KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga
 • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/wiadomosci/2012/11/09/a

Katyń, Hitler i aborcja – szokująca wystawa w Jedliczu

 • autor: Piotr Dymiński
 • piątek, 09, listopad 2012 10:25
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj

Szokujące banery pojawiły się w ubiegłą sobotę na ogrodzeniu Kościoła św. Antoniego Padewskiego w Jedliczu. To część działań „Fundacji Pro – prawo do życia”, na które zgodę wyraził proboszcz. Część mieszkańców jest zszokowana, większość z nich zobaczyła banery w ubiegłą niedzielę, idąc do kościoła.

REKLAMA


 alt

Banery przywieziono w ubiegłą sobotę, rozwiesili je działacze Fundacji Pro z rzeszowskich struktur tej organizacji. W niedzielę powodująca, skrajne reakcje, wystawa „Wybierz życie”, była gotowa. Jak informuje Fundacja na swojej stronie internetowej (www.stopaborcji.pl), takich objazdowych wystaw w Polsce jest 200, a ich celem jest ukazanie prawdy o tym, czym jest aborcja.

alt

Na wystawę składają się drastyczne zdjęcia i radykalne porównania, wobec których trudno przejść obojętnie. Większość przechodniów, których pytaliśmy o zdanie jest zdegustowana lub wręcz oburzona – Jestem zszokowany, kto to widział, żeby takie rzeczy wieszać? Jeszcze w Domu Bożym – mówi idący na pobliski cmentarz mężczyzna – to chyba gorsze jak to, jak pokazywali ciała po katastrofie smoleńskiej – dodaje. Inny przechodzień, starszy mężczyzna mówi: - Po co to tak? Po co to pokazywać? Przecież każdy wie, o co to chodzi i postępuje według swojego sumienia.

alt

Przed wystawą na ogrodzeniu zatrzymuje się kobieta jadąca na rowerze, ogląda – Córka mi powiedziała o tym, dlatego przyjechałam zobaczyć. Powiedziała w domu, że nic nie zje, bo takie ma obrzydzenie. To jest straszne. Córka ma 18 lat.

Młody mężczyzna stwierdza – Uważam, że to jest zbyt drastyczne, taka akcja może jest potrzebna, ale to jest po prostu niesmaczne. Staram się na to nie patrzeć jak przechodzę – dodaje.

alt

Wśród nielicznych przechodniów trudno było o pozytywne reakcje, ale były i takie: - To pokazuje prawdę, tak wygląda zamordowany człowiek, który nie może się bronić.

Negatywne opinie trafiają też do proboszcza. Ks. Stanisław Turoń przyznaje, że odbiera telefony od zbulwersowanych mieszkańców, niektórzy mówią wprost, gdy go spotykają. – Ale są też przeciwne głosy, są też tacy co popierają – mówi proboszcz. Zapytany o to, czy przed wyrażeniem zgody wiedział, jak to będzie wyglądać odparł – Wiedziałem jak wygląda wystawa, to nie jest nic nowego, ona była już w wielu miejscach – mówi Ks. TurońTo nie ja wymyśliłem i zrobiłem tę wystawę – dodaje.

alt

Negatywne reakcje go nie zrażają, ani nie zaskakują – To tak wygląda, to są prawdziwe zdjęcia. Jeśli młoda dziewczyna mówi, że to jest „zabieg”, to niech to zobaczy. Niech zobaczy, że to jest dziecko, a nie „zarodek” – mówi proboszcz – Jak w sposób nie drastyczny pokazać to, co jest drastyczne? – dodaje.

alt

Radykalne i drastyczne są też porównania, na banerach pojawiają się nawiązania do Hitlera, Katynia i nieludzkiego traktowania czarnoskórych niewolników sprowadzanych do USA. Pomimo krytyki ze strony wielu mieszkańców Ks. Stanisław Turoń nie żałuje, że wydał zgodę na umieszczenie wystawy na ogrodzeniu kościoła – Tak jak jest tam napisane, nawet jak uratuje się w ten sposób jedno dziecko, to będzie sukces – mówi na koniec krótkiej rozmowy.

Zdjęcia martwych, zakrwawionych płodów bulwersują część mieszkańców. - Szczególne oburzenie budzą u rodziców, którzy chcą spokojnie uczestniczyć w Mszy Świętej z dzieckiem. Póki co zasłaniają oczy swoim małym dzieciom i unikają odpowiedzi na pytania:  "Mamo, dlaczego ten dzidziuś jest we krwi?" - napisał do naszej redakcji jeden z czytelników KrosnoCity.pl.

{gallery}wiadomosci/2012/11/09/a{/gallery}

(pd)
Fot. Piotr Dymiński

 • autor: Piotr Dymiński

34 komentarzy

 • marysia

  dajcie Pokój zmarłym w Smoleńsku i Ich Rodzinom! nie prowadzcie kampanii wyborczej na nieżyjących

  Zgłoś nadużycie marysia wtorek, 04, grudzień 2012 22:47 Link do komentarza
 • marysia

  zabijanie nienarodzonych bylo i będzie, jedynie co można zrobić to dać możliwość posiadania dzieci tym co nie mogą je mieć i życia dzieciom tym , którzy przyszli na Świat, a nie są akceptowani przez swoich Rodziców.

  Zgłoś nadużycie marysia wtorek, 04, grudzień 2012 22:41 Link do komentarza
 • marysia

  dlaczego ubliżacie Proboszczowi???banery nic nie zmienią w zabijaniu życia nienaridzonego jeżeli my sami nie zrozumiemy czym jest życie,to my za nie ponosimy odowiedzialność decydując się na NIE.Ustawy, banery itd nie zmienią naszej świadomoci ,lecz nieustanna EDUKACJA!!!

  Zgłoś nadużycie marysia wtorek, 04, grudzień 2012 22:25 Link do komentarza
 • gosposia proboszcza

  może mu przypomną, co kazał kochankom z ciążami robić, może ma jakieś wyrzuty

  Zgłoś nadużycie gosposia proboszcza poniedziałek, 19, listopad 2012 01:00 Link do komentarza
 • Aneta z Jedlicza

  ja w każdym razie nie przyjdę, szkoda, bo to mój rodzinny kościół i parafia, mogę powiedzieć, że był i parafia była, a moje dziecko będę oszczędzać, żeby tych okropnych zdjęć nie widziało, to będzie jednak trudne, bo po drodze do babci jest kościół i proboszcz- kretyn, a Jedlicze jest coraz bardziej moherowe.

  Zgłoś nadużycie Aneta z Jedlicza poniedziałek, 19, listopad 2012 00:57 Link do komentarza
 • ofiara wścielkizny państwowej

  Szokujące to są te książki:
  http://chomikuj.pl/aug/Watykan+-+ko*c5*9bci*c3*b3*c5*82

  Zgłoś nadużycie ofiara wścielkizny państwowej czwartek, 15, listopad 2012 16:19 Link do komentarza
 • Romek

  Wielu osobom z Jedlicza i okolic wystawa dała jasno do zrozumienia , że ABORCJA TO MORDERSTWO!

  Zgłoś nadużycie Romek poniedziałek, 12, listopad 2012 16:39 Link do komentarza
 • laik

  Cytat: "Ze swoim życiem rób co chcesz. Tylko dlaczego bierzecie się za życie innych? Dlaczego chcecie zabijać innych, odmawiać prawa do człowieczeństwa. Dlaczego chcesz komuś nakazywać, kiedy ma skończyć swoje życie? Daj mu szansę!"
  Ja nie biorę się za życie innych i nie chcę zabijać innych!
  Ja tylko chcę żyby klecha pokazywał po równo wszystkich - tych z aborcji i tych sponiewieranych przez system zwany demokracją i dlatego chcę dać szansę każdemu człowiekowi z tego społeczeństwa niech i inni zauważą tych co im się nie powiodło w życiu przez takich co tylko umią ich wykorzystywać i głośno krzyczeć o aborcji a nie widzą ludzi ubogich

  Zgłoś nadużycie laik niedziela, 11, listopad 2012 18:40 Link do komentarza
 • stop lewactwu

  Ze swoim życiem rób co chcesz. Tylko dlaczego bierzecie się za życie innych? Dlaczego chcecie zabijać innych, odmawiać prawa do człowieczeństwa. Dlaczego chcesz komuś nakazywać, kiedy ma skończyć swoje życie? Daj mu szansę!

  Zgłoś nadużycie stop lewactwu niedziela, 11, listopad 2012 15:36 Link do komentarza
 • laik

  Cytat: Lepiej zabić, żeby nie był biedny? A może wprowadzić ustawowe zabijanie biednych i bezrobotnych? To ma na myśli lewica gdy ogłasza "walkę z biedą"?
  Była komuna trzymała za mordy wszystkich - było źle!
  Walczyli o demokrację m. in. kośćiół a więc jest demokracja!
  i nikt mi teraz nie będzie nakazywał jak mam żyć i co robić ze swoim życiem - jestem wolnym człowiekiem!
  A jeśli ktoś mi teraz chce coś narzucić to owszem jestem otwarty na te propozycje tylko kwestia ustalenia za jaką cenę (co w zamian dostanę) - sprzedam swoją "skórę"
  Nie jestem żadnym lewakiem! ale mam swoje ukształotwane poglądy i nie pozwolę sobą miatać jak jakimś śmieciem i żeby ktoś mi się w.ierdalał do mojego życia ze swoimi poglądami!

  Zgłoś nadużycie laik niedziela, 11, listopad 2012 13:08 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?