KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Szkoła Podstawowa w Iwoniczu promuje zdrowie

  • autor: Małgorzata Jakubowicz
  • sobota, 21, kwiecień 2012 14:02
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

Szkoła Podstawowa im. ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu od trzech lat bierze udział w europejskim programie  „Owoce w szkole”. Uczniowie klas I-III bezpłatnie otrzymują porcje owoców, warzyw lub soku.

REKLAMARównolegle prowadzony jest ogólnopolski program  „5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Celem Programu jest edukacja dzieci uczęszczających do klas I-III  z zakresu zdrowego odżywiania, z naciskiem na budowanie trwałego i prawidłowego nawyku spożywania 5 porcji warzyw, owoców lub soku.

alt

Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wszystkich Wojewódzkich Kuratorów Oświaty.

W ramach programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku” jest organizowany konkurs „Piję sok przez cały rok”.

alt
Szkoła Podstawowa w Iwoniczu

Każda zgłoszona klasa miała przedstawić projekt, skierowany do jak najszerszej społeczności lokalnej.  Projekt zakłada przekazanie wiedzy zdobytej przez dzieci podczas lekcji jak największej liczbie odbiorców w swoim otoczeniu i regionie w celu szerzenia idei spożywania codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Iwoniczu zajęli I miejsce w województwie podkarpackim. Ich sukces jest wynikiem pracy 17 uczniów, którzy brali udział w różnych zajęciach  zdobywając  i poszerzając swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia. Odbyły się lekcje, zajęcia praktyczne podczas których dzieci przygotowywały  zdrowe kanapki i koktajle. Na koniec zorganizowały  przedstawienie „Piknik witaminek” zapraszając  rodziców, przedszkolaków, starszych uczniów i gości z Urzędu Gminy w Iwoniczu Zdroju, Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie,  Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Ponadto dzieci uczestniczyły w nagraniu audycji, która była emitowana w Radio Rzeszów.

alt
Szkoła Podstawowa w Iwoniczu

Szkoła ma szansę być w WIELKIM FINALE W WARSZAWIE. Spośród 16 szkół w Polsce do finału przechodzi tylko 5 placówek.

O zwycięstwie decydują internauci. Szczegóły na stronie www.5porcjiwszkole.pl
Głosowanie trwa do końca kwietnia. http://pijesokprzezcalyrok.pl/praca/3
Zachęcamy Podkarpacie do głosowania.

Małgorzata Jakubowicz

  • autor: Małgorzata Jakubowicz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?