KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowa szkoła w ZS w Iwoniczu

  • autor: Ewa Bukowiecka
  • środa, 30, maj 2012 12:44
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

Powiat Krośnieński wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży stara się wzbogacać swoją ofertę edukacyjną wprowadzając nowe profile i kierunki kształcenia. Utworzenie nowej Policealnej Szkoły funkcjonującej w ramach Zespołu Szkół w Iwoniczu jest dopowiedzią na oczekiwania młodych ludzi oraz efektem zmieniającego się rynku pracy.

REKLAMA


W nadchodzącym roku szkolnym 2012/2013 szkoła oferuje kształcenie w systemie dziennym w następujących zawodach: technik administracji, technik rachunkowości, florysta, technik turystyki wiejskiej, technik transportu drogowego, opiekun w domu pomocy społecznej, opiekunka dziecięca, technik farmaceuta, technik usług kosmetycznych.

alt

Nauka wynosi od 1 roku do 2,5 lat, w zależności od wybranego kierunku. Proponowane kierunki rozwiną przedsiębiorczość młodych ludzi, dadzą odpowiednie przygotowanie zawodowe i umożliwią założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

W dzisiejszych czasach bardzo świadomie należy podejmować decyzje dotyczące przyszłej kariery zawodowej. W sytuacji wysokiego bezrobocia posiadanie różnorodnych kwalifikacji zawodowych zwiększa szanse zatrudnienia.

Bogata oferta edukacyjna jest adresowana zarówno do osób z powiatu krośnieńskiego jak i powiatów ościennych. Zespół Szkół w Iwoniczu zapewnia zakwaterowanie w internacie o dobrym standardzie oraz całodzienne wyżywienie. Ponadto szkoła posiada odpowiednią bazę dydaktyczną i sportową, gdzie młodzież może rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania pozalekcyjne.

Nabór już trwa. Termin składania podań do 17 sierpnia 2012 r. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie Zespołu Szkół: Iwonicz, ul. Zadwór 15, 38 – 440 Iwonicz – Zdrój, tel. 13 43 518 11 lub na stronie internetowej: www.zs.iwonicz.pl

Ewa Bukowiecka

  • autor: Ewa Bukowiecka

6 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?