KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na Podkarpaciu wzrasta liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19

  • autor: Redakcja
  • wtorek, 02, marzec 2021 17:08
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Na Podkarpaciu wzrasta liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 Fot. PUW Rzeszów

W połowie lutego na Podkarpaciu hospitalizowano 790 pacjentów z powodu COVID-19. Po dwóch tygodniach w szpitalach przebywa ich już 1 245. W województwie dostępnych jest jeszcze 1772 łóżka przeznaczone dla pacjentów z koronawirusem.

REKLAMA


We wtorek, 2 marca odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczył podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Adam Sidor oraz Ewa Leniart - wojewoda podkarpacki.

Spotkanie poprzedziło posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w czasie którego analizowano sytuację w województwie i diagnozowano bieżące problemy związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19.
- Od czterech tygodni notujemy wzrost zachorowań. Kolejny tydzień będzie decydujący, jeśli chodzi o rozwój epidemii w naszym regionie, dlatego apeluję o przestrzeganie zaleceń sanitarnych i stosowanie zasady dystans, dezynfekcja, maseczka. W tej chwili jest to kluczowe do zahamowania wzrostu zakażeń - powiedział dr Adam Sidor.

- W związku z niekorzystną sytuacją epidemiczną nastąpił przyrost pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19. Różnica w przyroście jest znaczna. O ile w połowie lutego mieliśmy hospitalizowanych 790 pacjentów, to na dzień dzisiejszy - po dwóch tygodniach - w szpitalach przebywa 1 245 pacjentów. Ta sytuacja wiąże się z ogromnym wysiłkiem ze strony lekarzy i białego personelu. Apeluję, aby w trosce o własne bezpieczeństwo i osób nam najbliższych, stosować się do wymogów sanitarnych - powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

- Na ten moment sytuacja z zabezpieczeniem dostępu do łóżek szpitalnych w regionie jest dobra. Mamy do dyspozycji, z decyzji wojewody, 1772 łóżka przeznaczone dla pacjentów z COVID-19. Jest to bezpieczny zapas łóżek dedykowanych zakażonym pacjentom, którzy wymagają hospitalizacji. Sytuacja jest analizowana na bieżąco, będziemy reagować adekwatnie do potrzeb - zapewniła wojewoda.

Krośnie i powiecie krośnieńskim odnotowano 53 nowe zakażeń SARS-CoV-2 w ciągu ostatniej doby (19 w Krośnie i 23 przypadki w powiecie). Od początku pandemii zmarło 158 pacjentów z koronawirusem z Krosna i powiatu. Od początku pandemii odnotowano 4 863 zakażeń SARS-COV-2.

  • autor: Redakcja

1 komentarz

  • AleJeja

    Idzie ciepło, tylko marzymy o tych mokrych szmatach na twarzy. Maski na wolnym powietrzu to kretynizm. Zamiast korzystac ze świeżego powietrza, to bedzeimy wdychac własne grzyby z masek. A pozniej bedą mówic ze to covidy. Nie mowiac ze wiekszość osób tych masek wcale nie pierze albo chodzi po poł roku w tej samej.

    Zgłoś nadużycie AleJeja środa, 03, marzec 2021 08:28 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?