KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Iwonicz-Zdrój w barwach WOŚP

  • autor: Mateusz Głód,GOSiR Iwonicz-Zdrój
  • wtorek, 19, styczeń 2010 08:37
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

alt10 stycznia 2010 roku na Placu Dietla w Iwoniczu-Zdroju odbył się XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już kolejny finał, który był okazją do informowania Polaków o problemach z jakimi borykają się centra onkologii dziecięcej w Polsce. W dalszym ciągu nie są one dostatecznie wyposażone w nowoczesny sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia. Gmina postanowiła w tym roku mocniej włączyć się w realizację tego celu i utworzyła po raz drugi w 18-letniej historii WOŚP gminny sztab w Iwoniczu-Zdroju.

REKLAMA


Sam pomysł poddał Burmistrz Gminy Iwonicz Zdrój. Dwa lata temu, kiedy zaczynałem pracę jako dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, burmistrz zapytał mnie czy nie można zrobić orkiestry. Odpowiedziałem „czemu nie”. Wtedy było trochę miało czasu, więc zaczęliśmy to planować z wyprzedzeniem rocznym. Mieliśmy czas, na spokojnie, aczkolwiek i tak dużo rzeczy załatwia się w ostatniej chwili. Miało na to wpływ też to, że blisko było zakończenie roku i przejście do nowego. - mówi redakcji Dyrektor GOK, Bartłomiej Bykowski.

alt

Zbiórka pieniędzy została zorganizowana na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi. W tym dniu wczesnym rankiem pomimo niesprzyjającej pogody kwestowało 38 wolontariuszy, których można było spotkać na ulicach, pod kościołami.

Organizacja imprez kulturalnych, charytatywnych , koncertów itp. zajmuję się już dość długo. Łatwiej było mi przy organizacji WOŚP ponieważ głównym organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju z dyrektorem Bartłomiejem Bykowskim, który organizował już wiele dużych imprez i to bardzo udanych. Najważniejsi są ludzie, ekipa z którą można działać. Jestem podbudowany zaangażowaniem wolontariuszy. - mówi Łukasz Aszklar, Szef Sztabu WOŚP w Iwoniczu-Zdroju. Z racji aury jaką mieliśmy, licznych przeziębień, gryp, myślałem że część ekipy się wykruszy. Tylko jedna osoba się rozchorowała, a pozostałe działały. Jestem zachwycony akcją wolontariuszy w Iwoniczu-Zdroju. Sam Jurek Rajchel zebrał do swojej puszki ponad 1140 zł. - dodaje Łukasz Aszklar.

W godzinach od 16.00 do 21.30 na Placu Dietla w Iwoniczu-Zdroju można było usłyszeć  zespoły podkarpackiej sceny muzycznej takie jak: Krusher, Creep, Alter Ego, 3B, Arondight. Odbywały się również licytacje prowadzone przez panią Dorotę Świstak, imprezę prowadził kierownik GOSiR Łukasz Aszklar.

alt

Do „fantów” przeznaczonych na licytację należało m.in. szkło artystyczne ofiarowane przez Galerię Szkła „Sabina” z Rymanowa pana Zygmunta Rysza oraz ikona, szkice i płaskorzeźba autorstwa Marka Rajchla z Iwonicza i Jana Juchy z Rogów.

W licytacji wzięły udział między innymi wyroby ze szkła Huty Sabina z Rymanowa. Cieszą się wielkim zainteresowaniem, ponieważ są to szczególne wyroby, bo unikatowe. -  podsumował Bartłomiej Bykowski Kosz naturalnych kosmetyków ufundowało Uzdrowisko Iwonicz S.A., kalendarze z pracami Grzegorza Sienkiewicza podarowało KPB Krosno S.A. Do licytacji dołączyły także koszulki Iwonickiego Klubu Sportów Ekstremalnych oraz koszulka z jubileuszowego X Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Uzdrowisk Karpackich, podarowana przez pana zastępcę burmistrza Wiesława Polka, a także kalendarz i kubek WOŚP od zespołu Krusher.

Wszystkie zespoły zgodziły się zagrać wyłącznie za zwrot kosztów dojazdu, co pozwoliło organizatorom zaoszczędzić. Darmowy transport zapewniła kwestującym firma Trans-Bis Lubatowa.  Nad porządkiem podczas imprezy bacznie czuwała firma „AKER” oraz strażacy z OSP Iwonicz-Zdrój i OSP Lubatowa. Strażacy z Lubatowej zapewnili wolontariuszo , zespołom i widzom gorącą herbatę i pyszną grochówkę, zbierając przy okazji datki na rzecz fundacji Jurka Owsiaka.

altChciałbym podziękować wszystkim sponsorom, artystom, gorące podziękowania kieruje także dla mieszkańców gminy którzy mocno włączyli się w organizacje tego Finału w Iwoniczu-Zdroju. Bardzo się ciesze z tego, że mogłem dołożyć swoją cegiełkę. - Łukasz Aszklar – Szef Sztabu XVIII Finału WOŚP w Gminie Iwonicz-Zdrój.

Wolontariusze otrzymali również pamiątkowe smycze, ciepłe napoje i słodycze od pracowników iwonickiego oddziału Banku PEKAO S.A. Wielką pomoc sztabowi okazał Marcin Rygiel, który przygotował plakaty, stronę internetową oraz baner reklamowy. Finał WOŚP wspierał jak zawsze Bank PEKAO S.A, którego pracownicy od godz.16.00 do 22.00 liczyli zebrane pieniądze. Punktualnie o godzinie 20.00 Iwonicz-Zdrój wysłał „światełko do nieba”. 150 balonów wypełnionych helem pofrunęło w górę i zostało efektownie podświetlonych dużej mocy reflektorem.

Poprzez bogaty i atrakcyjny program XVIII Finału udało się przyciągnąć wielu ludzi o gorących i otwartych sercach, co po 16-tu latach od pierwszej iwonickiej Wielkiej Orkiestry sztab zebrał kwotę 8797,39 zł.

Spodziewaliśmy się większej frekwencji. WOŚP ma tak duże tradycje w Krośnie, a z Iwonicza-Zdroju do Krosna jest rzut beretem więc ludzie tradycyjnie i niejako z przyzwyczajenia jadą do Krosna. Cieszymy się że przyszło tutaj tyle osób. - dodaje Łukasz Aszklar.

Patronat medialny nad XVIII Finałem pełnił portal www.krosnocity.pl i Echo Gminy Iwonicz-Zdrój.

Mateusz Głód,GOSiR Iwonicz-Zdrój
Foto: Magdalena Ziomek, Karol Starowiejski

  • autor: Mateusz Głód,GOSiR Iwonicz-Zdrój

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?