Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 
 

Koniec "szklanej pułapki"

Koniec "szklanej pułapki" Fot. Facebook Gmina Krościenko Wyżne

To prawdopodobnie koniec "szklanej pułapki" w Krościenku Wyżnym. Zgodnie z zapowiedzią wójta wprowadzono zmiany na przystanku przy "Dębinie", przy ul. Kasztanowej.

REKLAMAPrzypominamy: w kwietniu "Zielone Krosno" zaalarmowało, że nowy przystanek autobusowy w Krościenku Wyżnym działa jak "szklana pułapka". Wtedy przy przystanku znaleziono pierwsze ptaki, które zabiły się o szklaną taflę przystanku.

- Lokalizacja przeszklonego przystanku bezpośrednio przy terenach leśnych, które są siedliskiem wielu gatunków ptaków oznacza, że ofiar będzie znacznie więcej" - alarmowała grupa aktywistów ekologicznych działająca jako "Zielone Krosno".

O sprawie informowaliśmy tutaj: "Szklana Pułapka" w Krościenku Wyżnym

Na informacje o zagrożeniu zareagował wójt gminy, Mateusz Liput. - Podjęto działania mające na celu opracowanie sposobu wyeliminowania istniejącego zagrożenia - stwierdził Mateusz Liput.
Przystanek zabezpieczono motywem graficznym z kropek, nawiązującym do umieszczonego na autobusach MKS Krosno obsługujących linię. To powinno pozwolić, by ptaki widziały i omijały przeszkodę.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj