Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W związku z koronawirusem PARP uruchamia działania pomocowe

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w porozumieniu z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej rozpoczęła wdrażanie rozwiązań, które mają przyczynić się do minimalizacji wpływu pandemii wirusa SARS-CoV-2 na sytuację wnioskodawców i beneficjentów. Zmianie ulegają m.in. terminy przyjmowania wniosków o dofinansowanie, Agencja zawiesza także czasowo kontrole.

REKLAMARozumiejąc wyjątkowy charakter i problemy, jakie przedsiębiorcom mogą sprawiać okoliczności spowodowane koronawirusem, a także aby pomóc przedsiębiorcom w realizacji zaplanowanych przedsięwzięć, PARP wdrożyła działania pomocowe.

W konkursach o dofinansowanie, których zakończenie przypada na marzec oraz kwiecień br. zostanie wydłużony okres przyjmowania wniosków. Ich oceny będą kontynuowane, natomiast do 3 kwietnia br. zawieszone zostaną posiedzenia paneli ekspertów, w których wymagany jest osobisty udział wnioskodawcy.

Nowe daty posiedzeń paneli ekspertów będą ustalane każdorazowo z wnioskodawcą.
Indywidualnie z beneficjentami będą także ustalane ewentualne zmiany w realizowanych projektach. W zależności od konkretnego przypadku i po przeprowadzeniu oceny rzeczywistego wpływu obecnej sytuacji na realizowany projekt przewidujemy możliwość zawarcia aneksów do umów. Dopuszczamy możliwość wydłużenia czasu realizacji projektu czy terminów składania wniosków o płatność, a także zmiany w spodziewanych efektach projektów.

PARP przewiduje także możliwość uznania za "kwalifikowane" wydatków, które zostały poniesione w związku z odwołanymi spotkaniami, szkoleniami czy wyjazdami. Analiza będzie prowadzona podobnie jak w przypadku zmian do umów, tj. na podstawie indywidualnych uzgodnień z beneficjentem i w oparciu o postanowienia zawarte w umowie o dofinansowanie.
Ponadto Agencja odwołała kontrole zaplanowane do 31 marca br. Ich nowe terminy zostaną uzgodnione indywidualnie z beneficjentami.

Mając na uwadze konieczność zachowania płynności finansowej w ramach realizowanych Agencja zapewnia, że dołoży wszelkich starań aby rozliczenia wniosków o płatność odbywały się zgodnie z dotychczasowymi terminami.

Nowe terminy przyjmowania wniosków w konkursach o dofinansowanie.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj