KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Orkiestra z Iskrzyni zagrała Węgrom

  • autor: GOK Korczyna
  • poniedziałek, 29, październik 2012 19:05
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

Na zaproszenie burmistrza partnerskiego miasteczka Tolcsva na Węgrzech orkiestra dęta OSP w Iskrzyni wraz z delegacją gminy Korczyna wzięła udział w „Spotkaniu Gmin Zaprzyjaźnionych”. W Tolcsvie gościli również członkowie zarządu stowarzyszenia PORTIUS w Krośnie: Zbigniew Ungeheuer i Andrzej Kołder.

REKLAMA


alt

Wydarzenie rozpoczęło się międzynarodową konferencją 19 października br. w Domu Kultury w Tolcsvie, podczas której wójt gminy Korczyna Jan Zych przedstawił międzynarodowe inicjatywy partnerskie oraz inwestycje na terenie gminy Korczyna finansowane ze środków Unii Europejskiej.

alt

20 października orkiestra z Iskrzyni pod batutą Wiesława Wojnara stanęła na czele kilkukilometrowego pochodu winobraniowego, który przeszedł ulicami Tolcsvy. Mieszkańcy węgierskiego miasteczka licznie przybyli także na koncert orkiestry, który odbył się na scenie parku miejskiego.

Podczas festynu integracyjnego reprezentacja gminy Korczyna zdobyła czwarte miejsce w konkursie sportowym nawiązującym do starych tradycji winobrania.

alt

W niedzielę 21 października przy drodze wjazdowej do Tolcsvy, burmistrz miasta Erno Csoma oraz wójt gminy Jan Zych dokonali uroczystego odsłonięcia tablic informacyjnych, nawiązujących do bliskiego partnerstwa obu samorządów.

alt

W uroczystości uczestniczyli: kapłani trzech wyznań, przedstawiciele samorządu Tolcsvy i gminy Korczyna: z-ca wójta Janusz Pojnar, radni gminy: Marta Haręzga, Grzegorz Półchłopek i Bogdan Wilusz, dyrektor GOK w Korczynie Wojciech Tomkiewicz, orkiestra dęta z Iskrzyni oraz członkowie zarządu stowarzyszenia PORTIUS w Krośnie: Zbigniew Ungeheuer i Andrzej Kołder.

alt

Podczas podsumowania wizyty w budynku szkoły w Tolcsvie zaprezentowana została wystawa ukazująca kulturę oraz bogactwo przyrody i atrakcje turystyczne gminy Korczyna. Przedstawiciele obu samorządów wyrazili chęć dalszego rozwoju współpracy w dziedzinie kultury, sportu oraz wymiany młodzieży.

GOK Korczyna

  • autor: GOK Korczyna

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?