Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

8 nowych przypadków koronawirusa na Podkarpaciu. Zakażone jest dziecko

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. AdobeStock

58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, poinformowało wieczorem (26 marca) Ministerstwo Zdrowia. 8 z nich odnotowano na Podkarpaciu. Sześć w powiecie tarnobrzeskim, po jeden w rzeszowskim i strzyżowskim. Wśród zakażonych SARS-CoV-2 jest dziecko. Cała ósemka jest w dobrym stanie zdrowia, wszyscy są poddani ścisłej kwarantannie.

REKLAMA- Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 8 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim - poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Na Podkarpaciu potwierdzono już zakażenie koronawirusem u 53 osób. Śmierć poniosła jedna osoba, 67-letni mieszkaniec Leżajska. W czwartek (26 marca) szpital jednoimienny w Łańcucie opuściło małżeństwo z powiatu leżajskiego, który wyzdrowiało.

Nowe przypadki zakażeń na Podkarpaciu to:
- młody mężczyzna, stan dobry, powiat rzeszowski, ścisła kwarantanna,
- dwie młode kobiety, stan dobry, powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna,
- dziecko, stan dobry powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna,
- trzech młodych mężczyzn, stan dobry, powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna,
- młody mężczyzna, stan dobry, powiat strzyżowski ścisła kwarantanna,

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 7908 osób, a 10064 poddane jest kwarantannie. Hospitalizowanych jest 87 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1598 testów.

Podajemy szczegółowe informacje dotyczące rejonów działania Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych województwa podkarpackiego: stan na 26.03.2020 r. PSSE Krosno: 563 osoby pod nadzorem, 680 osób objętych kwarantanną.

Ministerstwo Zdrowia po godzinie 20:00 poinformowało o 58 nowych przypadków zakażenia koronowirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego (opisane powyżej), 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. Potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1221/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj