Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Spotkanie chórów w Budapeszcie

W dniach 9-11 czerwca br. w XVII dzielnicy Budapesztu, już po raz dwudziesty pierwszy, odbyło się Zielonoświątkowe Spotkanie Chórów związane ze Świętem Zesłania Ducha Świętego.

REKLAMA
W ramach trwającej od 2008 roku współpracy partnerskiej między samorządem powiatu krośnieńskiego, a XVII dzielnicą Budapesztu do udziału w przeglądzie został zaproszony Jaśliski Chór Kameralny. Zespół pod kierunkiem Edyty Wilczek przedstawił repertuar sakralny w języku łacińskim i polskim. Zaprezentował między innymi takie utwory jak Ubi Caritas – M.Durufle, Alleluja – G.Young, Ave Maria – J. Arcadelt.

alt

Udział w przeglądzie był dla jaśliskiego chóru ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem. Tym bardziej, że chór istnieje zaledwie od roku. Spotkanie stało się dla  jego członków  doskonałym sprawdzianem własnych umiejętności i okazją do wymiany doświadczeń.

Pobyt w Budapeszcie nie ograniczył się wyłącznie do występów. Grupa miała okazję zobaczyć najpiękniejsze zakątki stolicy Węgier, zabytki kulturalne, sakralne i architektoniczne. Największe wrażenie wywarła na nas panorama miasta widziana nocą ze Wzgórza Gellerta oraz Bazylika Św. Stefana. Natomiast z syntetyczną historią Węgier mogliśmy się zapoznać podczas zwiedzania Placu Bohaterów- mówi Edyta Wilczek, dyrygent.

alt

Cały zespół pragnie gorąco podziękować za wsparcie finansowe zarządowi powiatu krośnieńskiego ze starostą Janem Juszczakiem na czele oraz radzie i wójtowi gminy Jaśliska Ignacemu Lorencowi. Szczególne podziękowania kierowane są do wicestarosty Andrzeja Guzika, który zgłosił jaśliski chór do udziału w przeglądzie i wspierał podczas wyjazdu. Powiat krośnieński reprezentowali również Andrzej Krężałek - przewodniczący rady powiatu i jego zastępca - Józef Turek oraz Marek Aftanas – przewodniczący komisji oświaty i kultury. Reprezentantem gminy Jaśliska była  Agnieszka Kurdyła - skarbnik gminy.

Chór ma nadzieję, że wspólny wyjazd zacieśni wzajemne kontakty i zainicjuje współpracę między grupą a samorządem powiatu krośnieńskiego.

inf. pras.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj