KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przebudowano drogę w Klimkówce

  • autor: red., (eb)
  • poniedziałek, 29, październik 2018 01:47
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Przebudowano drogę w Klimkówce Fot. Powiat Krośnieński

Powiat Krośnieński zakończył inwestycję polegającą na przebudowie drogi powiatowej w Klimkówce na długości 1735 m wraz z budową chodnika. Przebudowa była długo oczekiwaną przez mieszkańców gminy Rymanów, również dla zarządu powiatu było to jedno z priorytetowych zadań na terenie gminy, które udało się zrealizować.

REKLAMA


Droga została zgłoszona do rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Zakres prac obejmował między innymi: przebudowę konstrukcji nawierzchni drogi powiatowej wraz z odcinkowym poszerzeniem, budowę jednostronnego chodnika na odcinku o długości 854 m, przebudowę przepustów pod drogą, odtworzenie nawierzchni zjazdów do posesji, odtworzenie i uzupełnienie umocnienia skarp oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 2 194 153 zł, z czego dofinansowanie z budżetu rządu to kwota 1 098 076 zł. Zadanie wsparła finansowo gmina Rymanów przekazując na ten cel 700 tys. zł.

Wykonawca prac był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie. Zadanie wykonano zgodnie z planowanym terminem.

red., (eb)
Fot. Powiat Krośnieński

  • autor: red., (eb)

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?