KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Drogowe inwestycje w powiecie

 • autor: Ewa Bukowiecka
 • poniedziałek, 06, sierpień 2012 19:29
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj

Powiat Krośnieński zakończył długo oczekiwaną inwestycję związaną z przebudową dróg powiatowych Krosno – Rogi – Iwonicz; Miejsce Piastowe - Wrocanka i budową chodnika w Głowience i Wrocance. Wykonanie zadania było możliwe dzięki dofinansowaniu w ramach programu wieloletniego pn. Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych – etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.

REKLAMA- Droga Krosno – Rogi – Iwonicz jest elementem infrastruktury drogowej powiatu krośnieńskiego i gminy Miejsce Piastowe. Stanowi ważne i dogodne połączenie miasta Krosna z miejscowościami Głowienka, Wrocanka, Rogi, Miejsce Piastowe. Jest także łącznikiem z międzynarodową „dziewiątką” Radom – Barwinek oraz drogą krajową nr 28 Zator – Wadowice – Przemyśl – Medyka – Granica Państwa. Może służyć jako droga strategiczna i objazdowa w czasie prowadzonych remontów, ograniczeń lub kolizji na drogach głównych – informuje dyrektor etatowy członek Zarządu Powiatu Jan Pelczar.

alt

Współpraca między Starostwem Powiatowym, a gminą Miejsce Piastowe przy realizacji zadania przebiegała pozytywnie czego efektem było opracowanie przez gminę dokumentacji technicznej o wartości 62 tys. zł.

Zakres wykonanych prac, które podzielono na etapy, obejmował między innymi: budowę chodnika na łącznej długości 870 mb wraz z kanalizacją deszczową, poszerzenie jezdni , wykonanie nowej nawierzchni z masy bitumicznej na długości 1100 mb,  budowę wyniesionego przejścia dla pieszych oraz oznakowanie dróg znakami poziomymi i pionowymi.

W realizację zadania włączyła się z zaangażowaniem sołtys Głowienki Teresa Sirko, która przy ścisłej współpracy z wykonawcą zadania (Eurovia Polska S.A) i Inspektorem Nadzoru, na bieżąco prowadziła konsultacje z mieszkańcami wysłuchując uwag i uwzględniając ich potrzeby.

Prace zakończono zgodnie z planem. 31 lipca br. odbył się oficjalny odbiór w obecności wicestarosty Andrzeja Guzika, sołtys Głowienki Teresy Sirko  oraz członków Komisji: urzędującego członka Zarządu Jana Pelczara, kierownika PZD Marka Pepery, Janusza Zajdla z Biura Inwestycji i Zamówień Publicznych oraz przedstawicieli wykonawcy.

Wartość inwestycji zamknęła się kwotą ponad 856 tys. zł.

Ewa Bukowiecka

 • autor: Ewa Bukowiecka

3 komentarzy

 • anty

  Powiaty powinny być zlikwidowane! to stwór, bez środków finansowych, taki sam udany, jak OFE, słynne reformy AWS i Buzka...po co są powiaty, a no po to, żeby aparat partyjny róznych partii miał stanowiska, etaty np dyrketorzy ETATOWI w starostwach, właściwie komu służą te stanowiska? społeczeństwu, nam podatnikom wątpię?
  powiaty należy zlikwidować, pieniądze rozdysponować ludziom potrzebującym, a zadania przydzielić gminie.
  Już czas na likwidację tego szczebla administracyjnego, nikomu niepotrzebnego.

  Zgłoś nadużycie anty niedziela, 19, sierpień 2012 14:21 Link do komentarza
 • do Wiki

  co do działań Starosty w zakresie poprawy stanu dróg to wole się nie wypowiadać bo była bym nie grzeczna

  Zgłoś nadużycie do Wiki piątek, 17, sierpień 2012 01:11 Link do komentarza
 • Wiki

  Ciekawe kiedy Starostwo przypomni sobie o drodze Zboiska-Zręcin.Droga była wybudowana w 1976r.Do tej pory nie objęto jej żadnym porządnym remontem. Pierwotnie mogły poruszać się po niej pojazdy o łącznej masie do 3t.W chwili obecnej drogą przejeżdżają ciężkie TIR-y, przejeżdżały samochody z ogromnymi ładunkami podczas budowy wiatraków w Łękach Dukielskich. Co się stało z funduszami właśnie z tej inwestycji? Przy drodze nie ma żadnego chodnika i tylko patrzeć jak wydarzy się jakaś tragedia przy tak ogromnym ruchu i tak wyboistej drodze oraz wariackiej jeździe piratów drogowych, którzy prawie fruwają nad tymi dołkami. Bardzo blisko drogi położone są zabudowania. Dzieci idą do szkoły drogą. Może czas byłoby pomyśleć o bezpieczeństwie ludzi i nie czekać na czyją śmierć na drodze.Podaję pod rozwagę P.Staroście Powiatu Krośnieńskiego, P. Burmistrzowi Gminy Dukla, Kierownikowi PZD. Czekamy na rozwiązanie tego poważnego problemu.

  Zgłoś nadużycie Wiki wtorek, 14, sierpień 2012 15:34 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?