KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Remont przejazdu kolejowego w Jedliczu

 • autor: Ewa Bukowiecka
 • środa, 07, listopad 2012 12:22
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj

W ramach współpracy Powiatu Krośnieńskiego z PKP Polskie Linie Kolejowe zostanie przebudowany przejazd kolejowy w Jedliczu (ulica Brzozowa) w systemie STRAIL (tzw. miękki przejazd). W związku z koniecznością zamknięcia przejazdu na drodze powiatowej Szebnie – Tarnowiec – Jedlicze – Potok zostanie wprowadzona nowa organizacja dla ruchu kołowego.

REKLAMA


alt

Wytyczono dwie trasy objazdów: dla samochodów do 10 ton (autobusów, samochodów osobowych) drogami gminnymi, natomiast dla samochodów o większym tonażu drogą powiatową Nr 1896R, Nr 1953R, Nr 1850R i Nr 1949R tj. przez Zręcin, Chorkówkę, Żeglce, Żarnowiec do miejscowości Jedlicze. Roboty potrwają od 7 do 10 listopada 2012 r. Inwestor zapewnia, że termin zostanie dotrzymany.

- Wytyczenie objazdów, głównie dla samochodów ciężarowych, TIR-ów jadących do jedlickiej Rafinerii, nie było rzeczą prostą - przyznaje starosta krośnieński Jan Juszczak. Jednakże, uwzględniając konieczność przebudowy przejazdu, podjęliśmy ten trud organizacyjny i finansowy. Wystarczy wspomnieć, że musieliśmy postawić około 50 znaków informujących o objazdach- dodaje starosta. Liczę na wyrozumiałość kierowców i wyrażam przekonanie, że efekt tego remontu wynagrodzi utrudnienia związane z modernizacją tego odcinka drogi.

Ewa Bukowiecka

 • autor: Ewa Bukowiecka

9 komentarzy

 • obserwator

  Tu jest link do strony przetargu: http://www.plk-sa.pl/komunikaty-i-wydarzenia/najkorzystniejsze-oferty-na-zaprojektowanie-i-wykonanie-robot-budowlanych-na-liniach-kolejowych-rzeszow-jaslo-i-stroze-kroscienko-w-ramach-regionalnego-programu-operacyjnego-wojewodztwa-podkarpackiego/

  Tak więc pan starosta niech nie pierdoli głupot że to za kasę powiatu stawia znaki drogowe oznakowanie i wszelkie uzgodnienia leżą po stronie wykonawcy. W tym przypadku to starosta nawet do pięt nie sięga tej robocie bo jest to wszystko uzgadniane co najmniej na szczeblu województwa (wojewódzka komenda policji, administratorzy dróg wszyscy, a najwięcej ma tu do powiedzenia gddkia pomimo że jest to droga powiatowa).
  Często odwiedzam Iwonicz i tak podsunę panu redaktorowi pomysł
  A pan redaktor to lepiej niech odwiedzi Iwonicz i zobaczy jak tu się pierdo.i firma na mostku i wtedy zapytać pana starostę dlaczego to tak się dzieje na jego drodze. Już nie wspomnę o oznakowaniu drogowym tych robót pod samym nosem policji

  Zgłoś nadużycie obserwator wtorek, 13, listopad 2012 14:17 Link do komentarza
 • .............

  Starosta robi teraz co może żeby sprzedać medialnie robotę do której jedynie dołożył się ustawieniem nie do konca czytelnego oznakowania. Potwierdzić to może nie jeden kierowca, który zapedził sie na zamkniety odcinek drogi.Faktycznie Jaś Fasola czy Gierek nieźle by sie ubawili.

  Zgłoś nadużycie ............. poniedziałek, 12, listopad 2012 17:52 Link do komentarza
 • ...

  cytat: ...." Co to za bzdura? Gdyby nie działania Radnego E. Nowaka a później Burmistrza to by remontu tego przejazdu wogóle nie bylo. koniec cytatu. Ja myślę, że przy tym komentarzu to nawet sam Jaś Fasola wymięka :) Gierek też pewnie w grobie sie przewraca jak widzi propagandę w tak marnym stylu...

  Zgłoś nadużycie ... poniedziałek, 12, listopad 2012 13:02 Link do komentarza
 • obserwator

  A kto w starostwie ma odpowiadać za to oznakowanie?
  Starosta się na tym nie zna! - wie jak zachwalać przed redaktorem niby zasługi sobie przypisane
  Dyrektor etatowy też się na tym nie zna ale za to wie jak synków wsadzić pod swoje rządy żeby im się dobrze wiodło w życiu!
  Kierownik Pepera od dróg może i coś słyszał o wytycznych do oznakowania tymczasowego ale gdzie to ma znaleźć?!
  To ja podpowiadam tu jest link do tego typu oznakowań i prawie wszystkich ustaw dotyczących tego problemu: http://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/z/zarzadzenia-generalnego-dyrektor_2677//documents/za-do-zarz-75.pdf
  dotyczy to m.in. dróg powiatowych którenie są wyjęte z podprawa
  a może pan redaktor się zajmie tym tematem i wyjaśni z Juszczakiem te sporne problemy bo to przecięż zagraża życiu mieszkańców i kierowców objętych tymi objazdami!
  Policja przecięż tym się nie zajmie bo podlega powiatowi czyli jak się może sprzeciwić podwładnym

  Zgłoś nadużycie obserwator niedziela, 11, listopad 2012 12:19 Link do komentarza
 • obserwator

  Proszę o wyjaśnienie stwierdzenia " w ramach współpracy Starostwa z PKP ...." Co to za bzdura? Gdyby nie działania Radnego E. Nowaka a później Burmistrza to by remontu tego przejazdu wogóle nie bylo.

  Zgłoś nadużycie obserwator niedziela, 11, listopad 2012 11:47 Link do komentarza
 • felek

  Cały wkład starostwa w przebudowę przejazdu to aż 50 znaków drogowych, które po remoncie bedzie można wykorzystać w innych miejscach. Calość inwestycji sfinansowana jest przez PKP i tu należą się dla nich słowa uznania. Starostwo niektorymi tekstami chce sie podłączyć pod cos czego nie finansuje. Naród nie jest głupi!!!

  Zgłoś nadużycie felek niedziela, 11, listopad 2012 00:16 Link do komentarza
 • Marian88

  mój drogi, starostwo zamierzało wytyczyć przejazd dla tirów przez Krosno Polankę i Dobieszyn. Prezydent Krosna z obawy o zniszczenie nowo położonej nawierzchni nie zgodziło sie na wytyczenie tamtędy objazdu. No, może zgodziłby się gdyby w przypadku zniszczenia drogi w Polance starostwo zrobiło ją na nowo. To ja pytam: Co to za jakość nowej drogi w Polance, która nie wytrzyma paru cięższych samochodów przez 3 dni? A przecież do takich zakładów jak Rafineria czy inne TIR-y muszą jakoś dojechać - no i muszą jeździć - przez Chorkówkę - bo się okazuje, że nowo remontowane drogi np. w Krośnie i drogi gminne w Jedliczu są za słabe na to aby samochody mogły dojechać do zakładów, które notabene płacą podatki dla tych samorządów. Chciałoby się aby firmy u nas inwestowały i zatrudniały ludzi a robi się drogi takie aby samochody odbierające od firm towary czy przyworzące tam materiały do produkcji najlepiej latały powietrzem. Bardzo to ciekawe i przedsiębiorcze podejście...

  Zgłoś nadużycie Marian88 czwartek, 08, listopad 2012 11:37 Link do komentarza
 • jax

  Jedwabiście, MKS pcha się przez drogi osiedlowe z 25-minutowymi spóźnieniami!

  Zgłoś nadużycie jax środa, 07, listopad 2012 22:08 Link do komentarza
 • marian111

  panie starosta jeśli pana wszystkie pomysły są takie jak objazd dla tir-ów to miej nas Panie Boże w swojej opiece
  po co przepychać auta przez jakieś zakamary i stawiać aż 50 znaków (ciekawe ile podatnicy musieli za to
  zapłacić)wystarczyło postawić 3 znaki i puścić auta przez Polankę i Dobieszyn
  nie dziwić się ludziska że kryzys skoro takie mądre ludzi żądzą
  p.s.
  jedna prośba panie starosta zanim następnym razem wymyślicie jakiś objazd albo postawicie znak blisko jezdni
  który jest na wysokości lusterka (koszt ok.1000 zł) dużego auta to pierwsze zrób pan sobie rundkę
  za kierownicą tir-a

  Zgłoś nadużycie marian111 środa, 07, listopad 2012 17:52 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?