Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Powiat buduje chodniki w gminie Chorkówka

Powiat buduje chodniki w gminie Chorkówka Fot. Powiat Krośnieński

Powiat Krośnieński rozpoczął inwestycje związane z budową chodników w ciągach dróg powiatowych. Trzy zadania realizowane są na terenie gminy Chorkówka.

tekst

Chodniki powstaną przy drogach: nr 1956 R Zręcin - Wietrzno - Zboiska w Zręcinie; nr 1896 R Krosno - Kobylany - Toki i nr 1958 R Dobieszyn - Świerzowa Polska w miejscowości Świerzowa Polska i nr 1896 R Krosno - Kobylany - Toki w Chorkówce. Wykonawcą robót jest firma "STAN - BRUK" z Krosna.

Kolejne zadanie prowadzone jest w gminie Jedlicze, gdzie trwają prace przy budowie chodnika w ciągu drogi nr 1847 R Szebnie - Tarnowiec - Jedlicze - Potok w Jedliczu. Najkorzystniejszą ofertę przedstawił i prace prowadzi Zakład Instalacyjny Ryszard Staroń z Krosna.

- Budowa chodników przy drogach powiatowych jest bardzo ważna dla mieszkańców tych miejscowości między innymi ze względu na duże natężenie ruchu i względy bezpieczeństwa - podkreśla starosta Jan Pelczar.

Ze względu na trwające roboty budowlane ruch na tych drogach będzie utrudniony. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność.
Prace zgodnie z planem potrwają do 20 grudnia br.

red.

1 komentarz

  • kierowca

    A na końcu Głowienki przy drodze 1976R o tak dużym natężeniu ruchu nie ma komu zrobić 250 m chodnika terenie nie zabudowanym gdzie samochody mogą jechać szybciej a piesi są zmuszeni na wejście na jezdnię co stwarza poważne zagrożenia.

    Zgłoś nadużycie kierowca sobota, 23, listopad 2019 19:41 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj