KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowy prezes w PKS, co dalej?

 • autor: Piotr Dymiński
 • środa, 26, wrzesień 2012 12:57
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj

Wybrano nowego prezesa PKS S.A. Krosno. Został nim pochodzący z Przemyśla, 39 - letni Janusz Fudała. Nowy prezes zapowiada ustabilizowanie sytuacji spółki, która jego zdaniem może być konkurencyjna na rynku. Równocześnie informujemy, ze kwestionowana przez Regionalna Izbę Obrachunkową uchwała o poręczeniu 1 mln zł. kredytu dla PKS nie została uchylona. 

REKLAMA


alt

Odwołanie prezesa PKS było jednym z głównych postulatów związków zawodowych podczas strajku w PKS pod koniec sierpnia. W ramach porozumienia kończącego strajk zgodzono się między innymi na odwołanie prezesa PKS (Koniec strajku w PKS. Autobusy wyjeżdżają na trasy). Przez ostatnie tygodnie obowiązki prezesa pełnił Piotr Masłowski. Było to rozwiązanie tymczasowe. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zatwierdziło wyniki konkursu i zaakceptowało kandydaturę, a Rada Nadzorcza 14 września 2012 r. powołała na stanowisko prezesa zarządu PKS S.A. Krosno, Janusza Fudałę.

alt

Nowo powołany prezes PKS podkreślił, że najpilniejszą obecnie sprawą dla firmy jest wdrożenie do końca września br. działań obniżających ogólne koszty altpłacy. - Ponieważ efekty obecnych działań w finansach spółki pojawią się dopiero w lutym 2013 r., drugim ważnym celem jest zabezpieczenie zewnętrznego źródła finansowania na IV kwartał br. Firma posiada duży atut w postaci stałej liczby pasażerów korzystających z jej usług, a także dobrze rozwiniętą działalności dodatkową - stację paliw, stację diagnostyki samochodów osobowych i ciężarowych, a nawet własne biuro podróży. Liczę, że wdrożone działania oraz potencjał spółki pozwoli w roku 2013 stabilnie konkurować na rynku przewozów – powiedział prezes J. Fudała.

Dla bieżącej działalności spółki istotny jest fakt utrzymania poręczenia kredytu przez Starostwo Powiatowe. O poręczeniu informowaliśmy w KrosnoCity: Starostwo ratuje komunikacje. 1 mln złotych dla PKS . Pod koniec sierpnia uchwała o poręczeniu była jednak kwestionowana przez Regionalna Izbę Obrachunkową. Informację o tym podaliśmy opisując strajk w PKS: Strajkuje PKS. Sytuacja jest dramatyczna.

alt

Ze strony RIO pojawił się zarzut, że przedsiębiorstwo nie realizuje „celu publicznego” - Udowodniliśmy, że przedsiębiorstwo realizuje cel publiczny – informuje rzecznik powiatu krośnieńskiego, Ewa Bukowiecka - RIO w Rzeszowie po uzyskaniu wyjaśnień dotyczących poręczenia kredytu złożonych przez przedstawicieli powiatu stwierdziło, że uchwała przyjęta przez Radę Powiatu ws. poręczenia kredytu obrotowego dla PKS S.A. nie narusza prawa i umorzyło postępowanie – dodaje pani rzecznik.

alt

Janusz Fudała (39 lat), żonaty, pochodzi z Przemyśla, obecnie zamieszkały w Rzeszowie, jest absolwentem prawa UMCS filia w Rzeszowie oraz historii UR w Rzeszowie. Ukończył studia podyplomowe w Krakowskiej Szkole Biznesu przy UE w Krakowie na kierunku controlling i finanse przedsiębiorstw. Jest radcą prawnym. Posiada certyfikat członka rad nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa.

Od 2003 r. do 2009 r. był członkiem Rady Nadzorczej Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. w Przemyślu, w której pełnił funkcję Przewodniczącego. W latach 2006-2008 pracował w Zakładach Chemicznych Organika-Sarzyna S.A. na stanowisku członka zarządu ds. inwestycji i infrastruktury. W latach 2009-2011 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. w Przemyślu, a następnie w latach 2011-2012 funkcję Prezesa Zarządu Spółdzielni Inwalidów Praca w Jarosławiu. Od 2008 r. prowadził Kancelarię Radcy Prawnego w Przemyślu i Krakowie. Od 2011 r. współtworzy konsorcjum kancelarii radców prawnych i adwokatów Grupa Zuzmak i Partnerzy z siedzibą w Rzeszowie.

(pd)
Fot. archiwum

 • autor: Piotr Dymiński

12 komentarzy

 • elaaaa

  niestety nie wszyscy wiedzą, ze w obecnych czasach nie pracuje się kuż 30 lat w jednej firmie - nawet jako sprzątaczka. tak było, ale za komuny:))
  a taki juz los prezesów i dyrektorów, ze jesli nie zarządzają w swoich własnych firmach, to nie są to funkcje dożywotnie.
  ekonomia jest bezlitosna. więc nizsze penscje to konieczność. a w obniżkach prezes nikogo nie pominął - siebie też.
  wszystkim niedowiarkom zyczę szczęścia, a już je mają w osobie prezesa. szkoda, że nie potrafią docenić i pomysleć, co oni mogą zrobić dla zakładu, zamiast tylko krytykować, narzekać i puszczać smierdzące bąki...na forach

  Zgłoś nadużycie elaaaa wtorek, 09, październik 2012 12:42 Link do komentarza
 • andrzeje

  najpierw zarobki 1500 brutto ,a póżniej sprzedac co sie da ,żeby siedziec jak najdłużej

  Zgłoś nadużycie andrzeje poniedziałek, 08, październik 2012 02:14 Link do komentarza
 • Julia

  Człowiek w odpowiednim czasie na odpowiednim miejscu. Wierze że da radę postawić PKS na nogi. Powodzenia Janusz ):

  Zgłoś nadużycie Julia sobota, 06, październik 2012 19:09 Link do komentarza
 • bmx

  Od strajku firma leci w dół. Brawa dla komitetu strajkowego pracownikom jest teraz „dużo lepiej”.

  Zgłoś nadużycie bmx czwartek, 04, październik 2012 01:11 Link do komentarza
 • ...

  Kiedy następny strajk?

  Zgłoś nadużycie ... poniedziałek, 01, październik 2012 11:05 Link do komentarza
 • olek 22

  Super ekonomistq zaczął od obcięcia poborów . I tyle więcej nie potrafi.

  Zgłoś nadużycie olek 22 niedziela, 30, wrzesień 2012 22:48 Link do komentarza
 • Krystian

  Znam gościa i wyrokuję,że to ostatnie dwa lata tej firmy.
  Pamiętajcie zawsze: PREZES ŚMIEJE SIĘ OSTATNI.

  Zgłoś nadużycie Krystian niedziela, 30, wrzesień 2012 02:20 Link do komentarza
 • platformers

  Sprywatyzować to dziadostfo póki jeszcze jeździ...

  Zgłoś nadużycie platformers czwartek, 27, wrzesień 2012 17:23 Link do komentarza
 • c73

  "Mój mąż jest z zawodu dyrektorem".

  Zgłoś nadużycie c73 czwartek, 27, wrzesień 2012 12:08 Link do komentarza
 • jacek1

  i bardzo dobrze - niech przewietrzy troche ten post-komunistyczno -solidarnosciowy moloch przynoszacy straty .

  Zgłoś nadużycie jacek1 środa, 26, wrzesień 2012 23:25 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?