Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Nowa droga w Węglówce

Ponad 20 lat mieszkańcy Węglówki czekali na remont drogi powiatowej Węglówka – Wysoka Strzyżowska. Inwestycję udało się zrealizować dzięki środkom z Narodowego Programu Dróg Lokalnych oraz dobrej współpracy władz powiatu krośnieńskiego z powiatem strzyżowskim.

REKLAMA
Złożony przez Powiat Krośnieński wniosek o dofinansowanie zadania został pozytywnie oceniony przez komisję wojewody podkarpackiego Małgorzaty Chomycz, która przyznała dotację i zatwierdzony przez MSWiA. Prace rozpoczęły się w maju br., a wykonawcą był Rejon Budowy Dróg i Mostów.

alt

17 czerwca w obecności starosty krośnieńskiego Jana Juszczaka, dyrektora – etatowego członka Zarządu Jana Pelczara, starosty strzyżowskiego Roberta Godka, Janusza Ziobro, kierownika Oddziału Nadzoru Komunikacyjnego UW w Rzeszowie, radnego powiatu krośnieńskiego Mariana Pelczara, sołtysa Węglówki Janusza Olbrychta, ks. proboszcza miejscowej parafii Stanisława Pawula, przedstawicieli służb drogowych i wykonawcy, drogę symbolicznie otwarto i udostępniono do przejazdu.

alt

W ciągu niespełna dwóch miesięcy wykonano 4800 m nowej nawierzchni wraz z utwardzeniem poboczy i częściową odnową rowów odwadniających. Wartość zadania wyniosła 1 368 132 zł, z czego 50 procent współfinansował budżet państwa.

Droga jest elementem infrastruktury drogowej powiatów krośnieńskiego, strzyżowskiego oraz gminy Korczyna. Stanowi ważne i dogodne połączenie miasta Krosna z miejscowościami Korczyna, Węglówka i bezpośrednio z powiatem strzyżowskim. Może służyć jako droga strategiczna i objazdowa na czas prowadzonych remontów, ograniczeń lub kolizji na drogach głównych. W bliskim sąsiedztwie działalność prowadzi wiele podmiotów gospodarczych oraz gospodarstw rolnych. Dla tych grup to jedyna droga umożliwiająca dojazd do pracy, szkół, ośrodków zdrowia czy urzędów. Dzięki swoim walorom krajoznawczym będzie niezwykłą atrakcją turystyczną, wpłynie na rozwój regionu. Janusz Ziobro z Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie pogratulował starostom powiatów krośnieńskiego i strzyżowskiego udanej inwestycji.

Przebudowa drogi powiatowej jest kontynuacją drugiej realizowanej wspólnie z powiatem strzyżowskim inwestycji polegającej na  stabilizacji osuwiska w Węglówce. - Powstało ono na granicy obydwu powiatów, przy czym większość , około 70 procent zlokalizowana jest po naszej stronie. Wespół z powiatem strzyżowskim rozpoczęliśmy prace koncepcyjne nad zabezpieczeniem osuwiska. To był punkt wyjścia – przypomniał starosta Jan Juszczak. Pierwszy  etap prac dobiegł końca i zamknął się kwotą 5 mln 200 tys. zł. Całe zadanie ma być zrealizowane jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji to ponad 7 mln zł, z czego większość środków bo aż 80 procent pochodzi z MSWiA. Powiat Krośnieński współfinansuje zadanie w wysokości 1 052 280 zł.

Ewa Bukowiecka

1 komentarz

  • Jeeee

    Jest wstęga, jest ksiądz. Wszystko gra!
    To nawet nie jest nowa droga, tylko remont... Za chwile każdą załataną dziurę będziecie tak świętować?

    Zgłoś nadużycie Jeeee wtorek, 21, czerwiec 2011 21:18 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj