KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Iwonicki most w przebudowie

  • autor: Ewa Bukowiecka
  • czwartek, 27, październik 2011 09:16
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

W Iwoniczu trwa przebudowa zabytkowego mostu na potoku Iwonickim, w ciągu drogi powiatowej Krosno – Rogi – Iwonicz. W ramach inwestycji wykonano około 80 procent robót związanych z budową kładki dla pieszych, rozpoczęto przebudowę mostu równolegle prowadzone są roboty konserwatorskie.

REKLAMA


alt

Most kamienny w Iwoniczu jest najstarszym obiektem mostowym w powiecie krośnieńskim. Został wzniesiony w 1782 r. Z uwagi na to, że jest wpisany do rejestru zabytków jego przebudowa ma szczególny charakter i podlega odrębnej procedurze. Wszystkie roboty i wynikłe problemy są na bieżąco konsultowane z Delegaturą Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków i Inspektorem Nadzoru.

 alt

Po przeprowadzeniu wstępnych prac konserwatorskich okazało się, że trzeba wykonać dodatkowe roboty związane z przebudową balustrad kamiennych i zabezpieczeniem konstrukcji obiektu. Z tego powodu został przesunięty termin zakończenia prac do końca listopada br.

- Wszystkich mieszkańców i użytkowników remontowanej drogi przepraszamy za tymczasowe utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość, zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące zmiany w organizacji  ruchu – informuje dyrektor – etatowy członek Zarządu Jan Pelczar.

alt

Wykonawcą prac jest FPHU Remost z Dębicy. Koszt inwestycji wynosi ponad 1 772 tys. zł

Ewa Bukowiecka

  • autor: Ewa Bukowiecka

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?