KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Transplantacja – Ocal komuś życie

 • autor: Mateusz Głód, zsgh
 • czwartek, 24, luty 2011 21:08
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju organizuje konkurs kierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krośnieńskiego, którego głównym celem jest popularyzacja wiedzy na temat dawstwa i transplantacji tkanek i narządów.

REKLAMA


 alt

Wśród kategorii konkursowych znajdziemy tematy związane z plastyką – przygotowanie okładki na oświadczenie woli lub plakatu. Mogą być to prace wykonane dowolną techniką – malarstwo, rysunek, collage, w formacie A4 (okładka na oświadczenie woli), w formacie A3 (plakat). Uczniowie mogą również przygotować prezentację multimedialną o tematyce transplantacyjnej – powinna to być prezentacja autorska.
Uczniowie lubiący literaturę mogą przygotować opowiadanie, wiersz, a także hasło dotyczące transplantacji.

alt

– Dzięki tym materiałom chcemy promować wśród młodego społeczeństwa wiedzę na temat dawstwa i transplantacji tkanek i narządów, które w dzisiejszym świecie są tak potrzebne, a których ciągle brakuje. Niech ta forma będzie również kształceniem umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej. Sam konkurs niesie ze sobą formę edukacji zdrowotnej dotyczącej transplantacji – mówi promotor akcji, Agnieszka Masłyk.

Uroczyste podsumowanie akcji – happeningu (konkursu) odbędzie się z udziałem zaproszonych gości – uczniów i nauczycieli z zaangażowanych szkół. Wręczenie nagród odbędzie się w maju 2011 r. O dokładnym terminie i miejscu wręczenia nagród laureaci zostaną poinformowani indywidualnie.

Honorowy patronat nad konkursem obejmą Starosta Krośnieński oraz Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój.

Prace konkursowe należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do 19 kwietnia 2011 roku na adres: Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju, ul. Piwarskiego 19, 38–440 Iwonicz-Zdrój za pośrednictwem szkół, do których uczęszczają uczniowie biorący udział w konkursie.
Na kopercie należy zamieścić napis: Konkurs „TRANSPLANTACJA – OCAL KOMUŚ ŻYCIE”. Prace dostarczone po wyżej wymienionym terminie nie będą dopuszczone do konkursu.

alt

Uwaga! W każdej kategorii szkoła może dostarczyć maksymalnie po 5 prac.

Prosimy, aby szkoły, których uczniowie wezmą udział w konkursie, zorganizowały przyjazd grup uczniów na podsumowanie akcji. Mile widziane są transparenty związane z transplantacją i przeszczepami,które będą wykorzystane podczas przemarszu po Iwoniczu-Zdroju – dodaje Agnieszka Masłyk.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronach internetowych: ZSGH w Iwoniczu-Zdroju: www.zsgh.pl oraz Starostwa Powiatowego w Krośnie:  www.powiat.krosno.pl.

Mateusz Głód, zsgh

 • autor: Mateusz Głód, zsgh

19 komentarzy

 • współpraca wskazana

  Potwierdzam, rzeczywiście współpracuję z Panią Agnieszką Masłyk od roku. Byłam prelegentem na ubiegłorocznej akcji w Iwoniczu na zaproszenie Pani Agnieszki i będę także w tym. Poza tym uważam, że dobrze jest, jeśli takie akcje organizują inne osoby, zwłaszcza takie, których bezpośrednio nie dotknął ten problem - nie musiały czekać na swoją drugą szansę. I proponuję, aby wszyscy zainteresowani włączyli się w tego typu akcji – integracja wskazana. Każdy z nas może stanąć po jednej lub drugiej stronie drogi zwanej transplantacją. Mówimy o potencjalnym dawstwie, ale tak naprawdę, istnieje większe prawdopodobieństwo, że możemy zostać biorcą. Pozdrawiam - Anita Kafel

  Zgłoś nadużycie współpraca wskazana środa, 23, marzec 2011 10:35 Link do komentarza
 • transplantacja

  Czytelniku222 chciałam Cię poinformować, że w dziedzinie transplantacji współpracuję z dyrektorem PP-P z Brzozowa Panią Anitą Kafel. Zapraszałam ją jako prelegenta na happening transplantacyjny i z pewnością zrobię to w czasie tegorocznej kampanii. Tak więc proszę mi nie wmawiać, że robię coś bez zgody, wiedzy, czy braku własnego pomysłu. Pozdrawiam zaangażowanych w akcję!

  Zgłoś nadużycie transplantacja wtorek, 22, marzec 2011 01:45 Link do komentarza
 • BOLO

  Człowiek dowartościowany i mający dużo szacunku dla siebie jest zazwyczaj skromny. Wolno człowiekowi robić wszystko co chce, ponieważ ma wolną wolę, ale pamiętać musi, że nie wszystko jest właściwe... i przynosi korzyść, ale ponosi za sobą różne konsekwencje...

  Zgłoś nadużycie BOLO poniedziałek, 21, marzec 2011 12:07 Link do komentarza
 • transplantacja

  Komentarz usunięty na prośbę autora.

  Zgłoś nadużycie transplantacja poniedziałek, 21, marzec 2011 00:08 Link do komentarza
 • czytelnik222

  cytuję słowa pani Agnieszki : „... Organizacja konkursu to tylko poczatek, a tak naprawde akcja podsumowująca da prawdziwy obraz tego co zaplanowałam…” Rzeczywiście dała pani obraz tego, co zaplanowała, cytaty z regulaminu pani Agnieszki:
  1) „Wystawa pokonkursowa zostanie zorganizowana w kinie „Wczasowicz” w Iwoniczu -Zdroju.”
  2)” Prosimy, aby szkoły, których uczniowie wezmą udział w konkursie, zorganizowały przyjazd grup uczniów na podsumowanie akcji. Mile widziane są transparenty związane z transplantacją i przeszczepami, które będą wykorzystane podczas przemarszu po Iwoniczu – Zdroju.”
  Tylko, czy to aby z pewnością są plany są pani autorstwa????? Śmiem powątpiewać – hehehehehe
  A dlaczego? Oto cytat ze strony Starostwa Brzozowskiego:
  „…Każda szkoła z powiatu biorąca udział w naszym projekcie przygotowała transparent z hasłem nt transplantacji, aby podczas happeningu wziąć udział w przemarszu ulicami miasta oraz prace na konkurs promujący przeszczepianie narządów, który rozstrzygnął się w trzech kategoriach: plastycznej, polonistycznej i multimedialnej. Wyróżnione prace zostały zaprezentowane na scenie kina „Sokół”, a z pozostałych wykonano wystawę na terenie Specjalistycznego Szpitala w Brzozowie, aby w ten sposób także wyróżnić młodzież, a jednocześnie zwrócić na to zagadnienie uwagę społeczeństwa….”
  Więcej szczegółów na stronie Starostwa Brzozowskiego: http://www.powiatbrzozow.pl/news.php?readmore=488

  NO, RZECZYWIŚCIE DAŁA PANI OBRAZ, ALE CHYBA NIE TAKI, O JAKI PANI CHODZIŁO…

  Zgłoś nadużycie czytelnik222 niedziela, 20, marzec 2011 23:17 Link do komentarza
 • transplantacja

  I jeszcze jedno, prosze sobie porównać rzetelnie regulaminy, niektórzy czytają bez zrozumienia!!!

  Zgłoś nadużycie transplantacja niedziela, 20, marzec 2011 16:27 Link do komentarza
 • transplantacja

  Pragnę wszystkich tak bardzo poruszonych uświadomić, że tematyka transplantacji nie jest mi obca, gdyż w ubiegłym roku szkolnym, a dokładnie w maju -czerwcu organizowałam akcję transplantacyjną w Iwoniczu -Zdroju w ZSGH, gdzie przeprowadzalam zajecia dla mlodzieży zwiazane z tą tematyką, zapraszałam autorytety w tej dziedzinie na wyklady, a w rezultacie przygotowałam duży happening promujący transplantacje dla srodowiska lokalnego, tak wiec rozgłosu nie potrzebuję. Robię to bo uważam, że akcja ta jest potrzebna, a nasze społeczeństwo powinno mieć większa świadomość, żeby nie bali się, że kiedy podpisza oswiadczenie woli od razu ktoś będzie czychał na ich życie. Tegoroczne dzialanie zostało zaplanowane juz dużo wcześniej, owszem wiedziałam o kampanii w Brzozowie, nawet jestem w stałym kontakcie z Panią dyrektor Poradni w Brzozowie, ktora wie, ze przeprowadzam konkurs w szkołach starostwa krosnienskiego. Konkurs ten jest kontynuacja ubieglorocznych działań i wolno mi to zrobić. Pytanie do Was drodzy forumowicze, czy potrafilibyście wymyślić rózne kategorie konkursowe dla mlodzieży zupełnie inne niż te które były wymyślone w Brzozowie? Podejrzewam, że nie, ponieważ w tych kategoriach ucznowie spkojnie sobie poradzą. Organizacja konkursu to tylko poczatek, a tak naprawde akcja podsumowująca da prawdziwy obraz tego co zaplanowałam. Jeśli chodzi o regulamin konkursu, to tak się pisze regulaminy, bazowałam rownież na ubiegłorocznym regulaminie Kuratorium Oswiaty w Rzeszowie (jeśli ktoś ma ochotę moze to donieść do KO). Tyle mam do powiedzenia w tym temacie, mam nadzieję, ze zawistni ludzie w końcu zaczna zajmowac się waznymi sprawami i moze sami wezmą sie za robotę!!!

  Zgłoś nadużycie transplantacja niedziela, 20, marzec 2011 16:13 Link do komentarza
 • gosia

  moja ciocia jest po przeszczepie serca i super się czuje, cały czas myśli o dawcy i powtarza, że ważne są takie akcje, ale też mówi, że duża grupa ludzi chce "wyrobić" sobie pozycję cudzym kosztem, bo teraz "moda" na transplantacje

  Zgłoś nadużycie gosia niedziela, 20, marzec 2011 15:50 Link do komentarza
 • mira

  no, w Krośnie to przydałoby się trochę fajnych ludzi z fajnymi pomysłami, ale rzeczywiście chyba swoimi :)

  Zgłoś nadużycie mira niedziela, 20, marzec 2011 15:43 Link do komentarza
 • Agata 66

  mnie się też tak wydaje, że fajnie jest, kiedy są różne pomysły, a nie tylko kopiowanie, wtedy widać prawdziwe zaangażowanie społeczeństwa, Krośnianka

  Zgłoś nadużycie Agata 66 niedziela, 20, marzec 2011 15:40 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?