Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Powiat ma nowego starostę

Pośrodku Jan Pelczar - nowy starosta powiatu. Pośrodku Jan Pelczar - nowy starosta powiatu. Fot. Powiat Krośnieński

Jan Pelczar został nowym starostą krośnieńskim. Na pierwszej Sesji w nowej kadencji radni powiatu krośnieńskiego wybrali prezydium Rady oraz Starostę i Zarząd Powiatu.

REKLAMAObrady rozpoczęły się wręczeniem zaświadczeń stwierdzających o wyborze radnych, następnie odbyła się ceremonia ślubowania.

Następnie wybrano przewodniczącego Rady, którym został Andrzej Krężałek. Na jego zastępców wybrano Zygmunta Ginalskiego i Stanisława Kenara.

W programie znalazł się też wybór starosty krośnieńskiego. Andrzej Guzik zaproponował na to stanowisko Jana Pelczara. Zanim doszło do głosowania kandydat na stanowisko starosty zaprezentował się. Jan Pelczar ma 59 lat. W chwili obecnie pracuje w PGE w Rzeszowie na stanowisku dyrektora Biura Zarządu. Jest doświadczonym samorządowcem, od początku istnienia Powiatu radnym. W pierwszej kadencji pełnił funkcję nieetatowego członka Zarządu. W III i IV kadencji zajmował stanowisko etatowego członka Zarządu. W głosowaniu tajnym Jan Pelczar otrzymał 19 głosów "za", przy 1 "przeciw", a trzech radnych wstrzymało się od głosu.

- Z głównych zadań, które będą realizowane to te, które były zaplanowane do tej pory. Część inwestycji jest już rozpoczęta, zostały złożone wnioski przez poprzednią radę i zarząd i te zadania  będą kontynuowane. Będę się starał pozyskiwać każde dostępne dla samorządów środki zarówno z urzędu marszałkowskiego jak i urzędu wojewódzkiego, które będzie można wykorzystać na potrzeby naszego powiatu. Współpraca na linii powiat, zarząd województwa podkarpackiego, czy Wojewoda na pewno będzie się dobrze układać. Będę realizować zadania jakich najbardziej oczekują nasi mieszkańcy, głównie z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Deklaruję również współpracę ze wszystkimi 23 radnymi, ponieważ wszyscy  reprezentujemy mieszkańców powiatu. W radzie nie będzie podziałów - zapewnił Jan Pelczar, nowy starosta.

Dalsza część obrad przebiegała pod znakiem wyboru pozostałych członków zarządu. Starosta Jan Pelczar rekomendował na stanowisko wicestarosty Andrzeja Guzika, który w głosowaniu tajnym zdobył poparcie większości radnych, otrzymując: 21 głosów "za", 1 "przeciw’ i 1 "wstrzymujący". Na stanowisko etatowego członka Zarządu Starosta desygnował Monikę Subik, natomiast na nieetatowych: Marcina Józefowicza i Mariana Pelczara. Wszyscy kandydaci otrzymali wymaganą liczbę głosów i uzupełnili skład zarządu powiatu.

pd

13 komentarzy

 • lucek

  a co mnie to wszystko obchodzi , grupa interesów własnych

  Zgłoś nadużycie lucek środa, 05, grudzień 2018 14:44 Link do komentarza
 • wójt

  Który to jest starosta .Jakiś nieuk zrobi zdjęcie i nie podpisze kto jest kto.A skąd mam wiedziec jak tych nieudaczników pierwszy raz widzę?

  Zgłoś nadużycie wójt poniedziałek, 03, grudzień 2018 22:18 Link do komentarza
 • mecenas1

  To nie kombajnista tylko mleko zbierał i zwoził do GS-u

  Zgłoś nadużycie mecenas1 wtorek, 27, listopad 2018 14:20 Link do komentarza
 • ala

  co to jest betoniarka

  Zgłoś nadużycie ala wtorek, 27, listopad 2018 09:38 Link do komentarza
 • wolf

  Romuś tobie jak byłeś mały to zamiast pypki granat ci dawali.
  Romuś czy ty wiesz co to jest betoniarka, Romuś to zbyt skomplikowane dla ciebie nie ruszaj tematów, których nie rozumiesz Romuś

  Zgłoś nadużycie wolf wtorek, 27, listopad 2018 07:46 Link do komentarza
 • Romek

  Ty wypadles z betoniarki bo tam w dziecinstwie kolysali.

  Zgłoś nadużycie Romek poniedziałek, 26, listopad 2018 17:33 Link do komentarza
 • obserwator

  To kto jest starostą ma znaczenie tylko dla urzędników starostwa. i ewentualnie kandydatów na te stanowiska. No i dla samych członków zarządu oraz starosty. Dla społecznosci powiatowej cały ten samorządowy sztafaż nie ma żadnego znaczenia, tak jest w powiecie, tak jest w gminach, między innymi rodzinnej gminie Starosty czyli w Rymanowie. Burmistrz przepisał się do PIS, był jedynym kandydatem i oczywiście zajął pierwsze miejsce. Podobnie było w jednej trzeciej okręgów wyborczych (5 na 15), gdzie z uwagi na brak kontrkandydatów nie trzeba było organizować wyborów. Dziwi tylko, że blisko połowie wyborców chciało się uczestniczyć w tej szopce. Ale to taki sam rytuał, jak chodzenie co niedzielę do koscioła. Czy to jeszcze demokracja? Niby tak.

  Zgłoś nadużycie obserwator poniedziałek, 26, listopad 2018 16:13 Link do komentarza
 • wolf

  Mamy starostę co wypadł z kombajnu i zabłądził

  Zgłoś nadużycie wolf poniedziałek, 26, listopad 2018 09:30 Link do komentarza
 • Jankto

  Radni zaświadczenia odebrali dużo wcześniej, nie w dniu sesji...

  Zgłoś nadużycie Jankto niedziela, 25, listopad 2018 13:38 Link do komentarza
 • Xcv

  Jest jeszcze Pan Borcz. Dyrektor. To niesamowite jak partyjni patioci walcza bezinteresownie o lepsza Polske. Wokol sami wrogowie racji stanu. W UE. Opozycja. A oni walcza i jest coraz lepiej! Paliwo coraz tansze. Jedzenie tez. Teraz zapowiadaja obnizke cen pradu. To bardzo dobra zmiana. Powinni stworzyc wiecej instytucji rzadowych i samorzadowych zeby kazdy czlonek partii byl prezesem i dyrektorem.

  Zgłoś nadużycie Xcv niedziela, 25, listopad 2018 10:04 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj