Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Składasz zeznanie podatkowe? Skorzystaj z ulgi na Internet

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Jak poinformowała Izba Administracji Skarbowej, z ulgi internetowej mogą skorzystać podatnicy wypełniający roczne zeznania podatkowe PIT-36, PIT-37, PIT-28 - którzy w poprzednim roku podatkowym ponieśli wydatki na użytkowanie Internetu.

REKLAMAZ ulgi skorzystać mogą podatnicy, w dwóch kolejno następujących po sobie latach podatkowych, pod warunkiem, że nigdy wcześniej z takiej ulgi nie korzystali.

Każdy podatnik może odliczyć faktycznie poniesione wydatki na Internet, nie więcej jednak niż 760 zł w roku podatkowym.

Aby odliczyć ulgę internetową, podatnik musi mieć dokument, który potwierdzi wydatki poniesione na Internet w rozliczanym roku podatkowym. Dowodem może być każdy dokument stwierdzający poniesienie wydatku, z którego wynika kto, komu, ile oraz za co zapłacił.

W przypadku, gdy płacimy jedną fakturę za pakiet usług np. za Internet i Telewizję, w dokumencie musimy mieć wyszczególnione konkretne pozycje (w tym ile płacimy za Internet).

W ubiegłym roku do urzędów skarbowych na Podkarpaciu wpłynęło około 880 tys. wszystkich zeznań podatkowych PIT za 2019 r. z czego 770 tys. wpłynęło drogą elektroniczną. Podkarpaccy podatnicy chętnie korzystali z różnego rodzaju ulg i odliczeń.

Odnotowano 21 tys. zeznań z ulgą za dostęp do sieci Internet, a łączna kwota ulgi internetowej wyniosła prawie 11 mln złotych.

  • autor: Edyta Chabowska, (KAS), (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj