w Głowience, hospicjum w Niżnej Łące czy wieży widokowej na Winnej Górze, do tego synowe Pani Wójt otrzymały zatrudnienie w gminnych jednostkach,jej kuzynka tak samo, synowa siostry zastępcy Wójta również i wielu innych znajomych Pani Wójt. To przykre...

  Zgłoś nadużycie Tomek___ czwartek, 10, grudzień 2020 12:39 Link do komentarza
 • Mati7

  Pani Wójt nie ma jakichkolwiek szans na odniesienie zwycięstwa w kolejnych wyborach samorządowych, nawet najmniejszych! Nie zdziwię się, jeśli przestanie przedwcześnie pełnić swoją funkcję, podobno ludzie planują zorganizować referendum w najbliższej przyszłości!!! Bardzo mnie to cieszy.

  Zgłoś nadużycie Mati7 czwartek, 10, grudzień 2020 11:22 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?