KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koniec "szklanej pułapki"

Koniec "szklanej pułapki" Fot. Facebook Gmina Krościenko Wyżne

To prawdopodobnie koniec "szklanej pułapki" w Krościenku Wyżnym. Zgodnie z zapowiedzią wójta wprowadzono zmiany na przystanku przy "Dębinie", przy ul. Kasztanowej.

REKLAMA


Przypominamy: w kwietniu "Zielone Krosno" zaalarmowało, że nowy przystanek autobusowy w Krościenku Wyżnym działa jak "szklana pułapka". Wtedy przy przystanku znaleziono pierwsze ptaki, które zabiły się o szklaną taflę przystanku.

- Lokalizacja przeszklonego przystanku bezpośrednio przy terenach leśnych, które są siedliskiem wielu gatunków ptaków oznacza, że ofiar będzie znacznie więcej" - alarmowała grupa aktywistów ekologicznych działająca jako "Zielone Krosno".

O sprawie informowaliśmy tutaj: "Szklana Pułapka" w Krościenku Wyżnym

Na informacje o zagrożeniu zareagował wójt gminy, Mateusz Liput. - Podjęto działania mające na celu opracowanie sposobu wyeliminowania istniejącego zagrożenia - stwierdził Mateusz Liput.
Przystanek zabezpieczono motywem graficznym z kropek, nawiązującym do umieszczonego na autobusach MKS Krosno obsługujących linię. To powinno pozwolić, by ptaki widziały i omijały przeszkodę.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?